23/02/2021 – Už se perou, VKC+, 3000 na fotbal a poslechněte si Mars

 • Ale tak jako jo, doplníme, není problém, stejně to je furt na jedno brdo…
 • Netrvalo to ani měsíc. Už nastal čas. Česko konečně požádá Německo o pomoc (Novinky). Souhrn z tiskovky s Černým. Žádost o přeshraniční pomoc, co dosud “nebyla na stole”, je důležitá. Ovšem jeho vyjádření ve smyslu “za situaci nikdo nemůže, a už vůbec ne vláda nebo dokonce premiér” je ještě lepší teda…
 • Jak pečlivě odůvodněná byla opatření, co nám ukázal student prvního ročníku gymnázia, který uspěl se žalobou na distanční výuku. Nouzový stav je protiústavní, řekl soud a nařídil gymnáziu obnovit výuku (iDnes). Jen aby nezapadlo – puberťák přeargumentoval legislativní radu vlády a ministerstva.
 • Že se ještě někdo snaží o přehledné přehledy, když se to mění ze dne na den… Ale co už – Konec látkových roušek a další změny. Co od čtvrtka platí (Deník).
 • Lidi za to můžou, jak jinak. Rozhovor pro (iRozhlas) Hlavní hygienička Rážová: Tvrdý lockdown tady skoro máme. Problém je, jestli ho dodržujeme. Vtipná je reakce na dotaz, zda je dost respirátorů (aktuálně teda moc nejsou), paní hygienička na to bohorovně odpovídá: “Věřím, že většina z nás je i předzásobena, právě proto, že se to komunikovalo docela dlouho dopředu”. Jo, většina z vás, ty skote nebeský, většina z vás…
 • S překvapivou informací o vakcínách v mrazáku přišel Blatníček – Vakcína od AstraZenecy neleží ve skladu, šetříme ji pro učitele (iDnes). Tady mi hapruje takový detail – od 1.3. se má učit (nebude se, to už je jasné), ale dle ministra si kraje schovávají vakcínu pro učitele tak, aby je mohly od pondělí (1.3.) začít očkovat. Hele, nevím, školy nemám, ale neúčinkuje vono to až s nějakým zpožděním? I zbytek rozhovoru je výživnej, kdo má zájem, dejte si, já půjdu radši venčit.
 • Odskočíme si na Mars. Že NASA má nahrávku zvuků z přistání a prvních minut na rudé planetě, poprvé v historii i se zvukem, to prošlo všemi médii. Ale na (Aktuálně) to mají i s informacemi o vývoji toho mikrofonu a je to sakra zajímavé čtení. Hrubě doporučuju! Poslechněte si, jak zní Mars. Vozítko má i vesmírný mikrofon, vymyslel ho muzikant.
 • Sranda na vládě už je v médiích jako doma, nějak jim to netěsní. První s tím přišel (DeníkN, paywall) „Křičeli na sebe, bylo to nejhorší jednání vlády.“ Babiš se ostře střetl s Hamáčkem kvůli testům do škol, následně to samé (akorát jemně upravené, zavání mi to opisováním) přinesly i (SeznamZprávy) Nejhorší vláda, popisují svědci. Křičelo se, pak šel Hamáček na vzduch. Tak já už snad jen kávičku… Víceméně to, co předpokládáte. Čepice s Mikinou se porafali. Zajímavé je, že zakázka na testy zrušena nebyla, ač to byla hlavní agenda premiéra.
 • A dle očekávání – Pandemický zákon ještě upraví Senát kvůli chybě ministerstva zdravotnictví. Schvalování se protáhne (E15). Mysleli to dobře, dopadlo to jako vždycky.
 • To jsou ale zlá slovíčka – Odpůrce roušek a očkování Václav Klaus má covid. Léčit se bude doma (Lidovky). Ten virus je prostě levicový, jinak by na Kikinu bez roušky nešel.
 • Zajímavej vývoj dostala (původně prý ministrem povolená) akce “vraťme fanoušky na fotbal”. Zatímco ráno bylo oznámeno, že Slavia otevře pro 3000 lidí (2000 fanoušků a 1000 doktorů “za odměnu”), tak večer už je (po řádném shitstormu) všechno jinak – Slavia chtěla pustit 3000 fanoušků na ligu. Blatný to odmítl (Novinky). Cíl splněn – nic jiného dneska média neřešila. Vše ostatní zaniklo s tom shitstormu. Dobrej tah PR týmu!
 • A bylo teplíčko – Na 14 místech v ČR padl teplotní rekord, ve Vyšším Brodě naměřili 20 °C (Novinky). Na 23. únor dobrý! (ve 2019 to bylo podobně).
 • Jo a nemocnej Kolibřík se nám fláká po horách – Odsouzený Janoušek na horách. Snímky vězně, který má být vážně nemocen (SeznamZprávy). Tady naprostá normálka, ne?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.