16/03/2021 – Blábolník, času dost, nikdo neví a dotáčky

 • Připraveni na další souhrn “covid first a fšude”? Já teda moc ne, ale co už, jdeme na to,
 • Brněnská stoka (via profikorupční hnutí) se dále rozrůstá – V brněnské Stoce přibylo dalších deset obvinění (Novinky). Klid, eFko furt v klidu.
 • Hovoří nespící dvojministr – Havlíček: Není úplně jednoduché vytvořit proces tak, aby se testovalo v daném týdnu dvakrát (iRozhlas). A to mu došlo po necelém roce… Krátký rozhovor o testování ve firmách. Aktuálně prý stojí test 80 korun a stát hradí 60 korun (ech, no, spíš ne). A budou kontroly, zda se testuje. A zbytek klasický generátor náhodného Havlíčka.
 • A máme jasno! Ministerstvo řeklo, kdo se první vrátí do škol (Novinky). Mateřské školy, první stupeň a poslední ročníky. Nečekané. Jo a ten drobný detail – kdy – nikdo neví. Tak máme jasno…
 • Mezi nejodolnější organismy na Zemi patří švábi, želvušky a Prymula. Stupňováno dle odolnosti. Takže plkovník opět v médiích, dal rozhovor pro (iDnes) – Evropské úřady nepotřebujeme, Sputnik si můžeme schválit my, říká Prymula. Připomeňme si – kterým oknem se vrátil naposledy? Jo, aha, Hradním. Tak jasný. Hovoří tam i o svém aktuálním angažmá, Sputniku, SÚKL, Sputniku Astře, Sputniku. A abych nezapomněl – o Sputniku.
 • Mikromanažer strikes back – Babiš apeloval na Blatného kvůli změně očkování, ministerstvo to už řeší (Novinky). Jde o prodloužení intervalu mezi dávkama. Jo a možná se od dubna rozšíří registrace na očkování. Akorát neví (je teprve půlka března, že jo) jestli to bude na 65+, nebo 60+, nebo vůbec…
 • A dáme si dotáčky. Havlíčkovo ministerstvo má vynést verdikt o Agrofertu. Tají, proč se zdráhá (SeznamZprávy). Tohle je dost sranda, protože jde o to zásadní rozhodnutí ohledně Primagra, podle kterého by se pak sfouklo i všechno ostatní. Mělo to být od 11. prosince 2020 (nařídil soud), dosud není. Ono to do října vydrží, o to nemám strach…
 • A jestli si chcete spočítat, kdy se můžete (teoreticky) jít bodnout, tak tady – Tato kalkulačka spočítá, kdy se dostanete k očkování na koronavirus. Není to úplně veselé (Živě).
 • Víkendový průzkum od Kantaru docela rezonoval médii a sítěmi, aby ne – hnití ANO tam zaznamenalo takový propad, že si z toho Mára (oba) šel zapít Lexaurin vodkou… Na (DeníkN, paywall) vyšla analýza “kam se to čápům ztrácí” – Kde berou hlasy Starostové a kam utíkají zklamaní voliči ANO? Vysvětlujeme překvapivá data agentury Kantar. Stačí i ten text před paywall.
 • Zase se zasníme – Senátoři zvažují odvolání Zemana kvůli neschopnosti. Těžké, ale ne bez šance, míní právníci (iHned, paywall). Mno, tak zas nic, jen bude trošku hnojometů z hradu, že.
 • Příplatky pro záchranáře nebudou. Všem stejně, pravil presumptivní ex-ministr, akorát nevzal v potaz, že záchranka nemá příplatky za covid pacoše. Inu – Blatný odmítl dát záchranářům vyšší odměny než jiným. Bylo by to nefér, tvrdí (iDnes).
 • Informačně hutný článek o aktuálních neshodách v hradním hnízdě. Zeman utahuje smyčku. Z vládní rošády zatím sešlo, premiér ale hraje o ztrátu jediného spojence (jako by to ani nebylo na Lidovky). Slib odvolání Petříčka a Blatníčka, nějaké to zákulisní info, sputnik a tak. Zajímavé,
 • A na závěr pár legendárních vyjádření legendární vlády Chaosu z jejich tiskovek. Takhle pohromadě by to bylo vtipný, kdyby to nebylo děsivý – Blábolíme, tak jak nikdo neblábolí. Vláda je v životní formě (SeznamZprávy).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *