17/03/2021 – Bod zlomu (další), nekromancie PES, ministerstvo nepochopilo a zase audit

 • Ta nová role mučedníka se Straně fíkového listu (dříve známé jako ČSSD) nějak zalíbila. Fungovat to nebude, ale pěkně držej úhel – Veselý z ČSSD: Vládou s ANO se obětujeme. Můžeme krvácet sami, nebo necháme krvácet zemi (iRozhlas). Jo, mučedníci. Tak nějak jako kdyby Ježíš ten Kříž nejen nesl, ale i navrhl, sestrojil a sám se na něj přitlouk. Ehm… Cituji: “Pokud bychom to teď ale nechali jen na Babišovi a jeho chaotické kroky nebrzdili, bylo by to výrazně horší”. To je poprvé, co čtu, že při šlápnutí na želé se brzdí…
 • A je to tady! Hurá! Dušek: Zlom může nastat ve druhé polovině dubna (Novinky). Teď už říká “může nastat”, asi se poučil z těch asi deseti zlomů, co předpokládal. A neříká “který duben” myslí. Dlouhý rozhovor. Mírně optimistický, záběh testování ve firmách, pracují na scénářích a tak. Jen pro vážné zájemce, já už to ignoruju…
 • A budeme mít štěňátko! Teda spíš zombie revenanta. PES verze kdovíkolik, teď už to prostě vyjde! PES nechcípl. Hamáček mu chce dát jiné parametry (Novinky). Nová hlavní hyenička dostala befelem přepsat zdechlinu tak, aby vypadala jako živá. Jestli nemá originál Necronomiconu, tak tomu nedávám moc šancí. Teda reanimace asi proběhne, ale že se tím někdo bude řídit, to je prakticky vyloučené.
 • A vy, všichni tady, tomu rozumíte? Babiš slíbil očkování i mladším nemocným (Novinky). To je reakce na “drobné opomenutí” vrchního managera v pravidlech pro očkování – hlavní je věk, nikoliv anamnéza. Tak teď to teda jako asi změní. Nějak.
 • Online přenos z druhého dne prezentace nominantů do rady ČT. Je tam i Rokytka! Kompet přenos na (Lupa), můj archiv tweetů ČT24 tady na (blogu).
 • K té Astře, co se zakazuje a lidi se bojí, tady máme perfektní text od Petra Koubského (DeníkN, odemčeno díky @plavacek) – Rozhodnutí, zda se nechat očkovat vakcínou AstraZeneca, je snadné: 0,001 je víc než 0,000002.
 • Passy. Teda pasy. Brífink ministra Petříčka k očkovacím pasům (Novinky). Ve stručnosti – má to být digitální, celoevropské a ne jen pro očkování, ale i pro negativní testy. Ale čort znaje…
 • Hele, a zase tu máme – to VONI za to můžou! Akorát změna, tentokrát ti “voni” jsou ve vládě a dokonce za čobolovo hnutí… Zajímavé. Ještě tak měsíc a budeme jediná země na světě, jejíž premiér za nic nemůže, nezodpovídá a vlastně je z opozice… Ministerstvo zdravotnictví nepochopilo zadání, kritizuje Babiš specifikace na nákup testů do škol (iRozhlas). „Ministerstvo zdravotnictví vůbec nepochopilo zadání, které dostalo. Bylo úplně stejné jako u první soutěže, co dělalo ministerstvo vnitra,“ řekl Radiožurnálu premiér s tím, že nerozumí tomu, proč ministerstvo zdravotnictví odeslalo resortu školství přísnější specifikaci na další nákup testů do škol. 
 • Řídit stát jako automat na alibi…
 • Zase jeden optimista – Epidemiolog Smejkal: Čísla klesají pomaleji, než jsme čekali, ale věřím, že zažíváme poslední lockdown (iRozhlas). Nicméně nespecifikuje, do kdy ten lockdown bude, takže ano, může být poslední. Dočasný (jednotka dočasnosti – jeden furt). Ale sranda stranou, dobrej rozhovor, má to srovnaný a mluví rozumně, to si dejte, přepisovat nebudu.
 • Neni napísaný! Teda von je. I podepísaný. Jenže nějaké audity za pár desítek milionů dotáček tady už nikoho neberou. Zvykli jsme si, nebo tak něco. Takže: Rozjel se nový audit dotací pro Agrofert či firmy exministra Milka. ‚Nebyl tam žádný podvod,‘ říká (iRozhlas). A ta částka taky nesouhlasí, že jo… 24 mega. Nic se vracet nebude! „Drobné to nejsou. Vrácení nepřipadá vůbec v úvahu,“ řekl pro server iROZHLAS.cz bývalý ministr zemědělství za ANO Jiří Milek, který stojí v čele koncernu Úsovsko.
 • Ač regiony nesleduju a nekomentuju, tak výjimečně výjimka – ODS přichází o své „enfant terrible“. Novotný oznámil, že ve straně skončí (iDnes). Ono se nic moc nezmění, dál bude sprostej na těch internetech a dinosauři z ODS budou pokračovat v cestě k zapomnění. Jde to s nima s kopečka…
 • Že se bude žádat o prodloužení nouzáku, to už víme. No a že opět bude sranda ve stylu “můžete nám říci plány, čísla, scénáře, cokoliv, podle čeho to bude dál?” – “Ne. Hlasujte pro, jinak můžete na ty mrtvé!” je jasné taky. Takže opět uvidíme, co na to KSČ. O čísla už opozice žádá: Pirátka Richterová: Netajte čísla o promořenosti a nouzový stav zvážíme (iDnes) – „Chceme, aby nám ukázal, jaké jsou dva vládní modely, hrubé scénáře, odhady vývoje,“ říká poslankyně. „Protože já se odmítám smířit s tím, že nám předseda vlády neřekne ani hrubý vývoj na příštích 14 dní. To prostě není v civilizované zemi možné,“ myslí si Richterová.
 • Mysleli to dobře, dopadlo to jako vždycky – Tyto osnovy raději zrušte, píšou fyzici Plagovi. Z učiva vypadly například Newtonovy zákony (Lidovky). Jo, to je ta aktualizace výukových plánů.
 • A stačilo. Dáme si ještě recept na polívku (pro převod z řeči Vostrůvku doporučuju (Jednotky)) a spát.
Mňamí! :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *