21/07/2021 – eFko nechtěl, mrzlo, Vráťa hovoří a Venezuela se fotí

 • Už začínám mít pomalu víc rozepsaných přehledů než publikovaných… Kecám, letos to je 1:25, ale chce to dohnat. Tak doháním :)
 • eFko nechtěl kandidovat, je unavený a politika mu nesvědčí. Ale za stranu, za lidi (zasraný náledí) se nechal ukecat, takže – Místo pro Faltýnka. Klíčový muž ANO se může stát dvojkou na kandidátce v Olomouckém kraji (iRozhlas). Jedničkou má být Okleštěk, autor geniální knížky pro děti Velké vize v malé knize, aneb Až budeš velká, Bětuško (recenze zde). Kdo nepíše, není Čech, hop, hop, hop. Strana to chce…
 • Dva až osm let natvrdo hrozí lékařce (čti: magor), co psala o tom, že v Ostravě zemřela po očkování polovina lidí a tak dále. Na FB má fakt perly. Průser je, že pro další antivax lumeny teď bude za mučedníka… No, (Novinky) jí daly dosah o dva řády vyšší, než měla dosud… Obvinili lékařku. Šířila lži o očkování.
 • Do Ústavy definitivně přibylo právo na sebeobranu palnou zbraní. I přes řev různých pacifistů a podobných “prd tomu rozumím, ale mám názor!” aktivistů fakt nejde o legalizaci “magor zastřelí děti, co mu trhaj třešně, beztrestně”. Nope. V zásadě se nic nemění, právo na obranu jsme měli v Ústavě dávno, jen to (nevím proč) lehce upřesnili. Právo použít při obraně sebe a ostatních zbraň bude v Česku ústavně zakotveno (iRozhlas). A ne, fakt to neznamená, že se teď koupí zbraň každej magor a bude mít v baráku kulometný hnízdo… Pravidla pro získání zbrojáku zůstávají stejná (a dost drsná).
 • Ale nepovídejte… Na několika místech v Česku klesly noční teploty pod bod mrazu. Dvě stanice zaznamenaly rekord (iRozhlas). Jo, topím…
 • A nic se nemění – V Česku se bude střídat čas minimálně dalších pět let (Novinky). Dnes schválila vláda. Tak furt lepší, než na to najíždět napříč EU podle toho, “jak se kdo vyspí”.
 • Rozhovor s Fialou pro (CNNprima). Fiala: Dřív jsem si v Česku přál solidní levici, ČSSD mi ale ve Sněmovně chybět nebude. Opět zaznělo zásadní – s ANO, KSČ, SPD (a spol.) po volbách koalovat nebudou. Tak uvidíme.
 • Fototermíny tam, kde nemá co dělat, už nemá jen finanční modelka, ale i konkurenční plus size modelka – Maláčová se Stropnickým se šli producírovat do firmy jako kontroloři práce. Narazili (Novinky). Ten Stropnický je tam jako bonus, neb kandiduje a tak dále. Toho exempore se zastal i Hamča, moc to nechápu:
 • Tohle nikdy neskončí… Nikdy neodstúpí, nikdy se neomlúví, nikdy, nech si to všici zapametajú… Kauza výroku „zabil lidi cez padáky”: Soud se vrátil ke Kalouskově žalobě na Babiše (Novinky).
 • Tohle je (při pohledu do diskuze) takové zajímavé. Hlas lidu nadává na pražáky, přeje jim to nejhorší, ale jakmile k něčemu takovému dojde (v tomhle případě brutální zdražení parkování), tak hlas lidu nadává na Piráty, co si to dovolují… :D No, zrovna geniální to není, to si přiznejme (zvlášť před volbama) – Praha zdraží P+R parkoviště i jízdenky na MHD (Novinky). MHD o pár korun, parkoviště o 500 %. Geniální.
 • Dlouho jsme se nenaštvali/nepobavili hradní smečkou, tak Vráťa dal rozhovor pro (Blesk, paywall), netušil jsem, že bulvár má paywall… Tak to nejzajímavější z toho je na (Echo24). Ani to nevydává za déšť… Sice netuším, proč někdo dělá rozhovor s Mynářem, ale je to zajímavé. Hladové prase v plné parádě. Nejedlý to dělá zadarmo (aby ne!), hradní mumie žije a chystá se v tom pokračovat, celé okolí prezidenta to dělá pro vlast a tak dále. Fujtajbl vespolek.
 • Když jsme u těch loutek, tak – Radní Lipovská podala trestní oznámení na vedení České televize a společnosti Médea (iRozhlas). Ve vyjádření je tajemná jak hrad v Karpatech, na koho, proč a tak vůbec, nesdělila. Bobo asi zakázala. Tuhle frašku už fakt bolí sledovat…
 • A konečně nějaké investice – Brněnské nádraží postaví podle návrhu z Nizozemska, uzel má stát 50 miliard (iDnes). Vypadá to nádherně. Dokonce tam je i možnost přesednout z kajaku na vlak (nekecám, v té vizualizaci je molo), tak se těším, až se tam za 20 let podívám…
 • Mno, co jsem říkal? Nejvyšší státní zástupce: Kauza Čapí hnízdo se táhne, termín do konce srpna ale nemusí být konečný (iRozhlas). Rozhovor k aktuálnímu tématu, dost diplomatický, ale takové to “kdyžtak to zastavím” tam vidím…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.