26/07/2021 – Kandidátní změny, žalobičky, lithium na scénu a edit

 • Furt se něco děje… Tak jedeme i s víkendem.
 • Na úvod ale něco zajímavého a zcela apolitického – Krython mě fakt zaujal, tady se naučí základy programování v pythonu každý, veselou formou, za pár chvil a přímo v prohlížeči (od 15. lekce už přituhuje, ale furt zábavné). A že se to hodí každému, zdůrazňovat nemusím. Zkuste. (via @robodoupe)
 • Hitem letošních voleb budou změny na kandidátkách “příkazem vedení”, s tím si užijme ještě švandy. Zahajuje SPD – Poslanec SPD Kohoutek si stěžuje na dosazení Bašty na kandidátku. ‚Mohlo to být přání prezidenta,‘ tvrdí (iRozhlas). Dlouhý článek, pro zájemce.
 • Jako bych to neříkal – Databáze 3.8 miliardy telefonních čísel z Clubhouse je na prodej (Rychlovky). Jo, to nejsou jen čísla aktivních uživatelů, tolik jich to kecáliště nemá, nýbrž všechna čísla z adresáře každého uživatele, který k nim povolil přístup (což byli víceméně všichni). Sice u toho nejsou jména (naštěstí), ale i tak průser. Inu – aplikace zdarma, což znamená, že se za to platí jinak, no.
 • A bude zase žalobička na stát – Agrofert žádá na dotacích o 123 milionů. Ministerstvo průmyslu váhá s jejich schválením nebo zamítnutím (iRozhlas). Drzé čelo lepší než poplužní dvůr, že ano… Ono teda ti úředníci to nemaj lehký. Dosud mohli rozhodnutí odkládat, ale do toho jim hodil vidle soud (příliš dlouhé průtahy nejsou ok), tak už zbývá jen schválit (a pak nést důsledky, pokud se EK naštve), nebo zamítnout (a pak nést důsledky, že se Babiš naštve).
 • Dlouhý, ale velice zajímavý, článek na (Aktuálně) – Vilu stavitele Beneše čeká demolice. Je nám z toho do pláče, tvrdí jeho potomci. O té demolici je jen úvod, většina článku je o historii, architektuře a tak dále. Výborné čtení, doporučuju.
 • Stále se hledá strop nicky. Takže kritice navzdory, zákonům navzdory – Maláčová a Stropnický pokračují s kritizovanými výjezdy na inspekce ve firmách (Novinky). Maláčová nechápe, co s tím má kdo za problém (hint: nemáš tam co dělat…), ale to jí určitě dojde, až dorazí na další kontrolu třeba do Vodňanské drůbeže.
 • Docela sranda byla na facebooku našeho slunka dotačního. Nasdílel emotivní komentář jedné mladé doktorky (co trendoval už týden, tisíce sdílení) o covidu. Proč se na tom nepřiživit, že? No, ale doktorka umí používat editaci příspěvků, tak hned na začátek přidala nepěknou ťafku pro Babiša, čo zabil ludi cez covid. Pak za to samozřejmě od fans schytala kritiku a PR tým to (tady se učte, opozice) nesmazal. No, souhrn na (Novinky).
 • A rozhovor s doktorkou na (DeníkN, odemčeno díky @lizardking7524), to si dejte.
 • Vítězné tažení majitele ČR s.r.o. pokračuje – Babiš se nemusí omlouvat Transparency International za výroky o její zkorumpovanosti (Novinky). Rozsudek je nepravomocný a opět klasicky “šlo o názorové soudy” a “korupce nemusí být označení pro trestný čin”. Tudíž, podle mého názoru, je soudce Vladimír Sommer zkorumpovaná podržtaška, nebo se, dle mého názoru, preventivně předpřiposral. (hele, to je dobrý, to je nežalovatelný výrok (dle soudce Sommera), to budu používat. Příště třeba přidám i něco o pedofilii, dle mého názoru)).
 • Ten se fakt užaluje, to je neuvěřitelný… A to kudy chodí, tudy nadává na “udavače Piráty”… Takže – Babiš žaluje Černošice. Chce, aby úřad zastavil řízení o jeho střetu zájmů (Novinky). Důvod? No, zásada “ne dvakrát ve stejné věci”. Ok, to zní logicky. Stejně jako fakt, že posledně bylo rozhodnuto “jde o střet zájmů”, ale jaksi to zamázla Středozem vedená pokornou surikatou Jermanovou (která kvůli tomu i udělala bleskovou reorganizaci, aby to náhodou neposuzoval někdo nestranný…). A ještě teda to samé na (iRozhlas).
 • Lithium se vrací! Máme holt vládu na baterky. Takže: Vláda podpořila továrnu na baterie pro elektromobily i více peněz pro sociální služby (ČT). V článku kompletní přehled výstupů dnešní vládi. Je toho víc. Gigahavlíček nicméně vede.
 • Spešl článek jen o gigamorgáně na (Novinky) – Vláda chce být u stavby „gigafactory” na baterie do elektromobilů. Stát má 50 miliard. Je to s ČEZ a ve schodku se to ztratí. Ono se to teda ztratí spíš po volbách úplně stejně, jako posledně to lithium…
 • Žvížátka! Želvišky! Ostravské zoo se podařil odchov želvy chrámové. Ve volné přírodě jí hrozí vyhynutí (ČT). Alespoň nějaká dobrá zpráva.
 • Pře Bohem jsme si všichni rovni, jak pravil Duka, takže i náckové z DSSS. Jdi, dcero, a kandiduj s nimi do parlamentu – Lipovská bude kandidovat za Volného blok do Sněmovny (Novinky). Chápu, že nešlo odolat, poprvé v životě bude jednička.
 • Animal wars pokračují – V Ostravě utekl krokodýl. Je hladový (Novinky). Tak snad nedopadne jako Mynářovo prase… (titulek chválím, nádherný clickbait (mládě má metr a nežralo od pátku, což u plaza je tak nějak standard))
 • Slovensky tu umíme všichni, tak tady je nejnovější rozhovor s Babišem juniorem. Dle projevu jasný schizofrenik, že ano… Babiš mladší: Otec chcel, aby som zmizol. Na Kryme ma dopovali liekmi (SME, odemčeno). Je tam i to angažmá na Moravě, ale jinak hlavně zopakování a doplnění všeho předchozího. A končí to krásnou větou: “Len by som si želal, aby ľudia nevolili extrémistov, ale ani cholericko- psychopatických starnúcich oligarchov“.
 • Což zrovna v těch volbách bude docela podstatné a hlavně problém… Komentář od Honzejka na (iHned) podepisuju v plném rozsahu, dejte si: Proč má ANO zase nejlepší kampaň a co dělá opozice špatně.
 • Sice ji chtěl před rokem odvolat z funkce za nezvládnutou komunikaci a chaos, ale to bylo ještě před tím, než byl sám vyhozen za nezvládnutou komunikaci a chaos… Dnes je dnes a proto – Ministr Vojtěch: Hlavní hygieničkou se stane Pavla Svrčinová, od srpna bude možné legálně tančit (iRozhlas). Titulek fajn. Teda že by mi bylo z té baby do tance, to ne, ale nic lepšího nemáme, no…
 • Nemá to MultiKája snadný, nemá. Ale svitla naděje – tohle, zcela výjimečně, může hodit na někoho jinýho (jako tentokrát oprávněně, ne jako obvykle, kdy nemůže, ale stejně hodí) – ‚Zpackaná demolice.‘ Havlíček žádá peněžitý trest pro viníka prodloužené uzavírky dálnice D11 u Prahy (iRozhlas). O 32 hodin se prodlužovalo. Hodin, ne měsíců. Škandál!
 • V neustálém školním ping-pongu na téma Antigen vs PCR aktuálně vede PCR. Je to asi už čtvrtá změna od června, takže do září se to změní ještě několikrát. Vláda schválila proplácení PCR testů ve školách (Novinky). 135 tisíc PCR testů to má pokrýt.
 • A další exodus – Kandidátku ČSSD opustilo 14 lidí, nesouhlasí s dosazením Onderky (Novinky). Co jsem říkal? Další změna shora, další exodus. Jižní Morava. Docela překvapení, že tam má česká strana solidně dodrbaná ještě tolik členů.
 • Furt vás to ještě baví? Tak holt přehledně – PŘEHLEDNĚ: Jak se bude dál rozvolňovat (Novinky). Změny počtů, povolen tanec, v hospodách/službách nekontroluje provozovatel a tak dále. Aneb – až na ty sportovní/hromadné akce – zrušili něco, na co sere Bílej Tesák už týdny až měsíce.
 • Dobrou noc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.