12/08/2021 – Nedočapíme, uštvaný Ken, důchodovka a kompro revival

 • Doplníme zpětně, tímhle tempem dám srpen ještě před jeho koncem :)
 • Hodně zajímavý článek o kvantových počítačích (jako že už i fungujících) – Google ve svém kvantovém počítači vytvořil nový druh hmoty. Časové krystaly mohou odhalit podstatu času (iHned, odemčeno). Neuvěřitelně zajímavé, my tu sci-fi normálně žijeme!
 • Lítaly Perseidy, teda prej, bylo dost zataženo – V noci se na obloze objeví roj Perseid viditelný pouhým okem. Nejvíce jich bude padat v deset hodin (iRozhlas).
 • Ono se to ještě asi 4x změní, ale aktuální plány na září zní – Testování ve škole bude zdarma pro všechny žáky, ujišťuje ministerstvo (Novinky). Zajímavé je, že školy si mohou (zatím) samy vybrat, jestli budou dělat PCR nebo Antigen. Ty první budou hrazené ministerstvem (ale kdo to bude dělat je nejasné), antigeny pak prostě dostanou z hmotných rezerv zdarma.
 • Jakmile se začalo probírat, že možná někdo možná z ANO možná shání kompro na Rakušana, bylo jasné jak to bude pokračovat. Jo, přesně tak – “my nic, to VONI”. Takže – Špínu na Rakušana hledali Piráti, tvrdí Babiš. Premiér má přehled, reaguje STAN (iDnes). PRc týmu hnití stačila rychlá rešerše na Google a našli příspěvek z pirátského fóra (s tímhle open zřízením bude ještě do voleb plno srandy, to je fakt naivní myšlenka, mít stranický fórum veřejný…), kde se sice píše o obvyklém prověřování minulosti kandidátů, ale z toho už jde snadno udělat sledovačku a counter, že jo… To Hanč umí skvěle.
 • Hele, na odlehčení, tohle jako teda respekt! Studenti bez mobilů putovali 20 dní polární oblastí, zažili i strach o život (iDnes). Moc pěkný článek. A sakra zajímavá výprava. Bych to nedal (ani teda tak kvůli tomu internetu, ale celkově, ponorka jak vyšitá).
 • Nečekali jsme to pochopitelně nikdo… Lhůtu v kauze Čapí hnízdo asi nebude možné dodržet, uvedla Bradáčová (iDnes). Inu – návrh na doplnění důkazů, od advokátů Al Čaponeho, to je jasná účelovka takhle před volbama! Oh, wait, účelovka to je jen v opačném případě, když to zdržuje Slunko dotační, tak to je “právo na obhajobu”. A že tak před volbama… Ok, mlčím.
 • Naštěstí už máme tu důchodovou reformu, na té makala vláda ANO a ČSSD 8 let, takže ten neudržitelný systém už patří minulosti. Oh, wait, tak vono furt nic, akorát se o tom blábolí… Takže prognóza jest nepěkná – Inflace přilepší důchodcům. Schodek systému vzroste a za rok může dosáhnout úrovně z finanční krize (E15). Je tam i grafík.
 • Na (iDnes) se rozstřelil Vondráček (V jako Vodka, surikata z holdingu) – Adama Vojtěcha uštvala po první vlně média i opozice, říká Vondráček. Se mi líbí, jak má tu paměť selektivní. Že Kena “řekni jméno” Vojtěcha vyhodil z vlády Vondráčkovo majitel, aby si zachránil vlastní prdelku, to se prostě nestalo a může za to Kalousek! I další vyjádření stojí za to, ale nic, co bych nečekal.
 • A želé opět nedorazilo – Hamáček popáté nepřišel vysvětlit cestu do Moskvy. „Tuším důvody,“ říká senátor (SeznamZprávy). Hamča říká, že vláda se nezodpovídá senátu, tak co by tam chodil. No, do voleb jsou dva měsíce a pak už červenej svetr nebude nikoho zajímat (ani pokud se dostane do parlamentu, že).
 • A to je dneska všechno, dobrou noc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *