16/08/2021 – Ukecaný Havlíček, končící kníže, Lánské šméčko a tlumočníci

 • Tak tedy – dobrý večer… Při starosti o Arčiho mi už nějak nezbývá čas a energie na denní přehledy, za což se omlouvám, ale tak – zkusme to zase nakopnout (články bez mých komentářů jsou pořád na Raindrop). Jedeme!
 • Vlastně jediné dnešní mediální pokrytí je – Afganistán, tlumočnici a evakuace. Nic jiného na hlavních stránkách není a já zahraničí nedělám, takže to dnes bude rychlé.
 • Z víkendu bylo pár zajímavých rozhovorů, těmi začneme:
 • Národní hrdinka důchodkyně Benešů si lajzla rozhovor pro (Novinky) – Benešová: Po volbách už mám nárok na odpočinek. Bohužel až po volbách… Jinak teda čtení to je zajímavé a krátké (v printu byla delší verze).
 • Dvojministr se také rozhovořil pro (SeznamZprávy), tady je to naopak dlouhé, velmi dlouhé, a jen pro odolné čtenáře – Havlíček: Plán na podzimní vlnu? Když bude zle, máme jedno opatření v rukávu. Kadle, tam, kde jste měli rukávy, už nemáte ani tetování… Papírovej draku… Ale fakt jsou to zajímavé kecy. Není to reálné – Je to reálné! – Ne, není… – Ale tak jako jo, je to reálné. Kadel je prostě ukázková surikata. A my to nastavili, tak to tak funguje – No, nefunguje – Ale funguje – No, ne, nefunguje – Pane redaktore, my to tak nastavili, tak to tak funguje! – No, jako ne, nefunguje – Aha! Tak to voni za to můžou!!! (prostě je to surikata a blbec, no)
 • Rozhovor pro (Novinky) dal i kníže – Nelituji, že jsem se vrátil domů a šel do politiky, říká končící Schwarzenberg. Je mu 83 let, tak odchází, má soudnost. Rozhovor nicméně delší a lepší, než jakýkoliv za poslední tři roky se Zemanem (76 let, zvolen i proto, že Schwarzenberg byl “moc starej a nemocnej”). A ten rejpanec v první odpovědi je krutej.
 • Chlápek s činčilami vrací úder – Policie vyzvala Babiše mladšího, aby vypovídal o jeho únosu na Krym. Ten výzvu vítá (iRozhlas). Docela se mi líbí rychlost reakce našich pomahačů a chráničů. Po necelém měsíci si všimli, že ABml je v Česku, tak si jej předvolali. Několik let to nešlo, neb byl mimo ČR, i kvůli tomu odložili případ. No, reakční doba fakt příkladná…
 • Dáme recept. Tuhle sérii článků na (iRozhlas) fakt můžu, děsně se mi líbí ten výklad o vzniku, tradici a tak dále, a ten recept na dobrotu tam je jen tak mimochodem na konci, rád to čtu. Jmenuje se to: Záhadný původ císařského trhance se švestkami.
 • Lány, Lány… Z té LDN už máme v poslední době jen zprávy o trestních stíháních (hladové prase furt nic), nejinak je tomu i v tomto případě – Baláka obžalovali za prodej kamene ze sídla prezidenta. Cenu stanovil Mynářův známý (Aktuálně). Což je mimochodem přesně ta kauza, se kterou loni přišlo Aktuálně a vlekař Vráťa vyhrožoval trestním oznámením za pomluvu. No, tak praseti sklaplo, asi. Ono je nemocné, asi. Při pohledu na tu Hradní sebranku nezbývá než konstatovat, že tam nekrade akorát Ovčáček, protože je na to moc blbej, a prezident, protože ten puding je pro něj…
 • A co děti, mají se kde testovat? Od září (aktuálně, ona to vláda nemehel ještě 5x změní) platí – 3 antigenní testy ve škole, 1., 3. a 9. září, a netestovaní s respirátorem. Dále v hospodě až 6 lidí u stolu (aktuálně jsou maximum 4, na což už sere i Venezuela (TW)) a pár dalších změn, co dneska vyhlásil Ken (iDnes) – Žáci se musí třikrát otestovat, rozhodla vláda. Rozvolnila akce i restaurace.
 • K tomu Afganistánu jen souhrnně – V Česku přistálo letadlo z Afghánistánu, ministr svolal krizový štáb (Novinky). Alespoň někoho jsme evakuovali, rozhodnuto bylo až v sobotu večer (dřív se krizový štáb sejít nemohl, nemehla se fotila po celé republice v rámci kampaně), prostě klasika.
 • Co všechno už je tady “kauza” ukazuje (iRozhlas) – Exmanažer Čapího hnízda vyřizuje Babišovi elektřinu, je kontaktní osoba na jeho fakturách. Ale no tak… Taková blbost a je z toho zpráva dne…
 • Jo a něco na odreagování – Pil jsem a nic si nepamatuju, říká soudce stíhaný pro úplatek 100 milionů (SeznamZprávy). Konečně něco veselého. Dlouhý rozhovor, titulek je klasický clickbait (jak je u SZ zvykem), nicméně ten rozhovor je epický. Pa soudce Sovák se asi rozhodl odejít se vší parádou, včetně selhání ledvin.
 • A konec, dobrou noc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *