20/01/2022 – Složený Farský, vláda stínů, zmrazeno a deagrofertizace

 • Ani to nebolelo. Mě 😈 – Farský se vzdá mandátu (Novinky)
 • Nekonečný příběh pokračuje… Je zajímavé, že ministerstvo stále nemá ty posudky od EK, ač se je snaží (otázkou je “jak usilovně”) získat už od toho auditu o střetu zájmů – tehdy úředníci neuspěli a Brusel jim materiály neposkytl. „Resort má k dispozici pouze odstavec auditní zprávy,“ podotkla k tomu tehdy Filipová. – Ministr žádá Brusel o posudky k lince na toastový chléb Penam. Chce zpět vymáhat 100 milionů (Irozhlas)
 • Osm let tu za vše špatné mohly předchozí vlády (a Kalúsek), měsíc po jmenování už za všechno špatné může nová vláda… „Co předvedla vláda za měsíc, ukazuje, jak je nekompetentní.“ kritizoval šéf ANO Andrej Babiš kabinet Petra Fialy. Musím ale uznat, že ten marketing profikorupčnímu hnití jde na jedničku – už maj stínovou vládu (takovej Mordor, no, včetně Saurona, teda spíš Kňůrona), což jsem marně doporučoval té současné už před lety. Budou vidět, budou slyšet, dobrej tah. Pro ně. – Ve vládě financím nerozumí nikdo, řekl Babiš. Jeho stínový tým má 15 členů (Idnes)
 • Asi rekord. A to ani nechci vědět, co by se stalo, kdyby nesledovali a nepodsypali… – Podle Jana Rýdla z Ředitelství silnic a dálnic v době nehody hustě sněžilo. „Směrem na Prahu na kilometru 33 došlo k mimořádnému, ale opravdu silnému spadu sněhu z jednoho mraku. Nicméně jsme sledovali tento mrak už z Německa a včas a dopředu jsme provedli takzvané podsypání. Nicméně tím, že došlo k mimořádnému spadu, který lze skutečně nazvat bílou tmou, řidiči nepřizpůsobili rychlost,“ popsal Radiožurnál. – Dálnice D5 je uzavřená. U Žebráku se srazilo 22 osobních a čtrnáct nákladních vozidel (Irozhlas)
 • A sakra. Tak tohle není dobrá zpráva. Sice se to dalo čekat, je to logické, ale sakra už, mám tady na tom komplet maily za celou dobu a desítky dokumentů a integrací. No, takže platit, no. Vendor lock se tomu říká… – Bezplatný Gmail na vlastní doméně definitivně končí. Google uživatele převede na placené tarify (M.zive)
 • K předchozí špatné zprávě o GApps – pokud jde jen o e-mail, tak řešením je buď e-mail od Seznamu na vlastní doméně, nebo Outlook (Office 365) na vlastní doméně. Ty Office sice officiálně fungují jen na doménách od GoDaddy, ale jde to obejít, workaround je zde – Use personalized domain with outlook and Office 365 Home family : r/Office365 (Reddit.com)
 • Tohle je nádherný! (a starý) Takový práce a přitom taková blbost. Ale dokumentaci to má nádhernou. Prostě Java, ale ostravsky – místo ; používá pyco, místo while rubat a tak dále. Nádherný! – GitHub – tkohout/OSTRAJava: Bo neni cas pyco (Github.com)
 • Dle očekávání. Asi není co dodat. – Zákon, díky němuž zůstanou letos zmrazené platy politiků, prošel i Senátem (Idnes)
 • Na Tisíciročnu včelu ještě nemá, ale i tak sakra výkon! – Na plánované sjezdovce v Hradci našli ochránci sto let nezvěstného motýla (Idnes)
 • Pochopitelně dominuje covid (a tornádo), velice silné fotky, vizte galerii – Czech Press Photo: Vyhrálo hrozivé „výtvarné dílo“ vytvořené tornádem, výrazně zabodoval i fotograf HN Bíba (Domaci.hn)
 • A nyní předpověď počasí. Z pátku na sobotu očekáváme silné kňů, které bude v nárazech přecházet až v kámpáň a do středy se od Průhonic rozšíří po celém území Čech a západní části Moravy – Fiala zavelel k deagrofertizaci. Ministři zkontrolují vliv Babišova impéria (Seznamzpravy)
 • Novinky dost ostře a obsáhle. Některé body jsou teda poněkud sporné (buď je ještě čas, nebo už vyřešeno), ale hezky sepsané. Je tam vše od Farského po Stříže. No, nebudou to mít snadné i z toho důvodu, že předchozí vládu kritizovali a hlídali převážně voliči opozice, kdežto současnou i její voliči – což teda není způsobeno tím, že by byla horší, ale tím, že Vůdce se prostě nekritizuje, že ANO… – Plané sliby nové vlády. Platy učitelů nebo odvolání Stříže (Novinky)
 • Velmi, ale velmi dobrý text, který vlastně ani není o covidu, nýbrž o psychologii a zpracovávání informací. Tohle si určitě dejte, i kdyby to měl být dneska jediný článek, který přečtěte – Komentář: Na omikron už názor dávno máte. Teď je nejlepší čas jej změnit (Seznamzpravy)
 • Tohle je důležité připomínat, ale s ohledem na to, že jde “jen” o 53k z původních 900k zákazníků, tak jsem vlastně příjemně překvapen, čekal jsem víc. Půjde převážně o lidi, co to řešit neumí, nechtějí či o tom vůbec neví (jo, takových bude hodně). Žádnej fór k tomu nemám, jen pro připomínku – Lidí v DPI je stále přes 50 tisíc, na přechod zbývají necelé tři měsíce (Novinky)
 • *změna scriptu, otáčím zápisy. Nejprve titulek a odkaz, pak komentář. Asi to tak bude lepší*
 • ImprovMX je nejjednodušší způsob, jak mít Gmail na vlastní doméně i nadále zdarma (M.zive) – A nebo takhle (ještě k tomu GApps). Taky řešení. Ale ještě bych počkal, tak do dubna. Ono se může stát takových věcí…
 • Farského dotlačili, ať složí mandát. Rakušan (trochu pozdě) mění politickou kulturu  (Nazory.aktualne) – Přesný, bohužel velmi přesný, komentář nejen o Farském. Ono je celkem jedno proč, ale důležité je jak. A čím dřív si aktuální vláda uvědomí, že její voliči jsou “poněkud více” kritičtí a angažovaní než voliči současné opozice, tím líp.
 • A dobrou noc. Jo a věděli jste, že nejlehčím savcem na světě je bělozubka nejmenší, což je taková podivná myš, co váží maximálně 2 gramy, skočí i 20 cm daleko a měří něco kolem 4 cm (bez ocasu). Tak teď už to víte. A chovají je v ZOO Praha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *