31/01/2022 – Skartovačky jedou, Stoka pokračuje, Skála na Hrad a další šibenice

 • Věděli jste, že ačkoliv se jako zvíře, co žije nejkratší dobu, uvádí jepice, není to pravda? Ano, dospělci žijí 1-3 dny, protože nedokáží přijímat potravu, ale jako larvy před tím žijí i pět let, takže s přehledem strčí do kapsy i křečka (nebo slimáka v zahrádkářské kolonii)… Tak teď už to víte.
 • Hrozí silný vítr a závěje, varují meteorologové (Novinky) – To počasí je nějaký monotématický…
 • Hrad skartoval i udělení vyznamenání pro Rychetského (Novinky) – To už fakt není možný… Co všechno zmizlo, se už asi nedozvíme. Každopádně to vyvolává takový pocit, že ani vlekař s pumpařem na podzim moc nečekali, že se stav hlavy státu zlepší… (jasně, je to jen pocit)
 • Rozhodnutí v kauze Stoka nepadlo. Soud bude pokračovat v dokazování kvůli doplnění spisu (Irozhlas) – Tak jsem byl včera přehnaný optimista. Ve spise přibylo přes 10k nových stran, takže obhajoba bude studovat. Další kolo 11. března (patrně letos).
 • Frustrovaná matka hodila v taškentské zoo dítě do výběhu medvědům, přežilo (Novinky) – A tady se pohoršujeme nad “výchovnou fackou” u Jurečky…
 • Komunisté poprvé postaví vlastního kandidáta na prezidenta (Seznamzpravy) – Ptáčkové štěbetali správně (psal jsem před pár dny). Tak soudruzi – ring volný a nešetřete se! Já si jdu pro popcorn.
 • Mynář vypráví pohádky. Četl tajnou zprávu BIS? Poskytl ji Rusům? Hrad je vyšetřován (Nazory.aktualne) – Další podrobnosti o zprávě BIS, k jejíž skartaci vedla zcela nepravděpodobná řada politováníhodných omylů, ke kterým na Hradě dochází maximálně jednou za hodinu… Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo spíš k vlastizradě.
 • iPhony mají tajné tlačítko. Z odhalení a návodu, jak s ním zacházet, je virální hit (Magazin.aktualne) – Odlehčím. Už při čtení titulku bylo jasné, že jde o poklepání na záda. Ok, někdo to znát nemusí, ale skutečnost, že “miliony lidí za tento tajný tip děkují”, dost podlamuje mou víru v lidstvo… Příštím velkým odhalením bude, že některé telefony mají foťák…
 • Nový rektor Mendelovy univerzity Vojtěch Adam rezignoval (Ct24.ceskatelevize) – Tak to byl fofr. Jmenován 26.1. 2022.
 • Prohlášení Kanceláře prezidenta republiky – Pražský hrad (Hrad) – Zase dementi… Z tohohle už naprosto stříká, že se vlekař nasral, Kojzar z Rudého Práva hadr. A jako třešnička opakované označení “druhý nejnižší stupeň utajení”, jako by stupeň Důvěrné byla jen taková nepodstatná drobnost, co ani nestojí za zmínku. No, Důvěrné znamená – prostá újma zájmům ČR (např. zhoršení vztahů s cizí mocí, bojeschopnosti, ohrožení bezpečnosti jednotlivce apod.). Ty dva vyšší stupně (tajné a přísně tajné) už znamenají ohrožení demokracie, válku, rozsáhlé ztráty na životech a anexi území… Jedinej rozdíl mezi nima je, že u přísně tajné to hrozí hned, u tajné až časem. Takže asi takhle, vlekaři.
 • Gazdík: Podoba testování ve školách se v příštích 14 dnech měnit nebude. Co bude pak, nevím (Irozhlas) – Titulek se teda fakt “povedl”, ve skutečnosti: „Vyjednáváme s ministerstvem zdravotnictví, jak má vypadat testování po polovině února. Shromažďujeme data a snažíme se být připraveni na režim po konci testování. Zda ten konec bude v polovině února nebo někdy později, v tuto chvíli neumím říct. Ještě v příštích 14 dnech bude testování fungovat tak, jak funguje doteď,“ řekl ministr. Takže plán je, uvidíme podle vývoje. (podle odborníků (a nemyslím zubaře) už aktuálně s omikronem nemá testování ve stávající podobě smysl).
 • Exšéfa GIBS po vynuceném odchodu prověřovala policie, Babiš po něm vymáhá půl milionu – Aktuálně.cz (Zpravy.aktualne) – K tomu nic moc nemám, akorát ve světle aktuální srandy s pávem za dvě mega je ta pokuta docela vtipná – dostali ji za to, že najal mediálního konzultanta pro zlepšení veřejného obrazu útvaru. Podle Babiše šlo o nepřijatelný výdaj. A takhle si tu žijeme…
 • U domu hejtmana Vondráka se objevila šibenice. Vyhrůžky se stupňují, říká (Idnes) – Jako fakt ne, tohleto. Sice mám Vondráka rád asi jako střevní chřipku, ale tvl, tohle fakt ne. Bohužel se obávám, že se to bude stupňovat, prvoci se už úplně odbrzdili… Ostatně uvidíme hned zejtra při té akci “konvoj za svobodu”, tam to bude asi taky zajímavý…
 • A to je pro dnešek vše, byl klidnej den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *