30/01/2022 – Stoka do finále, fouká, páva platí ANO a schodek pod 280 miliard

  • Konečně jeden den, kdy se skoro nic nestalo. Krom větru. Tak jen stručně a dobrou noc.
  • Schodek státního rozpočtu by měl být pod 280 miliard korun, říká ministr financí Stanjura (Irozhlas) – Velmi ambiciózní plán, o 100 mld. méně. Nicméně už připouští, že 30 mld. z toho by měly pokrýt zvýšené příjmy rozpočtu (původní odhad byl příliš pesimistický), což dříve neříkal. No uvidíme, vidím to spíš na snížení o 60 mld.
  • Domácností bez elektřiny přibývá, už jich je 53 tisíc. Silný vítr zastavil i vlaky na Slovensko u Břeclavi (Irozhlas) – Fouká. Dle předpovědi.
  • Fotky s pávem platilo hnutí ANO, tvrdí Schillerová (Novinky) – Jo… Takže oficiální fotky dělal ten fotograf v pracovní době a ty “osobnějšího rázu” ve svém volnu. Chtěl bych vidět ten rozpis… Tudíž měl dvě zaměstnání, nebo tak něco. Čím dál lepší… To asi nosil všude s sebou píchačky z MF a psal si odchod/příchod tak 30x za den…
  • ANO na Havlíčkovi v čele Sněmovny trvá (Novinky) – A co ho rovnou navrhnout dvakrát a pak sečíst hlasy? To by mohlo klapnout… A samozřejmě – může za to Kalousek! Hele: „Máme školu Kalouska a Stanjury. Naučili jsme se to od vás. Vy se musíte naučit rány nejen rozdávat, ale i přijímat,“ reagoval Vondráček.
  • Rakušan ruší Hamáčkovu výjimku, žádosti o informace z Hradu nemají končit u Mynáře (Denikn) – To bude mrzení…
  • Brněnská Stoka spěje k rozsudku (Novinky) – Zatímco eFko je ze Stoky patrně venku, Švachula (exANO) a spol. se už možná v pondělí dočkají rozsudku. A nebudou to nízké tresty, pokud se teda podaří prokázat, že šlo o organizovanou skupinu. Uvidíme.
  • Schodek klesne pod 280 miliard, plánuje Stanjura. Rozpočet by chtěl mít schválený ve středu (Ct24.ceskatelevize) – Ještě jednou k rozfrčtu. Tady jsou už konkrétní čísla, predikce atd. Byť stále zůstává dost neznámých. Z toho snížení má být 80 mld. na straně výdajů, což bude zajímavé. O 60 mld. se očekávají vyšší příjmy (zejména kvůli inflaci).
  • V Praze se demonstrovalo proti opatřením (Novinky) – Novej cluster “U koně”. Inu – 6000 lidí. V souvislosti s tímhle si vždycky vzpomenu, jak pro část těchto demonstrantů svého času byla plná Letná “nic moc”, “maj to zaplacený”, “pražáci blbnou”, “koncert” atd. A teď teda 6000 je síla, že by měla padnout vláda… (nějakej překryv tam bude, u těch lidí od Volného, SPD, vlastně i ANO a tak dále).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.