05/02/2022 – Kalamita na obzoru, dva rozhovory, co s Tečkou a prasata

  • Milí přátelé, přeji vám klidnou nadcházející sobotu a požehnanou neděli… (tohle jsme se mohli, s drobnou obměnou, dočíst na twitteru svaté Ovce již 121x. Z toho 47x ve 2020 a 45x ve 2021. Jo a poprvé 24/05/2019, před tím do něj ještě nevstoupil duch, nebo tak něco). To jen tak pro info, jinak se dneska nic moc nestalo, je sobota. Takže jen:
  • Kalousek exkluzivně pro Právo: Do boje o Hrad nejdu, bude se slibovat nesplnitelné (Novinky) – Včera avizovaný rozhovor. Dlouhej. Své šance na zvolení (či jen postup do druhého kola) vyhodnotil velice logicky a pragmaticky, to by fakt neprošlo. Dále mluví o ekonomické situaci, nečte se to hezky, ale má pravdu – bude hůř. V závěru pak komentuje obstrukce. Docela zklamal, že naskočil na záměr PRc týmu ANO s tou fotkou z prázdné zasedačky, to by měl každej rozumnej ignorovat, ale co už.
  • Hrozí kalamita. Na horách spadne až půl metru sněhu (Novinky) – Jak jinak, už jsem si zvykl…
  • Hygieny podle Seznamu čeká v rámci škrtů propouštění, ministerstvo to popřelo (Ct24.ceskatelevize) – Včerejší informace o redukci stavů hygien dementována. A podle vyjádření to vypadá, že se ministr dost naštval – Podle vyjádření ministerstva se propouštění nechystá. „Ministr zdravotnictví ani vláda ČR nedali žádný pokyn ani nevydali žádné rozhodnutí, které by znamenalo propuštěni zaměstnanců hygienických stanic, jak dnes (v pátek) publikovala některá média,“ sdělil mluvčí ministerstva Ondřej Jakob. „Kvůli chybě některých zaměstnanců došlo k hrubé dezinterpretaci a budou vyvozeny personální důsledky,“ dodal.
  • Babiš je hypermotivovaný. Chce být prezidentem, aby neskončil ve vězení, říká strůjce Zemanova úspěchu (Deníkn, odemčeno díky (@ivokubes)) – Dlouhý, ale extrémně dlouhý rozhovor s Petrosem Michopulosem – to je chlápek, kterej v devadesátkách vytvořil Zemana a zajistil ČSSD vítězství. Takovej tehdejší Prchal (ale morální). Perfektní analýza boje o Hrad, co nás čeká. Trochu překvapivě vychází jako jeden z mála, co můžou porazit Al Čaponeho, Středula. Zní to divně, ale něco na tom je (a v článku dost podrobně a logicky vysvětleno. Asi nejlepší článek tohoto týdne, doporučuju.
  • Tramvaje musely počkat. Dopravu v Bratislavě komplikovalo stádo divočáků (Novinky) – Inu – Brno.
  • Heller: Hradní problém s bezpečnostními prověrkami se projevil naplno (Novinky) – Krátký rozhovor ke čtvrtečnímu jednání bezpečnostního výboru sněmovny. Moc tam toho není, neb jednání bylo v režimu D (důvěrné, druhý stupeň prověrky). Sranda je, že na příští jednání chtějí někoho z KPR pozvat, ale neví, kdo to bude, protože Mynář to být nemůže, protože nemá prověrku… 😁
  • Certifikáty končí, co teď bude s Tečkou? Ministerstvo ji chce zachovat (Novinky) – Logický krok. Akorát teda mohl být avizován dříve, předešlo by se těm článkům atd. o návratu do pravěku papírových certifikátů… A že jich bylo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *