06/02/2022 – Místopředseda počtvrté, slizkej Nespala, žlučovitej dědek a normální to už nebude

  • Klidná neděle. Opět se nic moc nestalo (už to přestanu psát, to vidíte sami na počtu odkazů).
  • Věděli jste, že nevzdálenější lidstvem pozorovaná hvězda se nachází 9,3 miliardy světelných let od Země, je 1000000x jasnější než Slunce, jde o modrého veleobra jménem Icarus a s největší pravděpodobností už pár miliard let neexistuje? Ne? Tak teď už to víte.
  • O křeslo místopředsedy Sněmovny se znovu utkají Havlíček a Okamura (Novinky) – Show must go on! Nicméně, jak se říká – moudřejší ustoupí, Karly tam nechá. Tak věřím, že koalice už dostatečně ukázaly surikatám, kde je jejich místo, a nyní milosrdně schválí toho K2 a vezmou tak vítr z plachet PRc týmu. Bylo by to logické řešení.
  • Prezident považuje ohledávání otisku prstů na zprávě BIS za ubohé (Novinky) – Jak jinak. Akorát mi přijde zajímavé, že pan prezident ve své moudrosti, která je nekonečná, pomíjí fakt, že jen retardovaný klokan by hledal otisky na deskách té zprávy místo na dokumentech v těch deskách… Moudrost nad moje chápání: “Pokládám za poněkud ubohé, ptát se na to, jestli na nějaké zprávě jsou otisky prstů. Připadá mi to jako špionománie. Jestliže někdo nese nějakou zprávu prezidentovi a nese ji třeba do Lán, tak to neznamená, že tu zprávu četl”.
  • O Novavax má zájem 7000 lidí (Novinky) – Co jsem říkal v CDD 27/01/2022 (CDD)? Jop: Optimisté očekávají zájem mezi neočkovanými, kteří nechtěli “experimentální” mRNA vakcínu, tahle je klasická. Jako realista se obávám, že argument mRNA je jen zástupný a žádná vlna zájmu nebude…
  • Zemanův právník: Peroutkův článek existuje, Stehlíkovou žalujeme (Idnes) – Naivně jsem si myslel, že neexistuje větší sliz než grupáč slimáků v plivátku, mýlil jsem se. Většina toho rozhovoru s Nespalou je o článku od Peroutky a kape to i skrz monitor… Ano, vím, že právník musí jednat a hovořit ve prospěch klienta, ale tohle je fakt daleko za etikou i příčetností. Absolutní sliz.
  • Zemanova slova popudila Ukrajinu. V Rusku citují jeho výroky k Vrběticím (Novinky) – Za zahraniční politiku je odpovědná vláda. Ne ruskej mužik na Hradě. Tečka. Ovšem ta nemrtvá věc bude škodit, dokud bude dýchat, takže asi tak, no. Prezident má samozřejmě hájit zájmy vlasti, v ústavě ale není psáno “jaké vlasti”, tavarišč…
  • Nemůžeme chudým vypnout elektřinu, říká Síkela. Chce pro ně speciální tarif (Seznamzpravy) – Krom speciálního tarifu nad rámec DPI se chystá i nějaká kompenzace pro podniky. Co to bude, není zatím jasné, neb Síkela (sakra, na tohle jméno vymyslet fór mi ještě potrvá) je tajemnej jak hrad v Karpatech… No, znamenám si ten slib alespoň.
  • A na závěr mi dovolte takovou úvahu. Nebude se to opakovat často, slibuju. Všimli jste si toho posunu v uvažování lidí za poslední rok, dva? Řešili jsme to se známým dneska nad dvěma tweety (tw je moje preferovaná síť, jak jistě víte, tak proto tweety). Jak se nám posunula ta mentalita za tu dobu? Dávám k zamyšlení. Šlo o dva (tři) tweety, nasdílím je sem:
  • Fiala tam apeluje na osobní zodpovědnost. Honzík volá po restrikcích (ač ty oblasti nesouvisejí, to je prostě jen příklad pro kontrast a názornost). Jukněte na reakce. Zatímco u premiéra převažují “no ty ses zbláznil, musíte to regulovat”, tak u toho druhého převažují “správně, je to třeba regulovat”. Zvláštní, že? Ještě před rokem (často ti samí) psali: nepotřebujeme vodit za ručičku! Nechceme restrikce! To bylo ale před rokem. Mentalita se posunula. Známý mi k tomu napsal: “Jako já nevím. Možná se mi to zda, ale poslední dobou mám pocit, že čím víc tu někdo volá po nějakém omezování, represi a/nebo touze vychovávat lidi, tím větší sklízí aplaus”. Na což jsem reagoval lakonicky: “To se ti nezdá. Dva roky s rouškou a lockdowny a omezeními, to udělá svoje. Mentalita se mění. Skupina “my, co dodržujeme” se automaticky cítí lepší. A podvědomě se tak chce cítit i v dalších oblastech, takže další nařízení vítá. Privilegovaná vrstva, morálně nadřazená, hezkej pocit. Takhle funguje lidstvo odjakživa 🤷‍♂️ Ti samí, co ve 2020 brblali, že vláda nemá vychovávat, teď chtějí vodit za ručičku… Tvl, já su v těch lesích tak šťastnej! Tohle bych naživo nedal…“. Inu? Než vám z toho rupne cévka, zamyslete se. Neříkám tu, “co je správné”, je konstatuji “co se děje”. Návrat k “normálu před covidem” už prostě nebude, nikdy. Už zapalujete louče? Tak klid, zamyslete se, co jsem napsal. Vnímáte ten posun taky, nebo mám vidiny? Komentáře jsou otevřeny a k dispozici (budu schvalovat všechny). Pojďme se o tom pobavit.

A zatímco čekám na schválení uveřejnění citace z DM od známého, tak zkusím přidat embed audio ze SoundCloud, když už jsem to dneska hledal a nahrál. Dáme si dopis z letního tábora ((c) Peterka&spol.), děsná sranda, dejte si:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *