07/02/2022 – Čistka na poště, Mládek 80, vlekařovo plat a stále hledají…

 • Věděli jste, že v žebříčku největších motýlů světa je děsnej bordel? Většina literatury uvádí jako největšího atlase velkého, jenomže on má největší plochu křídel (400 cm²), ne rozpětí (to je max. 30 cm). Největším motýlem světa je tak ptakokřídlec Alexandřin s rozpětím 31 cm (na wiki je chyba). A aby v tom nebyl malej bordel, tak ještě větší je tyza velká s rozpětím až 33 cm, jenže to je můra, tak se do žebříčku moc často nedostane… No, tak teď už to víte. A jdeme na přehled:
 • Reacher (2022) (Csfd) – Obecně platí – čím lepší kniha, tím víc to seriál/film dokurví… Tady se stal zázrak! Nejen že scénář je přesně podle knihy, ale on to i funguje! Hlavně teda díky obsazení – zapomeňte na skrčka Cruise, co si to chtěl zahrát, tohle je Jack Reacher! Dvoumetrová gorila s IQ 200, hell yeah! 10/10, tohle nemá chybu!
 • V Nizozemsku objevili nový superkmen HIV (Novinky) – Máme 2022. Už mě nic nepřekvapí… Asi někdo sežral Freddie Mercuryho, nebo tak něco…
 • Kdy se rozvolní zbývající opatření? Vláda sleduje 21 kritérií (Novinky) – PES 3.0. Ta kritéria v článku (je tam tabulka) vypadají rozumně, nicméně jejich váhy, vztahy a výpočet tam není, ministerstvo nesdělilo. Takže teoreticky nějakej plán mají, prakticky se dozvíme akorát opatření ve chvíli, kdy je zavedou. Vládu Chaosu nahradil Blackbox… Tak 15.2. uvidíme.
 • Zuckerberg hrozí, že v Evropě zruší Facebook i Instagram (Novinky) – To by byla taková nádhera! (jde o to, že EU nechce, aby data občanů EU byla na serverech v USA. Což je s ohledem na architekturu Facebooku a internetu obecně strašná blbost a když něco podobného chtělo kdysi Rusko, bylo z toho děsný haló. Teď to chce EU… 🤦‍♂️)
 • Zběsilou jízdu multimilionáře Passera bude vyšetřovat německá prokuratura (Novinky) – S ohledem na dosaženou rychlost 417 km/h bych to spíš předal Službě řízení letového provozu a překvalifikoval na “nízký průlet”…
 • Rakušan rozprášil dozorčí radu České pošty (Novinky) – Přišel mladej sekáč, co se nezakecá… 9 členů vyfičeno (jeden šel sám, zbytek byl odejit). Volba nových radních (respektive nominace) bude následovat během pár dní.
  • Rakušan odvolal politiky a ministerské úředníky z dozorčí rady České pošty. Kritizoval trafiky (Ct24.ceskatelevize) – Tady je to i se jmény.
 • DOKUMENT: Resort životního prostředí odtajnil dohodu o Turówu. Výsledek jednání provází kritika (Irozhlas) – Pro zájemce, má to 15 stran (já to číst nebudu, tomu absolutně nerozumím, takže pro referenci).
 • Hrad zveřejnil platy a odměny za loňský rok. Mynář si celkem přišel na bezmála 1,9 milionu (Irozhlas) – Rizikový příplatek za práci se skartovačkou. Zbytek HH (hradních hyen) se pohybuje kolem mega ročně. Oficiálně.
 • I v pondělí bude ve vyšších polohách silně sněžit, varují meteorologové. Čekají kalamitní situace (Irozhlas) – Jako by ani únor nebyl…
 • Exekutor Podkonický si účtoval neoprávněné poplatky, analýza ukázala na podvod s listinami (Ct24.ceskatelevize) – Vypadá to, že si pravděpodobně k exekucím účtoval neoprávněně peníze navíc a nejspíš také falšoval listiny. Největší sranda na tom je, že šlo o doručenky, za které si naúčtoval blbejch 242 Kč nad rámec odměny během milostivého léta… Kdo chce víc, nemá nic…
 • Kdo na Hrad za koalici? Jaké plány mají premiér Fiala, Vystrčil a Němcová (Idnes) – Hledají kandidáta. Hledají. Už jen to nevěstí nic dobrého – ten buď je, nebo není, nehledá se… No, bude to veselý rok. Jo a Němcová kandidaturu nevylučuje (ostatní z nadpisu ano).
 • Státní zástupce podal žalobu na politiky z Prahy 1, měli prodat 22 bytů pod cenou (Irozhlas) – Škoda 32,5 mega, záležitost z let 2010 až 2018, již zítra téma číslo 1 u stínové čapí letky. Obvinění jsou radní za ČSSD, ODS a TOP09.
 • Vláda zruší Babišovu změnu. Ústřední krizový štáb už nebude pod kontrolou premiéra (Novinky) – Návrat k původnímu stavu, šéfem ÚKŠ je automaticky ministr vnitra (případně obrany, podle druhu krize). Inu – Fiala není mikromanažer Jájá První. Cajk.
 • Ivan Mládek: Zpívat jsem začal z donucení (Novinky) – Dnes slaví 80 let. Neuvěřitelné. Gratuluji! A furt ve formě. Krátký rozhovor s oslavencem, čte se to krásně. Vybírám na ukázku: Jak oslavíte své kulaté narozeniny? – Plánoval jsem pochod mažoretek Prahou, slavnostní ohňostroj z Hradu a převzetí Řádu Bílého lva tamtéž. Kvůli covidu to ale překládám až na léto.
 • Ivan Mládek: Hrát přestanu, až mě klepne – Magazín Reportér (Reportermagazin) – Zato tenhle rozhovor je dlouhej, hodně dlouhej. A pěknej. U příležitosti jubilea jej Reportér magazín odemknul, takže hezké čtení přeji.
 • Na ukrajinských hranicích přibývají ruští vojáci. NATO a Spojené státy v případě útoku budou jednat (Irozhlas) – 2020-2021 covid, 2022 válka… Tak dobrou noc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *