21/02/2022 – Porcování míče, NBÚ nástup!, přešvihnutý testy a Opata končí

 • Věděli jste, že největší sbírku českých známek vlastnil do roku 2019 (kdy zemřel) filatelista Ludvík Pytlíček? Svou sbírku, zabírající přes 5000 listů alb, oceněnou na více něž 100 milionů, začal rozprodávat v roce 2017, když seznal, že jeho děti o známky nemaj zájem. Tak teď už to víte.
 • Porcování milionů fotbalového svazu. Peníze šly k šampionovi v aerobiku i lidem souzeným za vydírání (Irozhlas) – Tohle se čte jako detektivka. 10 mega za desinfekci šaten, firma, co to získala, něco udělala, na zbytek si “najala” za 4+ mio jinou firmu (která nic neudělala a ani nemohla – neměla lidi, vybavení, ani certifikáty), další 4 mio poslala jiné firmě, z ní to šlo dalším lidem, prostě klasika. Fakt pěkný.
 • Pojišťovny: testování na covid by se nemělo proplácet, letos stálo 3,5 miliardy korun (Irozhlas) – Za letošní rok už testy stály stejně jako 38 % všech testů za 2021, takže pojišťovny tohle tempo nemůžou vydržet. Zvlášť se zmrazením plateb za státní pojištěnce.
 • Národní bezpečnostní úřad zahájí prověřování Hradu. Řeší skartaci tajných dokumentů o Vrběticích (Irozhlas) – Týden předem ohlášená nečekaná přepadová kontrola začala.
 • Šéfka asociace ředitelů gymnázií: Je na rodičích, jestli nám řeknou, zda má dítě covid, nebo rýmu (Irozhlas) – Stručný rozhovor o aktuální situaci na školách, co bude se zbylými testy (nechají si je v záloze), jak to je s doporučeními ministerstva (nejsou, klídek, pohoda) atd. Not great, not terrible.
 • Zeman podepsal novelu pandemického zákona (Novinky) – Dle očekávání. Na článku není nic zvláštního, udělal, jak avizoval, ale diskuze, diskuze je nádherná! Tolik zklamaných dlouholetých fanoušků hradní mumie na jednom místě jsem ještě neviděl. Následuje zlý, škodolibý, ďábelský smích.
 • Psexeso (Annavosolsobe) – Odlehčím. Tady se rýsuje konkurence pro @macomix, krásný psexeso! Dvojice typu deerhund a beerhund, či dobrman a bobrman nemaj chybu. A je tam i akýta inu. Celej ten eshop stojí za projití, některý výtvory jsou moc pěkný. (toto není placená propagace)
 • Čekáte na vyúčtování od OSSZ? Nedočkáte se, od 1. ledna 2022 je zasílání zrušeno (Podnikatel) – A já si říkal, že na mě letos zapomněli… Tak vida, od letoška už jen online nebo osobně na úřadě, dobrý vědět. Podnikateli – furt ve střehu!
 • Dokonalý populistický slib, jak proškrtat slevy za 600 miliard a nový památník pandemie (Davidklimes) – Jako vždy velmi hutný týdenní souhrn od Davida Klimeše, doporučuji k odběru pro zájemce o profi a komplexní ekonomické zpravodajství. Mám kliku, že to vychází jen jednou týdně, jinak bych mohl #cdd zabalit… ;-)
 • Náčelník generálního štábu Aleš Opata skončí v čele armády, řekla Černochová (Aktualne) – A to na vlastní žádost po uplynutí obvyklého čtyřletého funkčního období (žádná čistka). Děkuji za službu, náhrada se bude hledat těžko (ale třeba Zelinka by šel, ne? ;))
 • Putin nařídil zahájení „mírové mise“ na Donbasu (Novinky) – Začala válka. Tak dobrou noc…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *