22/02/2022 – Zase Turow, BRS, zásoby plynu a tuleně

 • Sice takové hezké datum, co už se nikdy nebude opakovat (22022022 – to se čte stejně nejen z obou stran, ale v digitální podobě i o 180° otočené, to už nikdy nebude), ale stejně se moc nestalo. Teda u nás. Ukrajinu a Vovku řeší celej svět. No, zahraničí nedělám.
 • Věděli jste, že název milého tvorečka “šváb” nemá nic společného se Švábskem (v Německu), ale pochází z německého slova Schaben (škrábat se) (nikoliv Schwaben (Švábsko)). Jinak tomu je u jiného druhu švába – rus domácí to má fakt z podobnosti s rusáky. (nebo prušáky, záleží, v kterém jazyce to zvířátko pojmenováváme). Tak teď už to víte. Jdem na přehled:
 • Otázky z autoškol, u kterých jste pohořeli: i na kruháči musíte dát přednost (Idnes) – Dáme si osvětu. Všem řidičům doporučuji k přečtení, jsou tam rozepsané nejproblémovější otázky z nových testů. Ač jsou to “chytáky”, neznalost neomlouvá.
 • Sněmovna Turów řešit nebude. Koalice program schůze zamítla (Novinky) – Z logiky věci by šlo o zcela zbytečnou schůzi – dohoda je podepsaná, zpět vzít nelze a kňů stačí v Čaulidi, netřeba kvůli tomu blokovat sněmovnu. Zaráží akorát kritika, že je ta smlouva špatně, když změny oproti té, co vyjednávala předchozí vláda jsou vlastně jen dvě – 45 milionů místo 50 a 5 let místo 10 (to je zásadní, ano). Bečva Brabec pravil: „Dohodu jsme vyjednávali dlouho. Nepodepsali jsme ji, protože bychom ji nemohli obhájit před občany“. Zvláštní.
 • Kvůli Ukrajině zasedne Bezpečnostní rada státu (Novinky) – Jde to rychle…
 • “Devadesátky” v New Yorku. Nájemný gang usměvavého Louise zlikvidoval přes tisíc lidí (Zpravy.aktualne) – Dlouhé a zajímavé čtení. Dávám pro odlehčení, nebo tak něco…
 • Ostravská univerzita využije ve výuce robotického tuleně pro seniory (Novinky) – Márty: Už jsem viděl všechno… Terapeutický robotický tuleň: Hold my rybička.
 • Roun: Občané mají získat pocit, že Rusko je nebezpečný nepřítel (Kscm) – Rudej nok podal trestní oznámení na premiéra za šíření poplašné zprávy… To nevymyslíš! Ostatně soudím, že KSČ už nikoho nezajímá.
 • Aktuální zásoby plynu v ČR by stačily do konce března (Novinky) – Lepší, než se čekalo (nebo než trollíci na TW čekali). Plyn máme na 30-40 dní (podle počasí), ropu na 94 dní a já mám 5 m^3 dříví (nedám, nejsem hmotná rezerva!). To pude.
 • Rath by mohl nastoupit jako lékař do věznice na Pankráci (Novinky) – Inu – zvykl si…
 • Ptačí hodinka: Jak dopadlo celorepublikové sčítání ptáků na krmítku (Pozitivni-zpravy) – Všichni jsme čekali na výsledky netrpělivě, takže – Nejpočetnějším hostem krmítek je sýkora koňadra a od loňska si polepšili strakapoudi, sojky, brhlíci či dlaskové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *