15/04/2022 – Meteory, naháč, pokec a fakt se nic nestalo

  • Velkej pátek. Začaly Velikonoce. V redakcích tisku mrtvo a pusto, takže jenom pro formu (fakt nic zajímavého nevyšlo, nekecám). Zatím nejkratší #coDenDal v dějinách:
  • Nikdo nezaútočil, tupci. Jste další na řadě. Ptali jsme se Rusů na okupaci Ukrajiny (Zpravy.aktualne) – Zase další akce typu “napíšeme na náhodné ruské číslo”. Zajímalo by mě, co novináři čekali za odpovědi… Zvlášť s ohledem na to, že Rusům hrozí za jakýkoliv odlišný pohled na “speciální operaci” několik let vězení… No, odpovědi standardní.
  • Noční obloha nabídne meteorický roj Lyridy. Kometa, s níž je spojen, se objevuje jednou za 415 let (Irozhlas) – K nebi hleď! // Nic moc velká show, maximum je kolem 18 kousků za hodinu a vrchol roje z 22. na 23. dubna.
  • Nahý muž cestoval pražským metrem (Novinky) – To by se v Brně nestalo! 😈
  • Hackeři napadli ruský Gazprom. A útočí dál (Novinky) – Zase přes terabajt e-mailů. Každopádně – co s tím? To jsou tak obrovské objemy dat, že než se tím novináři prokoušou, bude po válce… (ok, sranda stranou, půjde to automatizovat, ale zatím jsem ještě neviděl žádný výstup v tisku)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *