16-17/04/2022 – Zase ta milost, rusácká nóta, naši lidi a dražší pivo

 • Jediná stránka a žádné zdůvodnění. Podívejte se na Zemanovu milost pro hradního úředníka Baláka (Irozhlas) – Čím dál lepší, to fakt už překračuje meze mé imaginace… Jedna stránka bez odůvodnění, datum dopsané ručně a žádost o milost neexistuje, protože Balák Miloše požádal akorát ústně… Neuvěřitelný. Snad si ani netroufám naznačit, že to vypadá, jako by to prezident podepsal ještě před rozsudkem. Kolipak takových dokumentů ještě někde v záloze existuje?
 • V noci na neděli bude mrznout, varují meteorologové. Hrozí poškození kvetoucích ovocných stromů (Irozhlas) – To už tu fakt dlouho nebylo… Apríl jak vyšitej…
 • Ruská nóta ČR: Bez našeho svolení nesmíte poskytovat sovětskou techniku (Novinky) – Stejný scénář jako u Slovenska. Cituji celou oficiální odpověď české vlády rusákům: „ “. Neoficiální odpověď: „Idi na chuj“.
 • Pivovary chystají další zdražování (Novinky) – Vláda, která zdraží pivo, padne… Tak ještě že to nebyla vláda… Průměrné zdražení o korunu za půllitr.
 • Skabejevová, Krasovskij nebo Briljov. Putinovi propagandisté, díky kterým ovládá ruskou společnost (Irozhlas) – Kubovičová, Hanč, Prchal… 😈 // každopádně zajímavé čtení na víkend.
 • Babiš: Vláda se musí starat i o naše lidi (Novinky) – Opět bych nesdílel, kdyby ten kňůčedník dotační zase nepřekročil veškeré meze. Něco tak odporného jsem v životě neviděl (a to jsem nedávno čistil žumpu a našel tam plavat zdechlého jezevce…). Nejnižší pudy, závist, hnus, hnis. To neustálé naši lidi a to já bych je fakt neskutečně odporné. Ta věc (ne, to není člověk, je to věc) navíc popírá svá prohlášení ihned v další odpovědi, je to jen marketingový konstrukt – opakuje fráze. Ale hezky tam mává knížkou na kameru (to se neučil dobře). No, už jsem té věci věnoval dost prostoru, končíme.
 • Game-set-match:
 • Problémoví žáci posouvají člověka dál a vedou ho k reflexi vlastní práce, říká učitel z hnutí Otevřeno (Irozhlas) – Čtení, respektive poslech, na neděli. Daniel Pražák – asi není třeba představovat. Podle toho úryvku to bude zajímavý rozhovor, celý záznam má 26 minut.
 • Europa & Omlazování – Týden ve vědě 11. až 17. dubna 2022 – VĚDÁTOR (Vedator.org) – Každotýdenní přehled ze světa vědy, dneska je to obzvláště zajímavé, dokonce se dozvíme, že NASA konečně přišla na to, co vlastně navrhoval už Jára Cimrman – doprava satelitů katapultem.
 • Opět hrozí mrazy (Novinky) – Už to začíná být otravný… Tak ještě že meruňkové knedlíky nejím (nemám kapačku).
 • Třetí světová válka začala, oznámila moderátorka ruské televize (Novinky) – “Potopení ruského křižníku Moskva v Černém moři ukrajinskými střelami odstartovalo třetí světovou válku”. To je zajímavé, že dosud rusáci (zasraný) tvrdili, že za potopením bylo všechno možné (od vojína s cigaretou po záhadná světla ve vodě), jen ne ukrajinské rakety… Idi na chuj, propagando.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *