20/05/2022 – Deset poradců, kampaň, páv je v pořádku a dofča

 • Tak už jsem přesadil splažát (to byste nevěřili, jakou práci dá rozplést 23 rostlin tak, aby jich alespoň 10 přežilo… No, tak jich mám pět…) a jdeme na ten páteční souhrn. Dneska se urodilo, dejte si:
 • Ministru školství Gazdíkovi bude pomáhat deset poradců (Novinky) – Je to dost, ale na reformu našeho školství vzor “Marie Terezie” furt málo. Ale už vidím, jak to konstruktivní opozice vytáhne jako příklad rozhazování vlády… Co na tom, že to nejsou funkce s platem a případné odměny budou na úkol a na dohodu.
 • Od srpna má běžet očkovací kampaň. Čtvrtá dávka je pro starší lidi nezbytná, říká vakcinolog Chlíbek (Irozhlas) – Stačily tři roky a už bude kampaň… Jinak článek je krátký rozhovor o covidu, základní otázky: zda se to vrátí (ano), zda se bude dál očkovat (ano), jestli je to jisté (ne), jestli to bude mutovat (asi ano) atd.
 • Ruský Gazprom od sobotního rána přeruší vývoz plynu do Finska. To využije napojení na Estonsko (Irozhlas) – Takže další plynovod odstaven, už jich zbyla jen necelá polovina. V souvislosti s tímto by mě zajímalo, jakou mají Rusové kapacitu zásobníků, protože přerušení těžby není záležitost zavření jednoho kohoutku.
 • V Německu se prodalo nejdražší auto všech dob. Za mercedes kupec nabídl přes tři miliardy korun (Irozhlas) – Jen zírám. Auto z 1955 za 3,3 miliardy. Ač na světě existují jen dva kusy, stejně mi to hlava nebere. Dosavadní rekord byl lehce přes miliardu za auto.
 • Státní zdravotní ústav upozorňuje na riziko opičích neštovic. Šíří se napříč Evropou (Irozhlas) – Rok 2022, no… Doporučuju nakoupit do zásoby pudr a banány…
 • Válka skončí, až osvobodíme celou Ukrajinu, říká poradce ukrajinského prezidenta (Irozhlas) – Dlouhý rozhovor k válce, pro zájemce, já už na to nemám nervy (to přepisovat). Je zajímavé, že to, že válka skončí, až osvobodí celou Ukrajinu, říkají i rusáci… zasraný.
 • Jednal jsem na přímý rozkaz, hájí se první ruský voják obžalovaný z válečného zločinu (Irozhlas) – Na tohle bych nedával odkaz, nebýt tam fotka toho “vojáka”. Bože, vždyť to je ještě dítě! (to není obhajoba toho dítěte, to je jen mé zděšení… Ano, je mu 21, ale to je v té situaci ještě fakt dítě. Soud by zasloužil spíš ten jeho nadřízený, co vydal rozkaz…)
 • Místo Putina by nejspíš vládl jiný autoritář. Náš zájem je, aby v Rusku nebyl útočný režim, míní politolog (Irozhlas) – Rozhovor týdne. Je to dlouhé, pan profesor Holzer je zvyklý přednášet ;), přesto tam není žádná vata. Doporučuju k přečtení, vhled do duší Rusa i rusáka komplet v souvislostech.
  • Thread by @honzabocek on Thread Reader App (Threadreaderapp.com) – Tady je kdyžtak krátký výcuc myšlenek z toho rozhovoru.
 • Policie nechce stíhat Schillerovou za fotky, žalobce rozhodnutí prověří (Seznamzpravy) – Trestný čin se nestal, poškozený páv je již v pořádku, po roce intenzivní terapie mu zmizel tik…
 • To sdělení jsem nepochopil, reaguje Prchal na Klusákův dopis (Irozhlas) – Jsou věci, které je třeba připomínat. Jako třeba tenhle dopis PRchalovi. Dneska se ten zmetek překonal, tak osvěžím paměť. Ten dopis je perfektní, ty vytvářeči pocitu.
 • Bouře už řádí v Německu. Mluví se o tornádu (Novinky) – Jasně, pohoda, 2022… Tak, s některými z vás, zítra na napsanou…
 • Přece nebudu ve Sněmovně poslouchat ministra, hájí Babiš „dovolenou“ v karavanu (Novinky) – Jen aby nezapadlo. Dobrou noc.

Discover more from Co Den Dal

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *