23/05/2022 – Platy, TGV, 5k jistých a Dlouhý končí

  • Dneska mě toho moc nezaujalo, tak máme komornější pondělí (jo, fakt vynikám ve schopnosti shodit vlastní práci hned na úvod. Tak teda statistika: 124 dní v řadě, 1439 odkazů okomentováno (a od toho začátku ve 2019 už je to 624 přehledů. Tak kdyžtak kafe za odměnu mi můžete koupit tady na patreonu :-)). Povinné to není! (ty vole, já fakt nemůžu dělat marketing…).
  • Zaplať a udělej si sám! Co je IKEA efekt a proč ovlivňuje i vás (M.vtm.zive) – Ač se to nezdá, jde o velmi zajímavý (a sakra dlouhý) článek o psychologii. Stojí za přečtení.
  • Odměny a platy za loňský rok: rekordmanem je kancléř Mynář a exšéf českých lesů (Idnes) – Stručný výtah z reportu HlídačStátu. Těch 2,5 mega pro Mynáře na penzionek stačit nebude. A 1,2 mega pro mluvčí ovčí teda nic moc, ale zase na druhou stranu – nic jiného dělat nemůže, ani doplňovat regály by ho nikdo příčetný nenechal, tak se holt snaží…
  • Opičí neštovice? Nejsou nic nového, není důvod k panice, uklidňuje vakcinolog Chlíbek (Irozhlas) – Ok, teď začínám panikařit… 😈 Klid, jen 38 případů zatím, všechno bude ok. Holt jsme po tom covidu trošku citlivější na informace.
  • Železničáři si za devět milionů půjčí na týden 40 let staré TGV. Má ukázat budoucnost (Zpravy.aktualne) – V tom titulku je všechno… (a myšlení toho, co to vymyslel, mi uniká. Chtějí tady prezentovat budoucnost našich železnic (ok) tím, že si půjčí vlak s cestovní rychlostí 300-350 km/h a budou s ním jezdit po našich drahách místy až 160 km/h… Asi chtějí ukázat interiér a že to nedrncá…)
  • Tři měsíce invaze v mapách: Kde Ukrajinci porazili Rusy a kdy nastal zvrat ve válce (Zpravy.aktualne) – Detailní mapy postupu a ústupu během těch tří měsíců třídenní operace. Je tam i animace, která krásně ukazuje, jak moc dostávají okupanti na prdel.
  • Vláda proti inflaci nedělá dost, míní v průzkumu 73 procent lidí (Novinky) – Je to pro CNN Sekunda, teda Prima, a STEM. Dle očekávání – Nedostatky vládě při řešení následků inflace častěji vyčítají lidé bez maturity. // Že má vláda velmi omezené možnosti ovlivnění inflace, to se učí až na střední škole… No ale zase je zábavné pozorovat, jak se Pěti Spravedlivým spolu vrací předvolební “Babišova drahota”. Hesla to byla pěkná, že? Úderná, že? Úplně stejně blbá jako “Fialova drahota”, že? No, kdo seje vítr… a dál už to znáte. Jako kdybych to neříkal už od července, kdy s tím začali… Odcituji Hurvínka: “Mně se holt nikdy nevěří, dokud náš stůl nepřijde o nohu, cha-cháá!”.
  • Dlouhý končí v týmu Zemanových poradců (Novinky) – …a to na vlastní žádost. Trošku pozdě, ale tomuhle dinosaurovi už taky o nic nejde. Spekulace o tom, že to je reakce na jmenování surikaty Michla, je více než pravděpodobně pravdivá.
  • Příspěvek 5000 korun by měl dát stát na děti, jimž 1. srpna nebude ještě 18 let (Novinky) – Tohle bude děsná sranda. Příspěvek dostanou automaticky ti, kdož pobírají příspěvky na dítě, ostatní musí zažádat (online, offline), vztahuje se to na sezdané, nesezdané, samoživitele a patrně i na papouška ve společné domácnosti, ten strop milionu příjmu se bude dohledávat a dokladovat skrze: daňová přiznání, sociální zabezpečení, zaměstnavatele a patrně i podle hvězd a počtu myší v domácnosti… Zazpíváme si: Řekni, kde ty data jsou, co se s nima mohlo stát, řekni kde ty data jsou, kde mohou být? … Kdo to kdy pochopí? Kdo to kdy po-cho-pí…
  • Desatero režie Adama Doležala – Divadelník.cz (Divadelnik) – Dáme si moje milované (amatérské) divadlo. Tohle je moc pěkný text (nejen) pro režiséry. Zejména pravidlo číslo 7 by se mělo do kamene tesat (a pak tím kamenem mlátit režiséry typu “JÁ jsem tady BŮH” 😈).
Sorry, lepší tweet za dnešek nemám, mám trošku jiné starosti než twitter.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *