31/05/2022 – Dostokáno, propaganda, smutné Želé a další na Hrad

 • ČT chce škrty v programu i provozu za téměř miliardu. Omezí sport, skončí ČT3 (Idnes) – Poměrně očekávané. Bude se i propouštět a omezovat výroba v Ostravě. Zajímavost z článku – vysílání ČT 3 vyjde na 120 milionů ročně, to jsem nečekal.
 • Kauza Stoka: Švachulu poslal soud na 9,5 roku do vězení. Liškutín dostal podmínku (Irozhlas) – To byl fofr. A krom 9,5 roku státní dovolené ještě propadnutí majetku v řádech milionů, jaj. Chudák ex-surikata… Dost vysoké tresty dostali i další kamarádi z mokré stoky. Ale nebál bych se, že se neodvolají, tohle s námi bude ještě dlouho.
 • Výborný výsledek summitu, ocenil Fiala dohodu i výjimku pro ČR (Novinky) – Embargo na ruskou ropu domluveno. Teda jen částečné zcela se zruší převoz tankery, ropovody omezí (Družba má výjimku) a ČR (a další státy východní Evropy) maj odklad 18 měsíců. Teď teprve bude drahej benzín…
 • Faltýnkova stoka odsouzena. Jak vypadala korupce v režii ANO? – Magazín Reportér (Reportermagazin) – Kdo si chce přečíst víc, zde je odemčený článek ze září 2021. Kmenta. Víc netřeba dodávat.
 • Příručka propagandy – jak zatočit s nepohodlnou pravdou? — HlídacíPes.org (Hlidacipes.org) – Moc pěkně, stručně a přehledně shrnuto v šesti hlavních bodech. A taky to dává odpověď na otázku, proč si právě ti, kdož by měli, tenhle článek nepřečtou. A přečtou-li, zavrhnou… Copak konspirace, ale jmelí!
 • Mora: Úrokové sazby v červnu znovu zvýšíme (Novinky) – Dlouhý rozhovor s členem rady ČNB. Je tam i názor na Michla, predikce 16% inflace a mnoho dalšího. Dost odborné čtení a ne moc pěkné. Vyděsila mě ale diskuze, naprosté nepochopení inflace jako takové od některých lidí, ti se budou časem hodně divit. Když klesne inflace, fakt to neznamená, že klesnou ceny. Pouze porostou pomaleji (odhlédněme od záporné inflace, ta nám fakt nehrozí).
 • Hamáček neuspěl s žalobou na Seznam kvůli „ututlání“ Vrbětic (Novinky) – Pamatujete ještě na Hamáčka? To byl ten hodný strejda, co odstranil ČSSD z parlamentu 😈 Jinak podle článku nelze říci, že článek SeznamZprávy byl pravda, zamítnutí je z jiných důvodů – Soudkyně Eva Harmachová žalobu Hamáčka vůči serveru zamítla, protože podle ní nebylo zasaženo do osobnostních práv exministra. Žalobu vůči Kroupovi a Cirokové odmítla, jelikož reportéři nejsou v dané věci jako zaměstnanci serveru tzv. pasivně legitimováni, což znamená, že nejsou nositelem hmotně-právní povinnosti, o kterou v řízení jde.
 • Přítel Faltýnků, někdejší vlivný člen hnutí ANO Švachula, je odsouzený za korupci v kauze Stoka (Domaci.hn) – A tady ještě eFka ve stoce. Aby nezapadlo. (Odemčeno)
 • Česko získalo hned několik výjimek z ropného embarga. Vysvětlujeme, co v Bruselu vyjednalo (DeníkN) – Detailně, jak je u Enko zvykem, vysvětlené podrobnosti toho dnes schváleného embarga. Výcuc na Novinkách, tady je to komplet.
 • Odešli zadním východem a mlží. Šéf NBÚ a vlivný Zemanův muž odmítají říct, co dělali v hradní restauraci (Denikn) – Já se picnu… Sice to je zpráva jak od Blesku, ale s ohledem na to, o koho jde… No: Šéf hradního bezpečnostního odboru Jan Novák a ředitel Národního bezpečnostního úřadu Jiří Lang přišli v pondělí ve stejnou dobu do restaurace Lví dvůr přímo u vstupu do Pražského hradu. Zda a o čem spolu v podniku hovořili, nebylo možné ověřit – oba podle všeho podnik opustili zadním vchodem a na opakované dotazy odmítli odpovědět. Schůzku však nepopřeli.
 • Koalice ve sporu o Babiše ustoupí opozici (Seznamzpravy) – Horší, nikoliv ale nejhorší (jak naznačuje titulek) řešení. – „Bohužel musíme brát realitu, jaká je, tedy že Andrej Babiš je ochoten zablokovat parlament, aby znemožnil přijetí našeho protikorupčního zákona,“ napsal Seznam Zprávám Michálek. – Takže politická divize Agrofertu dosáhne svého bez toho, aby nám mohla předvést, jak “nikoho obstrukcemi nevydírá”… Koalice avizují, že k těm vyňatým částem se vrátí později na mimořádné schůzi. No, to chci vidět ten půlnoční kabaret zase…
 • Zdenda na Hrad (Zdendanahrad.eu) – Tohle je absolutní zjevení. Já vím, že postiženým se smát nemá, ale tenhle pán prý aktuálně dokončuje PhD studium, je mu 35 (takže chce ještě letos změnu ústavy, aby mohl kandidovat) a na té stránce má odkaz na naprosto neuvěřitelnou wiki stránku o sobě. A je tam asi fakt všechno, včetně seznamu sexuálních partnerů (3 prostitutky v Show Parku included). Brečím smíchy. (a tiskovou zprávu rozeslal snad všem mediím, akorát že ta O TOM MLČÍ!!! Tak sdílím).
 • Stenografický zápis 25. schůze, 31. května 2022 (Psp) – Dnešní steno. Řeší se “lex Ukrajina”. Co předvádí Strana Přátel Demence, to je asi očekávané. Ovšem třeba takový MUDr. Brázdil se svým “na většině Ukrajiny válka není!” se opravdu hezky rozjel. A je z ANO, no. Tak pro referenci, já to fakt dneska celý číst nebudu, mám jen jedny nervy.
 • Nerudová oznámila kandidaturu na Hrad (Novinky) – Nepřekvapilo. Samozřejmě bez šance, ale jak koukám na to video s oznámením, tak naše Pávice Jasná má slušnou konkurenci… Zábavné.
 • Vládní strany proti Zemanovi: Není důvod hledat nového kandidáta do NKÚ (Novinky) – „Není důvod, abychom nominaci Poslanecké sněmovny měnili,” odpověděl na dotaz ČTK ohledně výsledků úterního jednání koaličních špiček předseda klubu TOP 09 a místopředseda této strany Jan Jakob. // Popcorn někdo? 😈
 • To vám to trvalo, reagoval Zelenskyj na další protiruské sankce EU (Novinky) – „Více než padesátidenní časová prodleva mezi pátým a šestým balíkem protiruských sankcí je pro nás nepřijatelná,“ uvedl ukrajinský prezident. // Což je poněkud nešťastné, byť pravdivé, prohlášení. Trošku diplomacie by to chtělo… (já nemusím, nejsem politik 😈)
 • Sněmovna schválila novelu zákona lex ukrajina, podmínky pro uprchlíky budou zřejmě přísnější (Irozhlas) – Schváleno všemi stranami (všichni pro, krom tří, co se zdrželi). A takový divadlo k tomu bylo až do večera… Přitom bylo jasné, že to projde. Koalice maj “náš návrh byl schváleno, nepotřebujeme už nouzový stav”, ANO má “jsme konstruktivní opozice (a někteří naši tam krásně lovili voliče SPD)” a SPD má: “zasadili jsme se o zkrácení zdravotního pro migranty!”. No.
 • Nerudová na Hrad: Na kampaň jsem dala miliony. Sponzory neřeknu, najdete si je (Seznamzpravy) – První rozhovor a hned takovej titulek… Ve skutečnosti tam říkám, že vše bude na transparentním účtu (jak jinak, máme na to zákon), ale SeznamZprávy jsou prostě SeznamZprávy 🤷‍♂️ Z rozhovoru nic moc nezaujalo, snad jen: Hlavním volebním manažerem bude ale pan Jan Králík a stratégem je Tomáš Mrkvička. // Sorry 😂
 • Jaromír Jágr zakládá vlastní značku. Po padesátce hledá nový smysl života (Seznamzpravy) – JJ68… Smarty 2.0. A už radši dobou noc…

Jo a flastenci oživili tenhle fake z 2018. Lítá to sítěmi jako “ukrajinská svatba”. Akorá vono to je upravené, jsou to rusáci a fotka je navíc před sochou Lenina, v Novokuzněcku… Tvl, ta propaganda mele z posledního… Hele:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.