30/05/2022 – Bankovní pokrok, eFko má dlouhé tlapičky, NATO se nasralo a nic mu není

  • Už se blížíme dnešnímu dni, tak vydržte! :)
  • V Česku loni klesla spotřeba alkoholu (Novinky) – Na mě nekoukejte, já se snažím! // Jinak teda pokles o litr a něco čistého na hlavu, to je kolem 14 %.
  • OVĚŘOVNA: České dráhy se nepřipravují na válku. Došlo pouze k aktualizaci směrnice, říká mluvčí (Irozhlas) – Zase ten Aeronet… Tohle už je fakt na paragraf o šíření poplašné zprávy. Vzhledem ke změnám ve vedení ČD došlo k aktualizaci směrnice, která existuje přes 20 let, toť vše.
  • Banky chystají další velkou novinku. Místo čísla účtu půjdou peníze poslat na telefon či e-mail (M.connect.zive) – Kde se ten pokrok zastaví? Tohle bude možná už příští rok a ČNB povede registr účet-telefon. No, platby přes víkend se blíží, tímhle tempem to vidím tak září. 2097…
  • Faltýnkův známý bude majitelem stovek bytů. Pozemky Brna směnili politici ANO (Zpravy.aktualne) – Další detektivka z produkce profikorupčního hnutí. Respektive spíš gangsterka. Ale právně to je patrně čisté ?‍♂️ Článek dlouhý a zajímavý, souhrn: Pozemky původně patřily městu, před lety je ale směnili politici ANO, které do hnutí nechal přijmout Jaroslav Faltýnek. Vlivný politik žil v bytě napsaném na Hubáčkova manažera. Byznysmen se přátelil i s tehdejším primátorovým náměstkem z ANO, který výměnu vyjednal.
  • Náměstek NATO: Rusko porušilo dohodu, na východě Evropy můžeme zasáhnout (Novinky) – A doprdele! – Rusko napadením Ukrajiny porušilo dohodu se Severoatlantickou aliancí podepsanou před 25 lety, a NATO proto může zasáhnout do bojů ve východní Evropě. – Náměstek doslova pravil, že je možné postupovat podle článku 5 smlouvy NATO. Což znamená zapojení všech zemí NATO do obrany napadeného členského státu. 3 měsíce to bylo tabu, už není. Jaj.
  • Ekonom: Úsporný tarif pomůže lidem jen nepatrně (Novinky) – Na to jeden nemusí být ekonom… V článku další detaily a pochopitelně kvikot exdvojministra, že to je pozdě a málo, dle očekávání. Víš, Karle (a Karle), po vašem řádění na ochranu majitele jaksi už není z čeho brát, vole.
  • Na Brněnsku honili zloděje policisté, myslivci i čtyřnohý pes (Brnenska.drbna) – Brno, jediná lokalita, kde stojí za zmínku, když má výjimečně pes 4 nohy… ?
  • Nic mu není. Lavrov promluvil o Putinově zdravotním stavu (Novinky) – Ok, tak to je dobrá zpráva! Protože Lavór vždycky lže… ?

Discover more from Co Den Dal

Subscribe to get the latest posts to your email.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *