20/06/2022 – Polčák ven, Plaga ve hře, výpalné a už i ANO

 • Polčák pozastavil členství ve STAN (Novinky) – Co jsem říkal?
 • Knap skončí v čele České pošty v září (Novinky) – S kým Redl mluvil, ten končí… Ředitel by asi jinak šel hned, ale musí se vypsat výběrko.
 • Pečinka a Michopulos končí spolupráci s Reflexem, nedohodli se na podmínkách pro podcast (Mediar) – Kecy&Politika od příštího týdne najdete jen na (Pickey) a tady je vysvětleno proč (situace se ještě více vyhrotila).
 • Policii se přihlásil Kos z kauzy kolem Hlubučka. Údajně zmizel den před razií v dopravním podniku (Irozhlas) – Dobří holubi se vracejí, teda Kosové. Jeden z hlavních podezřelých v celé kauze se v neděli (prý) přihlásil sám policii. To překvapilo. V článku dále shrnutí dosavadních průserů a medailonky všech 13 podezřelých.
 • Hlubuček přišel o další funkci. Zastupitelé ho odvolali z postu starosty Lysolají (Irozhlas) – Ono se z lochu starostuje těžko, že ano…
 • Řidič ferrari narazil ve Varech do sloupu, škoda je dva miliony (Novinky) – Což u Ferrari znamená, že si urval blatník a škrábnul dveře… 😈 Řidič je ok, akorát ještě navrch dostal pokutu za ten sloup…
 • Litva přiškrtila přepravu zboží do Kaliningradu. Co dohody? zuří Kreml (Idnes) – „Toto rozhodnutí je skutečně bezprecedentní. Je to porušení všeho a všech dohod. Chápeme, že to souvisí s příslušným rozhodnutím EU rozšířit platnost sankcí na dopravu. To také pokládáme za nezákonné,“ pravil Čubkov. A cos čekal, Zmrde? Krevety? // jedná se o téměř polovinu transportů, veškeré zboží, které podléhá sankcím. Rusáci zasraný maj po žížalkách.
 • Obviněný Nemrah sponzoroval hnutí ANO (Novinky) – Sranda se nám rozšiřuje 😁 Ono by bylo divný, kdyby v takhle velký kauze nebylo alespoň trošičku ANO… „Mezi třemi zadrženými v kauze Dozimetr je i sponzor hnutí ANO Zacharía Nemrah. Ve svatém zápalu, s nímž nás ANO označuje za mafii, jim to asi nějak uniklo…,” napsal v pondělí Gazdík na Twitteru. // jde celkem o 200 tisíc, to jsou drobné, ale stejně sranda.
 • České skvosty, které ještě neobjevily davy turistů. Slovy klasika: tohle vás dojme (Magazin.aktualne) – Pro odlehčení pár (26) nádherných fotek přírody a k tomu tipy na výlety. Krásný to je.
 • Ukrajinské děti chtěly poděkovat za přijetí v Česku. Nenávistné komentáře přiměly rodiče akci zrušit (Denikn) – Hrdinové za klávesnicí aneb hlasitá unodentní lůza v akci. A ta špína se teď jistě plácá po zádech, že to těm úkáčkům nandala, vyděsila děti a spokojeně si dojde pro dávky… Hnus tohleto.
 • Provize od podnikatelů chtěl i náměstek VZP, píše policie. Obviněn není, teď „čerpá dovolenou“ (Denikn) – Furt ten Dozimetr. Další jména a další průsery. Tohle je pro změnu vydírání – nedáš úplatek, přijdeš o zakázku, kterou u VZP už máš, protože tam máme člověka… Fakt mafie tohoto. Klasické výpalné.
 • Vláda rozhodne, zda bude po Agrofertu chtít vrátit 4,5 miliardy (Novinky) – Tak voni fakt chtějí jít (teda jen možná, patrně jim dojde, že to nemůže projít) do vrácení i nárokových dotací! 🤦‍♂️ “Jedna z variant pracuje s možností vymáhání veškerých dotací poskytnutých společnosti Agrofert za zmíněné období, kdy celkový objem poskytnutých prostředků činil zhruba 4,5 miliardy korun,” uvedl mluvčí. // Jedna z variant. Takže spíš soudím, že to má přikrýt, jak se o té částce Nekula zasnil…
 • Vrátí se Plaga? STAN by musel potlačit své ego, zaznělo mezi odborníky (Idnes) – Tak to by byl gól! Plaga zpět na ministerstvo školství, to by bylo poprvé v dějinách, co po změně stran ve vládě přijde na ministerstvo předchozí ministr. Ale ono nejen, že to má logiku, ale bylo by to i hodně dobrý – funkčně i politicky. Plaga je snad jedinej kvalitní odborník z Vlády národní zkázy, navíc je oblíbený u učitelů a mohl by navázat bez X měsíců seznamování se s resortem na svou dosavadní dobrou práci. Kéž by! Ale vono to spíš neprojde…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.