23/06/2022 – Bouřky, UA do EU, rusáci bez deviz a zas ponocují…

 • Stále půlku dne offline, ale že jste to vy, tak jsem se hecnul a pokryto komplet :) Jdeme na to:
 • Rodina dorazila z Ukrajiny do Čech v rozstříleném autě. Ujela 4000 kilometrů (Novinky) – Konečně někdo podle gusta “vlastenců”…
 • Státní zastupitelství se odvolalo proti prodloužení omezené svéprávnosti podnikatele Redla (Irozhlas) – Zcela logicky (protože si ty papíry na hlavu patrně koupil) – Vyšetřovatelé aktuálního případu nicméně podle médií tvrdí, že Redl je v pořádku a žije život jako svéprávný člověk. Nevidí proto důvod k tomu, aby se tento bývalý spolupracovník uprchlého zločince Radovana Krejčíře vyhýbal trestnímu stíhání. Za založení organizované zločinecké skupiny hrozí až 12 let vězení. // A že to najednou jde…
 • Hlasy z hnutí STAN: Hlubuček? Černá ovce, zrádce, politický bandita. Předseda Rakušan má bezvýhradnou podporu (Irozhlas) – Vyjádření všech (skoro, S poslankyní Hanou Naiclerovou a senátory Markem Ošťádalem a Ivo Tršlem se nepodařilo serveru iROZHLAS.cz spojit) členů STAN ke kauze Hlubuček. A ano, i “kňů, kampaň” tam je. Nebudu komentovat, to si dejte celé.
 • Rusko uhradilo závazky dolarových eurobondů v rublech, věc považuje za vyřízenou (Irozhlas) – Což je samozřejmě v rozporu s podmínkami těch úvěrů, ale velký Liliputin podepsal dekret… Tímto můžeme považovat cestu rusáků zasraných ke státnímu bankrotu za zahájenou.
 • Kandidátský status EU pro Ukrajinu a Moldavsko posvětila Evropská rada (Novinky) – Tohle se Vladimírovi Adofovičovi opravdu povedlo! Status potvrzen, jedeme dále.
 • Fiala: Restrukturalizace ČEZ by mohla proběhnout do dvou let (Novinky) – To je k té zmínce ve včerejším projevu. Furt ale nikdo netuší (a asi ani Fiala), co by to mělo být… Odkup celého podílu? Rozdělení na dvě firmy? Nevíme. Mistr ve vysílání signálů k tomu řekl: „Celý ten proces by mohl proběhnout zhruba do dvou let. To je realistický scénář nějakých kroků, které bychom měli začít v nejbližší době dělat,“ toť vše. Vládní Signál festival, nebo tak něco 🤷‍♂️🤦‍♂️
 • Sněmovna řeší státní pojištěnce či zrušení EET. Schválila, že může jednat až do pátku (Novinky) – A my, normální lidi, půjdeme spát. Obstrukce budou do rána, dle očekávání. Takže dobrou noc a dneska stačilo (minule kecali 15 hodin v kuse).
 • Stenografický zápis 27. schůze, 23. června 2022 (Psp) – Dnešní steno pro pobavení. A spát! 😈
 • Vrátí se tropy i silné bouřky (Novinky) – Jo a ještě hlášení o počasí. Klasika tohohle roku…
 • ‚Čekali jsme 120 dní a 30 let.‘ Lídři Evropské unie udělili Ukrajině status kandidátské země (Irozhlas) – Ok, tak ještě tohle. Je to důvod k oslavě, tady je to tak pěkně a optimisticky sepsané (ač teda cesta bude ještě dlouhá…). A fakt už dobrou noc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.