24/06/2022 – Ropák, nezákonné odpuštění DPH, končí EET a další větev

 • Páteční souhrn jsem vám slíbil, že jo? Tak tady je. Stejně tak je dopsáno (a bude publikováno brzo, vše od 3.6. Jak teda bude nálada, je to 156 dní v kuse a 1743 okomentovaných odkazů… To už si nějakou tu podporu na Patreon zaslouží, ne? V ceně jednoho kafe měsíčně, píšu to od ledna 2019, 679 denních přehledů jsem zatím napsal…) Tak jdeme na to:
 • Zemřel meteorolog Ján Zákopčaník (Novinky) – Slunce v duši pohaslo :/
 • Odpustit lidem DPH za energie bylo nezákonné (Novinky) – Alenko, Alenko… Úžasný krok v rozporu s právem EU i naším. Dle přezkumu to takhle prostě nejde, no. – Ministerstvo financí rozhodnutí zrušilo, protože je v rozporu s daňovým řádem a právem EU. Veřejné rozpočty stál krok 5,4 miliardy korun, domácnosti ušetřily řádově stokoruny. – Ale klid, nic se doplácet nebude, jde jen o formální posouzení a rozhodnutí do budoucna – už se to prostě nebude opakovat.
 • Babiš by ve druhém kole prezidentské volby neuspěl, ukázal průzkum (Novinky) – Zatím stále dle očekávání a v pohodě – těch 30 +/- % je evidentně (zatím) maximum, co dokáže Al Čapone získat. Ostatně soudím, že prezidentem nebude, ani kdyby proti němu v druhém kole stál kůň.
 • Ropákem roku je exministr životního prostředí Brabec (Novinky) – A to ani tentokrát nemusel líbat sysle. Gratuluji a posílám nakládané rybyšky z Bečve.
 • Poslanci v prvním kole podpořili konec EET (Novinky) – Po osmi hodinách kabaretu. A že tam padaly perly! Nejlepší byla asi paví modelka, která tvrdí, že většina poctivých podnikatelů (hle, změna! Už většina!) volá po tom, aby EET zůstalo alespoň dobrovolné. V tom nevidí logiku ani ten páv… Jako že ti poctiví si budou dobrovolně zvyšovat náklady a ti ostatní se na to vykašlou? Seems legit… Jo a taky: Ondřej Babka (ANO) vyjádřil obavu z toho, že část podnikatelů po zrušení EET přestane nabízet možnost úhrad platební kartou. // Tak určitě… Další perly v článku.
 • Příšerný projev Fialy? Nebo geniální? Měli bychom se podívat na sebe a domachrovat (Nazory.aktualne) – Když politický komentátor komentujte komentáře jiných politických komentátorů, může to dopadnout jen dvěma způsoby: šílený průser (nejčastěji), nebo výborný text. Tohle je ten druhý případ, takže doporučuji k přečtení!
 • Obchodníci zkusili zdražovat a Češi to vydrželi. S tím je konec, vysvětluje ekonom (Seznamzpravy) – Velmi zajímavý rozhovor. Nejen o inflaci, jejích příčinách a dopadech, o ČNB a fiskální politice mluví hlavní ekonom společnosti Deloitte a člen Národní rozpočtové rady vlády (NERV) David Marek. I ten částečný přepis v článku stojí za pozornost.
 • Uzavřeno. Policie rozhodla, zda v další kauze stíhat Babiše za Čapí hnízdo (Seznamzpravy) – Tady se všechno rozkecá… Ale ne tak úplně – závěr, tedy zda odložit, nebo stíhat, se nerozkecal. Uvidíme příští týden. Pro připomenutí: Farma Čapí hnízdo získala od firem z Agrofertu v letech 2010 až 2013 příjmy za reklamu ve výši celkem 272 milionů korun. V té době to tvořilo 70 až 90 procent celkových tržeb “nejlepšího nápadu Andreje ve frontě na kozy”. // Podle mě není co řešit – stíhat. Otázka je koho. Tenhle daňový únik, pardon, optimalizaci, bude mít capo di tutti Čápi ošetřenou líp než tu dotaci…
 • Ministrem školství by mohl být ústavní právník Balaš (Novinky) – Neznám. Uvidíme. Radši bych teda Plagu, voni se ti právníci na resortech (mimo spravedlnost) moc nesvědčili, že, Alenko?
 • Životní minimum by mělo vzrůst o 370 korun (Novinky) – O 9 % na 4620 Kč. Předchozí zvýšení bylo v dubnu, o 10 %. Tolik k tomu “nic pro naše lidi”, čobole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.