29/06/2022 – Včely, Křeček, Sabotáž a gripeny

  • Začíná okurková sezona, takže si trochu odpočinu (od restartu pokryto 162 dní, okomentováno 1738 odkazů, to by celkem šlo, ne? A Patreon skomírá :D No nic, dělám to rád). Jdeme na to:
  • Nekula chce po Agrofertu i přímé platby. Rozklíčovali jsme 4,5 miliardy, které může vracet za Babišův střet (Irozhlas) – Co jsem říkal? Nekula to vzal všechno komplet, včetně nárokových dotací. No, ne, to fakt vracet nebudou.
  • Soud osvobodil bývalého pražského primátora Svobodu v kauze opencard (Irozhlas) – Rozsudek je pravomocný. Po osmi letech konečně. A Bém, kterej za celej ten bordel s OpenCard může, je celou dobu v klídku… No tak alespoň že pro Svobodu to dopadlo dobře, soud konstatoval, že jeho jednání (prodloužení smlouvy s jedinou firmou) bylo v té situaci jediné možné s ohledem na péči řádného hospodáře (kdyby to neudělal, vyšlo by to Prahu mnohem dráž).
  • Sabotáž během Zemanovy hospitalizace? Hrad dal podnět, aby to Blažek prověřil (Novinky) – „Tento podnět není veden snahou drakonického postihu konkrétních osob, ale v rámci ústavních kautel k prověření a objasnění situace, kdy prezident republiky, jakožto přímou volbou lidu volená hlava státu, byl nucen čelit pokusu o zbavení svých pravomocí postupem dle čl. 66 Ústavy ČR,” pravila Svatá Ovec. // Tak určitě. Zvažování použití článku Ústavy je sabotáž, jasně… A použití paragrafu z trestního zákoníku je šikana poctivých zlodějů… Nehledě na to, že tou dobou zlodědek čelil tak akorát snaze mu procpat kapačkou meruňkový knedlíky…
  • Z balíků na pardubické poště létaly včely (Novinky) – Důvěra ve služby České pošty opravdu neuvěřitelná… „Brzy ráno jsme na poště v Pardubicích řešili balíky se včelami. Z rojáčků zabalených úhledně do balíků a řádně označených moc nezbylo,“ uvedla mluvčí hasičů. Překlad: ani nápis Křehké a Včely nezabrání tomu, aby si pošťák nezahrál s balíkem fotbal… Jo a včely se poštou posílat mohou. A běžně posílají.
  • Nabídka Švédska: Česko si bude moci nechat zdarma pronajaté gripeny (Novinky) – Nenadálá štědrost přišla jen náhodou v době, kdy naše armáda uvažuje o přechodu na americké F-35 ;) V článku se dočteme velkorysé podmínky: platit pronájem do 2027 (jak je aktuální smlouva), pak jim zaplatit za modernizaci a zakoupit další Gripeny z nové série. Za odměnu nám těch 14, už dávno zaplacených, nechají zdarma. Kdo by se s tím šrotem stěhoval, že?
  • Kroupy ničily auta i domy, zastavily vlaky. Jih Čech zasáhla lokální povodeň (Idnes) – Už by to stačilo…
  • Platy některých státních zaměstnanců vzrostou od září o 10 procent (Novinky) – Týká se to například nepedagogických pracovníků ve školství či lidí pracujících v kultuře. Prostě první stupeň zařazení. Od ledna pak možná další stupně. Každopádně zatím je to rámcový slib a signál.
  • Letní vlna covidu BA.5 přichází do Česka. Na podzim se mohou vrátit respirátory, předpovídají odborníci (Irozhlas) – 4 otázky pro 6 odborníků (ne, žádnej mašíbl jako Šmucler tam není) – bude letní vlna? Měla by být opatření? Co zatím víme o té mrše? Co bude na podzim? Přepisovat to nebudu…
  • Ombudsman odstoupit nehodlá, odvolat ho nelze. Měl by se změnit zákon, říká právník (Zpravy.aktualne) – Ombudsman je ze zákona neodvolatelný, což je logické – jde o nezávislý úřad a tak to má být. Zákon prostě nepočítá se situací, kdy se tam dostane pomstychtivej zlojed. Stejná situace jako u prezidenta… // v článku detailní přehled dosavadního křečkování, pro připomenutí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.