30/06/2022 – Dekorativní Nerudová, další Stoka, zmatenej Balaš a částečné úvazky reloaded

 • Nějak se nám to léto, záplavy, výpadky připojení a hlavně bordel na scéně rozmáhají… Tak si dáme nejdřív zvířátka: nejdéle žijícím vyšším živočichem nejsou želvy (jak se obecně tvrdí, zdravím želvu Harrietu Charlese Darwina, co se dožila 176 let) nýbrž žraloci grónští. Tyhle parybičky se běžně dožívají 400 let, nejstarší zaznamenaný (ulovený :/) jedinec měl přes 500 let a podle aktuálních poznatků mohou existovat i daleko starší parybky – neb patrně nemají “maximum dožití”, prostě žijou, než “je něco uloví”. Nepotvrzené (tj. že je nechytili, nezabili, jen pozorovali a srovnali velikost s růstem za rok) záznamy hovoří o jedincích starých přes 1000 let. Wow. A nyní již nezajímavá politika:
 • Nerudová: Vláda by měla nutit lidi šetřit energie. Chci otvírat důležitá témata, třeba manželství pro všechny  (Reflex) – Rozhovor s kandidátkou na prezidentku. Fráze, floskule, nic než vata. Ta paní je sympatická, o tom žádná, ale zoufale nepřipravená od svého týmu – má jen obecné odpovědi na jakékoliv téma, žádná hloubka, tohle se hodně nepovedlo. Tvářit se dekorativně fakt na volby nestačí…
 • Křeček se chlubí podporou neexistující organizace. „Napsal jsem to a seznámil s tím známé,“ říká autor dopisu (Denikn) – To jsou klauni 😁 Oba. Chlápek z Moravy napsal dopis, “seznámil s ním své známé”, podepsal se jako Výbor seniorů a poslal. Po zveřejnění Křečkem a zjištěním, že takový spolek neexistuje, k tomu dodal: „My jsme si utvořili skupinu lidí, kteří mají zájem o veřejné dění, a my prostě tady na nějaké ty administrativní záležitosti kašleme, protože ty jsou k ničemu, akorát na zastření skutečného stavu věcí.”
 • Babiš si stále nevyzvedl obžalobu v kauze Čapí hnízdo. Soud musí čekat s jejím zveřejněním (Denikn) – Nemá čas, maká! Na Tour de obytňák… Odkladný účinek to nemá, jen stále nelze zveřejnit plné znění obžaloby. Cirkus ale bude.
 • Policie rozjela Stoku II a obvinila devět lidí z korupce (Novinky) – Tohle je trochu menší než jednička, jde o desítky zakázek (princip stejnej), akorát to vypadá, že zdaleka nekončíme a další větve budou následovat. Profikorupční hnití, no…
 • Balaš: Deset procent navíc pro učitele je reálných (Novinky) – Rozhovor s novým ministrem. Nic moc zajímavého, krom stejného jako včera – ještě se moc neorientuje, ale v dost věcech má nějaký pocit… Můj pocit je rozpačitý.
 • Zaměstnavatelé získají 5% slevu na pojistném u částečných úvazků, schválil Senát (Podnikatel) – S omezením do 1,5 násobku průměrné mzdy. V článku podrobnosti a souhrn. Není to moc, ale alespoň něco, mohlo by to fungovat.
 • Gripen versus F-35. Ve finále výběru neuškodí zvážit všechna pro a proti (Idnes) – Velice dlouhý a informacemi nabitý článek – srovnání těch dvou strojů od schopností po náklady na provoz. Perfektní práce, inu Technet.
 • Proč se Zeman nezúčastnil piety k uctění památky v Lidicích? Víme, co měl prezident na práci (Denikn) – Vskutku náročný program sestávající z několika podpisů, jednoho vyvezení před Hrad a trochy povídání. Na druhou stranu je to tak lepší, alespoň ostatky ruského rezidenta nedělají ostudu na veřejnosti… (odemčeno)
 • S členstvím v NATO je spokojeno nejvíc Čechů od vstupu do aliance (Novinky) – Z loňských 58 % na letošních 73 %, to se Voloďovi povedlo!
 • Klaus: Být v EU, tak po sobě Češi a Slováci stříleli (Novinky) – Dva senilní důchodci (Klaun straší a Mečiar), po kterých už neštěkne pes, se po 30 letech sešli, pokecali, poplácali se po zádech a, aby se o nich alespoň teď zase něco psalo, přirovnali náladu v Československu před rozdělením k válce na Ukrajině… 🤷‍♂️ Ok, narcisní dědci, máte splněno a teď už šup šup do zapomnění…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.