16-17/07/2022 – Zprávy z války, signál, Marvanová a robopes

  • A ještě zpětně víkend, už končím, příští týden až zítra.
  • „Signál Putinovi.“ Pekarová Adamová chce zrychlit hlasování o rozšíření NATO (Seznamzpravy) – Na to vysílání signálů už začínám být alergický… Každopádně dobrá zpráva, neb pan profesor premiér to původně plánoval až na podzim… Přitom jde jen o formalitu – všechny strany jsou pro (teda SPD možná ne, možná určitě ne), v tom dokumentu nic měnit nejde, jen musí projít kolečkem ministerstvo – vláda – sněmovna – senát – dědek.
  • Hlubučkovy příjmy zůstaly utajeny. Neodevzdal přiznání majetku (Seznamzpravy) – Tak ono se z vazby podává dost blbě, že, SeznamZprávy? Ale titulek z toho udělají krásný… No, na konci článku přehled článků k tomu průseru STAN, proto sdílím, pro referenci.
  • Vývoj bojů: O záhadných schopnostech ukrajinského letectva – dávno bylo zničené, a přece bojuje (Denikn) – Hodně komplexní shrnutí situace na ukrajinském bojišti sestavené z informací různých ministerstev obrany a nezávislých analytiků. Dlouhé, informačně nabité. A titulek pěknej ;)
  • Pokuta, zrušený tendr i neproplacené nákupy. Jak úředníci Maláčové řešili Babišův střet v zakázkách? (Irozhlas) – Sice už to nikoho nezajímá, ale do učebnic dobrý. 6 ukázkových zakázek ve střetu. Detailně popsáno. Vzhledem k rozsahu Burešova impéria téměř není oblast, ve které by neměl firmu…
  • „Já jsem to prokazatelně řešila, dohledejte si to.“ S Marvanovou o její roli v odhalování kauzy Hlubuček (Denikn) – Rozhovor tak dlouhý, že by mohl pomalu vyjít knižně… Nejen Hlubuček, ale i další témata: Palmovka One, jednání zastupitelstva, její přelety mezi stranami (byla/je STAN, na podzim jde za Spolu a do Senátu by ráda za Piráty, wow) atd. Shrnout to nejde. Evidentně protřelý politik, není mi sympatická teda…
  • Robopes, drony i humanoid s elektronickou kůží: ČVUT se chlubí unikátní sbírkou (Novinky) – A na závěr zajímavé video. Takhle pohromadě celou sbírku ČVUT jen tak neuvidíme, inu – dorazili papaláši z celé EU, tak jim udělali přehlídku. Krásné stroje! Dobrou noc.
  • Transgender šlamastyka v USA. Mezi muži odsouzená trpí, v ženské káznici souloží (Novinky) – Pro pobavení. Ten chlap (odsouzený na 30 let za vraždu) se cítí jako žena, respektive to uvedl, když ho odsoudili. Přeoperovaný není, takže v ženské věznici s ním otěhotněly už dvě vězenkyně 🤷‍♂️ Amerika, no.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *