18/07/2022 – Sportovní dotace, subvarianta, ČSSD splácí a novej bodovej systém

  • Je vedro, pondělí a okurková sezona. Nic se neděje. Krom války. Takže dnešek fofrem a k vodě:
  • Pražští lidovci v neděli hlasovali o svém obviněném lídrovi do voleb Wolfovi. Umožní mu kandidaturu (Irozhlas) – Kauza sportovních dotací. Docela zajímavé, že s tím KDU nemá problém, když už tam je i obžaloba. Nicméně nejlepší je označení té věci za “mediálně probuzenou kauzu”. Docela takový ANO vibes, že?
  • V Česku se nakazil první člověk novou subvariantou covidu. Neochrání proti ní prodělání nemoci (Irozhlas) – Nějak nám to mutuje rychle… Před pár dny BA.2.75 Kentaur, teď už máme BA.2.76 (zatím bez názvu). No, na to, že se chci v říjnu vrátit do Prahy, to mutuje až nepěkně rychle…
  • ČSSD prodává Lannův palác nájemci, aby splatila dvousetmilionový dluh (Novinky) – Ve zničení ČSSD byl Hamáček (a Maláčová) jednička, to rozhodně. Ovšem že jsme měli ve vládě stranu, která má teď 200 mega úvěr formou kontokorentu, to mě děsí i zpětně… Jo a těch 300 mega pro Altnerovo dědice stále neřeší.
  • Vyšší pokuty a nový bodový systém. Kupka představil změny v silničních pravidlech (Novinky) – Už se dlouho neměnil bodový systém… Takže od 2024 zase změny. Tentokrát nic drastického – míň skupin a řidičák na zkoušku od 17 let, jinak kosmetické změny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *