21/07/2022 – Vedro, odložená reklama, odejité mladé eFko a tríček…

  • Sice je okurková sezona, tak se toho moc neděje, ale sakra už, když už to píšu, tak proč nepublikovat? No, zejména proto, že na to takhle nad ránem nemám náladu a sílu. Ale ok, doplním zpětně (celej červenec je napsanej, v AirTable). Tak dneska jen těch pár zpráv. Vedro,
  • Odložení druhé kauzy Čapí hnízdo platí. „Nebyla to reklama, ale sponzoring,“ říká žalobce (Denikn) – Na to odůvodnění jsem čekal, ale tohle jsem opravdu nečekal… Stručně řečeno: nelze stanovit cenu obvyklou (protože maj 6 posudků, z toho 4 od Agrofertu, a ony jsou, světě div se!, v rozporu), není možné získat důkazy o plnění takhle zpětně (nikdo tam holt ty tisíce plakátů nefotil), rozhodnutí, kolik platit, bylo na zadavateli (Agrofert) a pokud platil víc (no, trošku jo), tak to je jeho problém… Odloženo, zapomeňte… Neuvěřitelné.
  • Nebylo to nadhodnocené, řekl žalobce o odložení druhé kauzy na Čapím hnízdě (Seznamzpravy) – Ještě rozhovor k tomu rozhodnutí. Za pozornost stojí většina, zejména pak ale: “Faktická realizace reklamního plnění byla prověřena především slyšením zaměstnanců a návštěvníků Farmy Čapí hnízdo”. A-ha…
  • Faltýnek mladší: V politice končím (Novinky) – Ač sice platí – qualis pater, talis filius, tak opačně to bohužel neplatí… Starej nikdy neodstoupí, nebo tak něco. Mladej je ve dvou průserech (Stoka a nelegální prověřování), tak jde. Starej má diář a pohodu… Profikorupční hnití in da best.
  • Vedra nekončí. Česko čekají supertropy (Novinky) – Léto. Od pondělí superléto. A pak si zvykneme…
  • Česko může čerpat 550 miliard z fondů EU, má schválenu většinu programů (Novinky) – Schválena většina (8 z 9) programů na období let 2021 až 2027 (jo, zase máme o rok skluz, takže vláda ve 2027 si zase opticky vylepší rozpočet jako ta minulá (ale to už si nikdo z letoška nebude pamatovat)).
  • Bartoš: Babiš používal „tríček“, kdy tvrdil, že Česko nic vracet nebude (Seznamzpravy) – Jen taková jednohubka. Že “ČR nic vracet EU nebude” říkám už léta – prostě z toho důvodu, že buď ty platby vůbec nedostala, nebo došlo k přepisu v rámci dotačního titulu na jiné žadatele. Ale Agrofert bude vracet ČR (možná, po letech soudů…).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *