30-31/07/2022 – Furt hoří, Kocáb váhá, geniální daňová optimalizace mrtvolou a další válka na obzoru

  • Víkend v činorodém duchu… Ono toho bylo až moc, tak vybírám jen pár (a ten tejden doplním, ač to asi nemá smysl, ale když už to mám napsaný… (jop, netuším, kdy se vrátím na pravidelnou publikaci, nějak není energie)). Tak jedeme:
  • ONLINE: Osmý den požáru v Hřensku policie vykázala tři turisty u Pravčické brány, v lese si rozdělávali oheň (Irozhlas) – Lidská hloupost je skutečně nekonečná… Jinak hašení pokračuje už úspěšněji, vrátila se letadla, co v sobotu nemohla lítat kvůli počasí, ukončena evakuace obce Vysoká Lípa (to jako že se obyvatelé mohli dnes vrátit (taky mě ta formulace zarazila)) a plocha požáru neroste. Je to na dobré cestě.
  • Michael Kocáb o své kandidatuře na prezidenta rozhodne na poslední chvíli (Seznamzpravy) – No to nám ještě scházelo… Ale jo, proč ne. Akorát nemá šanci a patrně to ví. V článku nic podstatného.
  • Trump pohřbil Ivanu na golfovém hřišti. Díky tomu za něj zřejmě nebude muset platit daně (Novinky) – Geniální! 😂 Donald Trump nechal pohřbít svou nedávno zesnulou exmanželku Ivanu v areálu svého golfového klubu v New Jersey. Tím z něj v podstatě udělal hřbitov, který podle newjerseyských zákonů nepodléhá dani z příjmu, nemovitosti ani prodeje. // A to už v roce 2016 tam začal chovat kozy, čímž to změnil na “zemědělskou půdu” a místo 80k USD za to platil ročně jen 16 USD. Mrtvá manželka lepší koz, evidentně. Bojím se o ty kozy…
  • Další systémy HIMARS by byly pro Moskvu problém. Ruskou slabinou jsou muniční sklady, říká expert (Irozhlas) – Zajímavý a krátký rozhovor, takže stojí za přečtení. Popisuje možné důvody pro evakuaci Doněcku, ponton na Dněpru a proč to je málo, sklady munice a ruskej šlendrián atd. Optimistické.
  • Pokračování Vrbětic? V Bulharsku vybuchl sklad munice, po majiteli šla GRU (Idnes) – Tak to už máme čtvrtej sklad stejného podnikatele. Znáte to – poprvé je to náhoda, podruhé smůla… Ups.
  • Rusové zabili jednoho z nejbohatších Ukrajinců (Novinky) – Vila na kraji města, jasný vojenský cíl… Rusáci zasraný! // Vadaturskyj spolu se svou manželkou Rajisou v jejich společném domě v Mykolajivě. Město bylo ostřelováno v noci a v neděli ráno.
  • Srbsko-kosovský konflikt se stupňuje. Srbsko poslalo na hranice armádu (Idnes) – Jasně, další válka, to je to, co je potřeba… A nějak se nám to odporné slovo začíná uchytávat – „Vše nasvědčuje tomu, že Srbsko bude nuceno zahájit denacifikaci Balkánu. Rád bych se mýlil,“ napsal na svém Twitteru již kolem poledne člen Srbské pokrokové strany Vladimir Djukanović.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *