02/08/2022 – Bude Hlína, úsporný tarif, sklerotik Hubáčková a v Třeboni bylo fajn

  • Meteorologové varují, že většinu Čech ve středu zasáhnou silná vedra, roste riziko vzniku požárů (Irozhlas) – Po bouřkách vedro, až 34 °C. Zdá se mi to, nebo je těch varování čím dál tím víc? (Otázka v druhém případě zůstává, zda je to počasím, nebo rosničkama…)
  • Advokát zastupuje dopravní podnik i obviněného v kauze Dozimetr. Hrozí střet zájmů, říkají experti (Irozhlas) – Zajímavé, byť nikoliv nečekané – Maroše Jančoviče (to je ten podnikatel, co prý trošku (asi tak jedním mega) zamotivoval DPP, aby získal zakázky) zastupuje Květoslav Hlína (to jméno je poměrně známé), kterej dlouhodobě zastupuje DPP. Česko – země střetů.
  • Úsporný tarif bude nižší. Plyn se bude dotovat zřejmě až od ledna (Seznamzpravy) – Zase to klasické “někdo něco zaslechl, uděláme z toho článek”. Nic není rozhodnuto, všechno jsou jen návrhy, ale HN a SZ to berou jako ložené. Jako jo, s ohledem na neustálé vysílání signálů všemi směry to klidně může být i takhle. Ale kdo ví. Takže – letos se kompenzace nemají týkat plynu, jen elektřiny. A s ohledem na alokovanou částku z rozpočtu to vyjde na nějakých 2000 na domácnost. Nevím jak vy, ale já si počkám na finální podobu toho nařízení vlády. Protože jinak by se tady z toho jeden zbláznil…
  • Český plyn? Jen na pět dnů tuhé zimy. Většina zásob ani nepatří státu (Idnes) – Docela zajímavé čtení (odemčeno, stačí zadat jakýkoliv mail, není třeba potvrzovat). Titulek katastrofický, jak je u Stranického tisku zvykem, v textu se dozvíme, že v případě nouzového stavu může stát zakázat export a ten plyn použít pro našelidi. Dost zajímavých informací (včetně exkurze do zásobníku), stojí za přečtení.
  • Spor o Pravčickou bránu? Nevím o tom, tvrdila ministryně. Dopis dokládá opak (Seznamzpravy) – No to se mi snad zdá! Ministryně pro životní prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) je natolik vytížená (čím, proboha?), že podepíše cokoliv před ní položí a ani to nečte… A nebo si nepamatuje. Ať tak nebo tak, je to průser. Nedávno tvrdila, že o problému se vstupným na Pravčickou bránu nic neví, ale v březnu podepsala dopis s odpovědí k tomu samému… Děsivé.
  • Stát lidem přidá na elektřinu, plyn i teplo (Novinky) – Tak prej je všechno jinak… Plyn i dálkový teplo, všechno bude už letos od října. No, to je pěkný. Ona ta změna spočívá zejména v tom, že zatímco předchozí vláda lordů Chaosu vydala pět různých prohlášení, pak byl průser, a pak to opravila, tak ta aktuální parta nejdřív mlčí a vysílá signály, pak je průser, a pak teprv něco řeknou s tím, že to opraví…
  • Ukrajina získala nové HIMARSy (Novinky) – Čtyři další kousky. Takže celkem 19 (případně 17, pokud věříme rusákům, že dva zničili).
  • VIDEO: Drsné přijetí v Třeboni. Babiš musel vycouval svůj obytňák, vypískali ho demonstranti (Cnn.iprima) – Videjko. Jako jo, je zábavné vidět kunu prchat z kurníku, akorát je to takový kontraproduktivní… 1/ PR z toho vytříská, co pude, 2/ zase se o tom čobolovi píše, 3/ má argumenty “o těch řvoucích primitivech z tradičních stran” na měsíc dopředu. Fakt lepší ignorovat (nebo si vychutnat tak, jak chystám, až nám dorazí do Klatov 😈). A prej atentát, kňů…
  • Newsroom ČT24 porušil kodex, když nedal prostor pro vyjádření. Ředitel má vyvodit důsledky (Novinky) – Nebylo dodrženo vyvážení… Ve stylu 5 minut Židé, 5 minut Hitler… Dezinfo Zdravé fórum (mimo jiné Pollert, Peková atd., hlavní heslo – roušky dusí naše děti!) si stěžovalo, že bylo označeno za dezinfo a nemohlo se k tomu vyjádřit… Zajímavé je, že celá rada ČT (krom Doktora, ten se zdržel) jim v tom dala za pravdu… (za tenhle komentář čekám žalobu…).
  • Návrh na zakotvení manželství v ústavě překrucuje vědecké studie. Poslanci text zkopírovali od Aliance pro rodinu (DeníkN) – Odemčeno, neskutečná prasárna. Doporučuju přečíst. Ve zkratce – 54 poslanců, napříč stranami (ano, od ANO, přes ODS, až po SPD (tam teda jen Foldyna, ale to stačí)) se podepsalo pod návrh změny ústavy, identický jako loni, akorát je důvodová zpráva doplněna o tři argumenty s odkazem na tři studie. Akorát že ty studie tvrdí něco jiného. V té jedné je zpracován dopad výchovy v neúplné rodině (samoživitelky/samoživitelé) v porovnání s úplnou rodinou. O úplné rodině stejnopohlavních partnerů ani slovo. A tak dále. Fakt doporučuju přečíst. (“svého” poslance za ODS, co to podepsal, jsem už kontaktoval, máme dohodnutou schůzku (po mailu to řešit nechtěl, jen mi lichotil, srab jeden)).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.