04/08/2022 – Nacisté a fašisté, Dostálová čerpá z eráru, hyeny žalují a don Pablo detailně

  • Jo, házím to zpětně, měl jsem tu přepseno a po té aktivitě vždy večer odpadl, ani publikovat jsem to nestíhal (za což se omlouvám Patronům, vy ostatní si moc vyskakovat nemůžete 😈 Psi jsou pryč, tak jedeme z bufferu).
  • Zachránili Zemanovi život, jeho okolí se jim teď chtělo pomstít – (Neovlivni) – Stručně: hradní hyeny zažalovaly (nejen) ošetřující lékaře, že upravili lékařské zprávy o stavu Hradní trosky a na základě toho pak měla proběhnout “sabotáž” pokusem o omezení funkce trosky (vyvráceno, ona jaksi ústava a diskuse o použití jejího článku nemůže být sabotáž, že). No, oproti tomu ze strany lékařů zaznívá, že hyeny chtěly změnit lékařskou zprávu, aby to vypadalo, že nebožtík je zdravý… (s ohledem na legendární meruňkové knedlíky a klobásu to považuji za mnohem pravděpodobnější)
  • Thread by @Chmee2(Threadreaderapp.com) – Petr Brož, kterej nám plevelí Twitter už pěkně dlouho vlákny o vesmíru, vydává knížku pro děti i dospělé – Vesmírníček. Vypadá to nádherně. A protože se zase strašně rozepsal, tak tady je to na jedné stránce všechno jako unroll. Jo a jsou tam nejen ukázky, ale i povídání o vzniku. Doporučuju přečíst ;)
  • Policie: Dostálová financovala z peněz Sněmovny auto pro manžela k narozeninám (Seznamzpravy) – Krást z eráru na ojetinu za 399 tisíc 🤦‍♂️ Ale tak co, běžný sport, vždyť i Bureš čerpá pár stovek na kozy (na Čapáku, ne Moniky!). Stručně – navýšila své asistence (co brala 5k měsíčně, chudák) odměnu o 15k měsíčně a ta těch 15k vždy přeposlala rodině nekorupční Dostálové. Jelikož odměny na asistenty platí Sněmovna (tedy my daněmi), tak krása. No, policie na to má sice důkaz v podobě odposlechů, ale kvůli procesní chybě při jejich pořízení je nemůže použít u soudu, takže případ je odložen… Bordel na kolečkách tohleto.
  • Blažek škodí vládě i Fialovi. Není důvěryhodný, kráčí ve stopách Babiše (Nazory.aktualne) – Jak jsem dával včera to vlákno o donu Pablovi, tak tady je to jako článek včetně odkazů. Krásná práce, tohle stačí pro referenci na rok i víc ;)
  • Cena ropy dál padá. Je už levnější než v únoru (Novinky) – 93,50 dolaru za barel, v důsledku dohod OPEC+, ale že by to mělo nějakej vliv na ceny benzínu (v Evropě), to se říct nedá. Tomuhle nerozumím, kdyžtak mě poučte v komentářích, budu rád. Sdílím pro info, koment nemám.
  • Odveďte si ji, tu zkorumpovanou žumpu! A víte, kolik bere Pekarová? (Respekt) – Jen pro silné povahy… Celodenní reportáž z Tour de obytňák. Rétorika se nám posunula, teď už Al Čapone jede nenávist na první dobrou – 5k pro naše děti jen jednou, ale ukrajinským 6x! I nějací fašisti a nacisti (na jeho odpůrce) byli, staré dobré “kolik berou”, do toho tajní policajti, co zakleknou na dítě a tak dále. Tady to nedopadne dobře, tady se jednou něco stane… Jo a zajímavý – jeho nadace dává peníze. Jeho nadace. Pamatuju, jak v Čaulidi brečel, že musel dát Agrofert do svěřenského fondu a tak teď už nemá ani nadaci. Najednou má. Hnus.
  • Po přistání nebrzděte, nabádají aerolinky ruské piloty (Novinky) – Sankce, které nefungují (viďte, flastenci), nějak fungují až moc dobře. Rusákům dochází náhradní díly na letadla. Ještě chvíli a dostanou zakázáno koukat se do zrcadla, aby se neopotřebovalo…
  • Pro dnešek stačí. Dobrou noc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.