05/08/2022 – Hoří elektrárna, nejistá sezóna, se nám vybarvil a pivo za 70

  • Věděli jste, že rod komárů, co přenáší malárii, se jmenuje anofeles? Je to z řečtiny, znamená to “nepotřebný”. Ne? Tak teď už to víte :) A teď mě napadá – když Kolovratník označuje na TW sledující jeho kritiků za “fellas”, tak ti jeho jsou anofellas? Samé ocásky… Tak pojďme na malárii, teda na anofeles:
  • Babiš nazývá odpůrce nacisty a fašisty. Vyhrocená situace a agrese ho ale přitom mrzí (Novinky) – Tak Kňůkal dotační zahájí vystoupení slovy “To jsou fašisti a nacisti. To jsou voliči Spolu a PirSTANu. To jsou lidi, který jsou nebezpečný,” což je naprosto mírumilovné, že, a pak kecá, jak ho mrzí, že je atmosféra vyhrocená… To určitě. To je tak odporná lidská bytost, to snad není možný. A pak ještě dodá, že on své fanoušky žádá, aby nebyli agresivní a ocenil by to samé od vládních stran, které (cituji) ty protesty často organizují… Konec citace. Hajzl.
  • S požárem v Hřensku znovu pomohou italská letadla Canadair. Na místě jsou i hasiči ze Slovenska (Irozhlas) – Pro změnu dobré zprávy. Italská letadla (2) se vrátila a budou pokračovat v hašení. S ohledem na počasí – díky bohům! Teda Italům.
  • Policejní šéf nechává prověřit zákroky u Babiše. Vadí mu zakleknutí i čepice (Idnes) – No to jsem zvědav na výsledky… Dneska měl setkání s podřízeným krajským ředitelem, potom tuhle tiskovku, v pondělí video se všemi krajskými řediteli a setkání s Rakušanem, v pátek pak zase něco a mezitím šetří GIBS. Letos okurková sezóna není…
  • Pivo za 70, menší porce jídla. Budeme muset, říká šéf restauratérů (Idnes) – Doba je zlá. Ovšem pivo za 70 je no-go… Ale prej od podzimu realita. A hlavní jídlo za 200. Ve městech. Na vsi prej 170 i s polívkou. No, bude sranda. Jak říkal Švejk – vláda, která zdraží pivo, padne.
  • Hoří Záporožská jaderná elektrárna. Ukrajina i Rusko se vzájemně obviňují (Idnes) – Pravdu se asi nikdy nedozvíme, ač mám tendenci věřit spíš UA, že. Každopádně je to daleko od bloků a radiační situace je stále normální (díky, Dano, za doplnění). Tak holt letos těch hub moc nebude, to přežiju.
  • Nejistá předvolební sezona Andreje Babiše (Denikn) – Realistická analýza, nebo spíš úvaha, ohledně aktuálního agitačního dění na náměstích a “vo co sakra jde”. Doporučuju, je to střízlivé a věcné. (Ostatně soudím, že Al Čapone prezidentem nebude)
  • Vedra v Česku udeřila, stanice hlásí teplotní rekordy. Dorazily i první bouřky (Ct24.ceskatelevize) – Teplíčko. Padl rekord – 37,7 °C. Z chaty hlásím příjemných 33 °C (uvnitř, venku bylo 34).
  • Dvojici dezinformátorů, kteří vyzývali k odporu proti Ukrajině, poslal soud do vazby (Novinky) – Ten titulek je velmi mírný, s ohledem na to, o koho jde. Každopádně: Patrika Tušla a Tomáše Čermáka, které policie ve středu zatkla, v pátek poslal soud do vazby. Obviněni byli ze dvou trestných činů. Hrozí jim až tři roky vězení. // Jak to je s placením exekucí z lochu, to nevím…
  • Senátor Doubrava jednal na Krymu se šéfem ruské okupační správy o kulturní výměně (Novinky) – Pan senátor (za KSČ, teda za Severočechy, ale furt za KSČ) je na Krymu na dovolené… Jestli ani tohle není vlastizrada, tak fakt už nevím co jiného by byla – “Jsem rád, že mohu v Republice Krym uvítat našeho přítele a hosta z České republiky Jaroslava Doubravu, který je známý svou mnohaletou podporou naší země a iniciativami k navázání přátelských a partnerských vztahů s Ruskem,” popsal Aksjonov návštěvu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.