15/08/2022 – Hojení veleobra, Máchale, asi vítr, soudní omluva a Rakušanův bordel

  • Ale tak jo, tak zase jedeme (se omlouvám, sice to píšu, ale to publikování, to publikování… Furt se ještě dávám dohromady, no)
  • Hubbleův dalekohled pozoroval hojení veleobra Betelgeuse po gigantické explozi (M.vtm.zive) – Betelgeuse si prdnula… Výron 400 x 10^9 krát silnější než umí naše Slunce. V okolí asi nebyla zrovna příjemná opalovačka… Špatné zprávy jsou, že to bohužel nebouchlo, takže představení s názvem Supernova pro naše děti se odkládá na neurčito. A já se tak těšil…
  • Mezi tisícovku nejlepších univerzit světa se dostalo osm VŠ z Česka (Novinky) – No “dostalo”, ony tam jsou už léta letoucí, akorát se každoročně lehce mění pořadí. Ale tak proč nebýt alespoň někdy na něco hrdý, že? ;) // Nejlepší českou je podle žebříčku Univerzita Karlova, která skončila na děleném 301.-400. místě. // Na bednu to nestačilo, ale už se blížíme…
  • ‚O výpadcích víme‘. Lidé začali žádat o pětitisícový příspěvek na dítě online a aplikace je v problémech (Irozhlas) – Digitalizace státní správy pokračuje dle očekávání, sice ne podle plánu, ale rozhodně dle očekávání… // Jinak teda není kam spěchat, času dost, na všechny se dostane.
  • „Omlouvám se za urážky…“ Babiš dostal od soudu text, který musí podepsat (Seznamzpravy) – To je o těch “placených demonstrantech”. Verdikt je konečný (ještě teda ujo Andrej může podat dovolání, ale to nemá odkladný účinek), takže do měsíce musí podepsat omluvu a poslat ji té paní. To v Čaulidi nebude. // Pobavilo by, kdyby ho hromadně zažaloval každý volič koalic za ty fašisty a nacisty, to by bylo nějakých 2 miliony podpisů, by mu tlapka upadla… Krásná představa.
  • Výpalné na splátky. Firmy platí hackerům miliony a pak řeší, jak dát náklady do účetnictví (Archiv.hn) – Srozumitelně a přitom dost dobře popsané “co je to ten ransomware a jak ten byznys funguje”. Dost zajímavá informace, že nárůst těch útoků je meziročně 24 %, což je sakra hodně. (odemčeno) // Takže zálohujte. Jak se říká – existují dva typy uživatelů: 1/ ti, kteří zálohují, 2/ ti, kteří zatím o data nepřišli…
  • Rakušan: Jednám správně, o rezignaci rozhodně neuvažuji (Novinky) – Perex: Radost z policejního ferrari, neochvějná podpora policie před veřejností, jmenování pochybného šéfa civilní rozvědky, namočení lidí z hnutí STAN do kauzy Dozimetr. // v článku připomenutí detailů a Rakušanovo vyjádření. Stručně: “Neodstoupím”. // Jako nutno uznat, že takových průserů, co STAN, potažmo sám hlavní táborník, zvládli za 8 měsíců, se velké části předchozí vlády národní zkázy nepodařilo nasekat za celé volební období (krom Čapiše, to je třída šampionů, mimo konkurenci). No, ještě bude standa, ech, sranda.
  • Válek chce od října jeden antigenní test zdarma (Novinky) – Jako pro každého, ne jen pro sebe… Dále pak říká, že plošná opatření nebudou, možná jen roušky v konkrétních městech, ale ne plošně. A už vůbec ne lockdown. A dodal: „Jsme připraveni na podzimní vlnu, která bezesporu přijde”. // Se nepoučí a nepoučí, no. Dáme zase Best in covid?
  • Vývoj bojů: Jak hluboko Rusko kleslo. Už několikrát předčasně oslavovalo dobytí malé vesnice (Denikn) – Podle aktuálních informací tady někdo dostává ukrutně přes prdel a Ukrajina to není… Obsáhlý souhrn situace a nepostupu rusáků zasraných. Problém je, že jediné možné řešení, krom války ještě do zimy, je, že se Putler stáhne. A to neudělá. Nezbývá než doufat, že někomu z jeho nejbližších selže pistole…
  • Mlejnek musí skončit. Pokud to Rakušan včas nepochopí, skončí taky (Denikn) – Ačkoliv Moláčka (autor komentáře) bytostně nesnáším, tady mu musím dát za pravdu… Dejte si (odemčeno). Šílený průser na obzoru (a pokud Fiala zejtra Rakušanovi nedomluví, tak pro celou vládu, zatím to jde ještě ustát, po zítřku už ne). Toto se líbí uživateli presumptivní premiér Andrej Babiš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.