18/08/2022 – Rétor Válek, rudá doubrava, regulace marží a vedro

 • Dneska jsem neodpadl, tak jedeme (jo, doplním zbytek, už se mi z toho stává Co týden dal, já vím). Vzhůru na to, dneska se urodilo:
 • Babiš poslal otevřený dopis Fialovi. Pokud neodvolá Rakušana, vyvolá ANO hlasování o nedůvěře vládě (Irozhlas) – Předevčírem otevřeně dopisoval Agrofert, dneska se rozepsal jeho nemajitel. Asi nějaká soutěž… Efektu dosaženo – zase se o něm píše. Jinak samozřejmě jde pouze o šou pro voliče, nemusí nic posílat, klidně to může premiérovi říci, nechat se poslat do pr…achatic a vyvolat hlasování. Dopis je samozřejmě perfektně vystavěn, aby “zrůdnost pětimafie” pochopil i člověk, co má v hlavě akorát křečka v kolečku. A o to jde. Následovat bude tedy hlasování, vláda získá důvěru a pak “Kňů! Oni si nechtěj vyslovit nedůvěru! Kňů! Mafie! Kňů! Korupce! Kňů! Kalousek! (Mára, gde stě? To je nějakej starej projev? – To je jedno, to nepoznají) Kňů! Našelidi!”.
 • Lockdowny neměly smysl, říká Válek a odkazuje se na německou studii. Ta ale nic takového neříká (Denikn) – Ministr války, teda Válek, se svými rétorickými schopnostmi pomalu, ale jistě, propracovává k bodu, kdy začnu říkat “Zlatej Vojtěch!”… (odemčeno, díky Jirko) Musí se naučit, že činy jsou sice důležitější, ale komunikace je víc vidět. Jinak teda ten paxlovid (nebo jak se to píše) furt nedorazil. Zažívám značné deža ví…
 • „Jak motivovat zdravé lidi k prevenci?“ Prodělání současných variant covidu chrání méně, upozorňuje Válek (Radiozurnal.rozhlas) – Výše uvedené beru zpět, tady už není pomoci, co se komunikace týče. Celkově je ten rozhovor s Válkem zajímavý (kampaň, očkování, podzim atd.), ale co je to platné, když hned na úvod plácne takovouhle fíkovinu? – Jak chcete lidi motivovat k preventivnímu očkování? – Válek: To slovo preventivní asi klíčové. Je to se vším stejné, je to jako preventivní screeningové programy. Jak chcete kohokoli motivovat, aby den pil nějaké roztoky, které jsou velmi nepříjemné, vyprázdní mu střevo a pak si nechal strčit do konečníků dvoumetrovou hadici. K tomu je taky těžké motivovat. // (rozhovor je z pondělí, všiml jsem si ho až dneska)
 • Vláda neodvolala Mlejnka, protože měl sehrát „pozitivní úlohu“ v kauze Dozimetr. Bradáčová o tom však neví (Respekt) – A tady pro změnu něco plácnul pan Profesor 🤦‍♂️ Prý: Vláda obdržela informaci, že pan Mlejnek sehrál pozitivní roli při objasňování kauzy Dozimetr. No, Bradáčová na to, že takovou informaci nemá. Policajti na to, že premiér ani ministr vnitra nemají přístup k živým spisům. Mluvčí vlády mlží. No prostě – Změna, no.
 • Prezident Zeman je v nemocnici. ‚Jde o plánovanou návštěvu,‘ řekl jeho mluvčí (Irozhlas) – A za týden se dozvíme, že pan prezident plánovaně upadl do kómatu… Ale to určitě ne, vy hyeny! Když přeci: Miroslav Zavoral podle prezidenta po posledním odběru krve konstatoval, že z 50 indikátorů zdravotního stavu je 48 dokonalých // Prostata panice a ta cukrovka, co odešla, už došla až do Šanghaje…
 • Senátor Jaroslav Doubrava po návratu z Krymu: Nemálo lidí to vidí stejně jako já (Denik) – Rozhovor. Jen pro silné žaludky. Tahle rudá svině (ten je furt v KSČ, i když formálně není) je něco neuvěřitelného. Za válku může Ukrajina, Krym není anektovaný, vlastní města si bombardují Ukrajinci atd. Na ukázku: Vnímáte to, k čemu došlo letos 24. února jako ruskou válečnou agresi, přepadení suverénního státu? – Asi čekáte, že řeknu ano. Ale musíte se podívat na minulých osm let… // Neskutečný…
 • Proč Fiala podržel šéfa rozvědky? Víme, jaký dokument Mlejnek vládě ukázal (Denikn) – Tak změna. Tady se všechno rozkecá… „Ukázal nám čestné prohlášení. Podepsal mu to jeden ze svědků z řad podnikatelů v kauze Dozimetr. A v tom prohlášení se píše, že mu radil, co má dělat, že to má jít nahlásit policii a spolupracovat s ní,“ řekl Deníku N jeden z ministrů. // do zítřka máme další verzi…
 • Stát přichystal cenovou regulaci u pump, má podezření na kartel (Novinky) – Hups… Sledovaná marže distributorů paliv a čerpacích stanic v červenci dosáhla u nafty 5,38 Kč za litr a u benzinu 5,64 Kč za litr. Přitom v červnu to bylo u nafty jen 2,63 Kč a u benzinu 2,36 Kč. // Tak to je síla.
 • Nejsou lidi. Chceš si to vyzkoušet? – Magazín Reportér (Reportermagazin) – Tohle je velice zajímavé, čtivé a dlouhé. Restaurace nemaj lidi a tak si to reportér zkusil na vlastní kůži (místy zábavné ;)), zbytek článku pak reportáže na stejné téma (akorát už nešel na plac) z mnoha dalších restaurací. Doporučuju jako večerní čtení a k zamyšlení nad dýškem. Výborně napsané.
 • Ta vila mně nepatří, říká Babiš. O vyšetřování Francouzi ví jen z médií (Idnes) – A ta částka taky nesouhlasí… No nic, pojďme k něčemu zajímavějšímu…
 • Na polovině stanic v Česku padly rekordy, nejtepleji bylo ve Strážnici (Idnes) – 36 °C. (ano, i tohle je zajímavější informace než čo poudá dotační kňůkal (toho času obžalovaný))
 • Rusové něco chystají v záporožské elektrárně, lidé z Rosatomu narychlo odjeli, varuje Kyjev (Novinky) – A sakra… Tak snad jen zpravodajská hra… „Okupanti dali pracovníkům elektrárny v Záporoží nečekané ‚volno‘. V pátek 19. srpna bude v zařízení pouze operativní personál. Všichni ostatní zaměstnanci tam nebudou. Zástupci ruské společnosti Rosatom, kteří byli v poslední době neustále na stanici, zařízení okamžitě opustili,“ píše ukrajinská Pravda.
 • Vít Rakušan » Vnitro, to není lehká disciplína (Aktualne) – Vítek si ublognul. Mám z toho takový ty Babiš kňů vibes teda… VONI. Kňů. Atd. Zarazilo mě, hodně, že Mlejnek nemá prověrku na přísně tajné, teprv si ji nechává dělat (nebo nenechává, to tam není jednoznačný). No potěš koště teda…
 • Vláda schválila garanci výdělku pro učitele i změny pravidel jejich zaměstnávání (Novinky) – Hlavní změna – Absolventi oborů magisterského studia bez učitelské kvalifikace by od září 2023 mohli dočasně učit na druhém stupni základních škol a na středních školách i bez pedagogického vzdělání předměty odpovídající jejich oboru, nejvýše ale tři roky. // znovu se vynalézá kolo. Byť s omezením na 3 roky. Ta šílená blbost se zákazem VŠ absolventů (a pak nám ti blbci nahoře přestali uznávat i pedagogické minimum z nepajda VŠ) vedlo akorát k tomu, že začali chybět lidi. I já jsem přestal kvůli tomu učit (těší mě, já jsem byl https://ucitelnahodou.tumblr.com, dejte si ;) Staré, ale dobré)
 • A stačilo. Alou spát!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.