05/10/2022 – Zastropováno, diadém, hádá se to a na hrad je to jedno

 • Tak jdeme na to, ještě stíhám (internet mám jen v mobilu, tak zdravím z hospody na Klamovce).
 • Vláda nařízením stanovila maximální ceny elektřiny a plynu. Pro domácnosti platí bez ohledu na spotřebu (Irozhlas) – Tak na asi sedmý pokus už snad definitivní verze. 6 Kč/kWh elektřina, 3 Kč/kWh plyn (plus distribuce a poplatky, že). Od teď do konce příštího roku. A bez omezení spotřeby, z čehož plyne, že Fialovo odhad nákladů na 130 mld. je akorát zbožné přání… Týká se i části firem, ty maj strop na 80 % nejvyšší spotřeby za posledních 5 let.
 • Účast v organizované skupině, zneužití pravomoci i přijetí úplatku. Po razii v Brně stíhá žalobce osm lidí (Irozhlas) – Otakar Bradáč (ODS) a 7 dalších zadrženo. Brno-střed. Přidělování městských bytů. Jelikož je Otík kamarád dona Pabla, bude to ještě zajímavé… (ministerstvo už vydalo zprávu, že Blažek nesedí (zatím)).
 • Zemědělský fond odebírá Agrofertu dotaci, kvůli které dostalo Česko od Bruselu pokutu (Irozhlas) – Jenom 1,6 mega, to je z těch korekcí, co stály 82 mega na pokutách. EU neproplatila, tak jde o standardní proces. Jeden čáp jaro nedělá, nebo s jakým ptákem je to úsloví…
 • Zemědělec na Opavsku našel zlatý diadém, stane se součástí sbírky bruntálského muzea (Irozhlas) – Sice nevím, k čemu bude muzeu ve sbírce zemědělec, ale co už…
 • Do prezidentských voleb zbývá 100 dnů. Kandidáti sbírají 50 tisíc podpisů, tři už hlásí splněno (Irozhlas) – Pavel, Březina a Vitásková hlásí splněno, což mě u těch posledních dvou hodně překvapuje, zejména pak u Vitáskové… Hilšer ještě nemá a asi požádá kamarády v senátu. Jinak nic zajímavého. Pojďme dál.
 • Youtube Whisperer – a Hugging Face Space by jeffistyping (Huggingface.co) – Nad OpenAI Whisper jsem se rozplýval už před týdnem. Furt je to boží! No a tady je online varianta pro přepis videí (teda jako zvuku z nich) z YouTube. Stačí vložit odkaz a přepsat (model:large, nezapomenout). Úžasný.
 • Fischer na Hrad? Nebyl jsem přesvědčivý, teď jsem lepší než ostatní (Seznamzpravy) – „Když se mě ptáte na ostatní kandidáty, tak jsem lepší“. Sebevědomí mu nechybí. Dál…
 • Ve skupině stíhaného spolupracovníka ministra Blažka je i zastupitel hnutí ANO (Domaci.hn) – Radim Suchánek. Jo tak proto je ve výběhu surikat takový ticho… 😂 Já jsem si říkal, proč nám už nevrní kolovrátek a vrchní makak nevřeští o mafii… // v článku plno detailů a shrnutí dosavadního dění.
 • „Jirko, ty peníze si nemůžeš nechat!“ „Tys porušil mnoho dohod, Láďo“. Organizátoři demonstrací se rozhádali (Denikn) – Kucí se nám hádají. to je holt ta vlastenecká soudržnost a taky ukázka starého pořekadla “když seš v insolvenci, nenech si posílat prachy na účet jiného vlastence”. Ten rozhovor na konci článku je krásný, dejte si :) (odemčeno)
 • Bič na ruskou propagandu. Vnitro má plán na blokování webů ohrožujících Česko – Aktuálně.cz (Zpravy.aktualne) – Někomu se přihodil nápad. Zatímco různé ty Sputniky blokovali na základě pocitu, tak tohle by mělo být: “Vnitro nechce blokovat dezinformace, ale obsah ohrožující bezpečnost či demokratické základy Česka”. Což už je jako dost něco jiného a taky na to máme zákon (o rozvracení republiky), takže úplně jinej level. Jo a blokace do 12 hodin (při opakování do hodiny). A maj to zajistit hostingy i poskytovatelé připojení. Jo a i sociální sítě :D :D :D Tak to hodně štěstí teda.
 • Kolem Rusů v Chersonu se stahuje smyčka. Ze tří stran Ukrajinci, na východě Dněpr – Aktuálně.cz (Zpravy.aktualne) – Nějak se to rusákům komplikuje. Někdo těm potvorám ukrajinským poradil, že nejlepší obranou je útok 😈 Inu – navrhuji přeběhnout ten zamrzlej Dněpr, dva metry ledu, a na druhý straně hup do žita! Ok, nemám talent… (kdo identifikuje všechny tři reference na klasiku, vyhraje lízátko (ok, už čtyři, ale modří už vědí (pět). Což znamená, že i rudí už začínají tušit (šest. A dost!))).
 • Okupovanou jadernou elektrárnu bude vlastnit Rusko, nařídil Putin (Idnes) – …následně oznámil připojení Proxima Centauri k russké federaci a odešel si do krytu hrát s cínovými vojáčky. // Ale teď vážně – ten zmrd po “referendu” považuje Záporoží za součást russka, takže russáci unesli ředitele elektrárny a následně přišel Putler s tímhle. Pro nově dosazeného rusáckého ředitele to bude zajímavá zkušenost, objeví techniku, jakou dosud neznal. Kupříkladu splachovací záchod. K reaktoru jej snad nepustí… // Jinak teda s ohledem na současný postup UA vojsk se neobávám, že by rusáci ovládli elektrárnu, ale vyhodit do luftu by ji mohli stihnout…
 • Vést Prahu na plný úvazek je požadavek hlavně na nás, ví Piráti. Spolu uhnout odmítá – Aktuálně.cz (Zpravy.aktualne) – A už se nám to pere… Spolu nechcou s Prahou sobě, Piráti nechcou s některými zastupiteli za Spolu (kauza Dozimetr řádí) a Svoboda se nechce vzdát mandátu poslance (rád by primátoroval takzvaně “na Haška”) a prostě radši s ANO, než ustoupit. To bude ještě prdel.
 • Zábava graduje. Americká ambasáda nabídla anektujícím Čechům letadlovou loď Karel Gott – Novinky (Novinky) – Ty fóry na Královec se rozjely neskutečně. Smějící se bestie, no. Tady je pár nejlepších kousků, ono toho ještě přibude, o to se nebojím. Tak pro záznam alespoň tohle :)
 • Volný odmítl obžalobu z šíření poplašné zprávy kvůli ivermektinu – Novinky (Novinky) – Jen pro pobavení, ale je to krásné. To je ten jeho status o tom, že se lékaři chystají zabíjet pacienty. Ovšem obhajoba je kouzelná (nejsem lékař, nemohu stanovit optimální dávkování léků na toto) – Informaci mu údajně přinesla „osoba, která ví, kolikrát za týden jsem si objednal sushi, co je v mém bytě mezi ložnicí a obývákem, poslední tři čísla na mé kreditní kartě. Je to osoba, která mi předala mou poslaneckou kartu, o které jsem nevěděl, že nemám v peněžence.“ „Dospěli jsme s mým týmem k tomu, že to může být buď relevantní informace, nebo provokace, abych se já znemožnil na veřejnosti,“ prohlásil Volný. // jo, je to komplot CIA, nebo tak něco :D
 • Koho ANO vyšle do boje o Hrad? Rozhodnou interní průzkumy, jedno jméno hnutí tají (Denikn) – Odbočíme k volbám a Knůčedníkovi. Ono je to opravdu jedno, koho postaví. Už jsme v situaci, kdy jde jen o to, zda Bureš prohraje s Pavlem, nebo za sebe pošle prohrát Schillerovou, či Havlíčka. Kňůůůůůůů.
 • Začíná být jedno, jestli ANO postaví Babiše. Spolu si nemohlo dovolit nedělat nic, říká politolog (Denikn) – On to ostatně, byť ne tak natvrdo, říká i Roman Chytilek v tomhle rozhovoru. Každopádně je tam zajímavá úvaha nad tou podporou tří – naznačit ostatním, že nemaj šanci. To jsem zvědav, zda na to Hilšer uslyší…
 • Nemají co nabídnout, kritizoval Babiš kandidáty na Hrad. Schytal to od Nerudové i Kalouska  (Prima) – A na závěr cvičený makak. “CNN” Príma z toho udělala článek, ale proč ne. PR tým napsal za svého majitele tweet: Kandidát Pětikoalice na prezidenta? Nemají moc co nabídnout. Podpoří bývalého komunistického rozvědčíka řízeného zbrojařským lobbistou, pána, co by diskriminoval homosexuály, a nevýraznou dámu bez jasného názoru na cokoliv důležitého.// No, od někoho, kdo už 3x změnil datum, kdy ohlásí, jestli a koho vyšle do boje o Hrad, to sice zní komicky, ale proč bychom se nebavili, když nám čápík důvod dá, že?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *