06/10/2022 – Sumýš, rusáci berou zpátečku, Bradáč sedí a jak to bylo s emírem

 • Řekněme, že ještě stíhám (akademická dvouhodinka, no). Tak jdeme na ten čtvrtek, bylo to výživné:
 • Kaliningrad je ruské město, po většinu historie se tam mluvilo německy, s Čechy nemá společného nic (Denikn) – Většina z nás se memu s Královcem zasměje a řekne “Je to blbost, ale nádherná!”, ne tak Petr Koubský ;) Ten sepíše seminární práci pokrývající 800 let dějin. A je to, jako vždy, perfektní a čtivé. Takže doporučuji velice. (odemčeno)
 • Razie v Brně: Soud poslal do vazby dva z osmi obviněných – Novinky (Novinky) – Tak to šlo rychleji, než jsem včera čekal. Už sedí i Ota Bradáč, kamarád dona Pabla. Tak to bude zase kňůčedník na pávu… Inu – já to říkal, že s Blažkem bude ještě mrzení…
 • Jaderná válka je nepřípustná, nikdy nesmí být rozpoutána, couvá Rusko (Idnes) – Tak najednou se Západ, podle té lživčí Kremlu, snaží rozdmýchat debatu o použití jaderných, najednou… Že s nima minulej tejden vyhrožoval Liliputin a ten mešuge Medvěděv s nima šermuje už od března, to se najednou nestalo, co? No, to jsem zvědav, kdy čeští rusáci tuhle tezi převezmou… Oh, wait, už to jedou dávno… Jinak teda Putler se chce účastnit vyšetřování sabotáže nordstreamu, lol. (teda ne osobně, v ponorce není bunkr…).
 • Nesměl na večeři, opustil summit. Katarský emír nečekaně odletěl z Prahy (Idnes) – No, tolik k tomu, jak je naše vláda neschopná (jak pravil makak) a emír se na nás proto vykašlal… Takže realita: Podle zdrojů Deníku N katarský vládce vznesl požadavek, aby se stal regulérním účastníkem summitu, chtěl se také připojit k ostatním během slavnostní večeře uspořádané pro asi padesát státníků. To mu už však česká diplomacie nemohla zajistit.// A kdopak mu to asi slíbil?
 • Náhlý odlet katarské návštěvy: Hrad slíbil, co nemohl splnit. A emír to věděl (Denikn) – Bingo… Teda Bimbo.
 • Policie navrhla obžalovat psychiatra Cimického z 28 znásilnění a vydírání – Novinky (Novinky) – A to v rozmezí let 1980 až 2016 (to už mu bylo 64). Šuhaj to je.
 • Ironie. Největším dodavatelem těžkých zbraní pro Ukrajinu je Rusko – Novinky (Novinky) – Tohle se říkalo od zahájení invaze jako vtip. Tak teď už to je potvrzená realita – Ukrajina získala 460 ruských bojových tanků, 92 samohybných houfnic, 448 bojových vozidel pěchoty, 195 obrněných bojových vozidel a 44 raketových systémů s vícenásobným odpalováním.
 • Klíčové důkazy proti Babišovi: shrnujeme, co Šaroch sepsal na sto stranách obžaloby (Denikn) – Aby to nezapadlo (pokud to ještě někoho zajímá, neb už je toho tolik, že i ti čápi na hnízdě se učí trylkovat jak slavíci). Stručný a kompletní souhrn, odemčeno.
 • Tetřevi se pomalu vrací do Beskyd, lesníci vypustili 14 ptáčat – Novinky (Novinky) – Když už jsme u těch ptáků, tak tady zvířátka (splněno). Hezké to je, takové barevné a hlučné (to druhé, jakožto tetřev, moc neocením).
 • Živě ze summitu v Praze: Nová platforma nemá podle Fialy nahrazovat stávající formy evropské spolupráce (Denikn) – A konečně událost dne. Byl sumýš. V Praze. 44 hlav a podhlav států se tu sešlo, to už dlouho nebylo. Já to nesledoval, tak tady je kompletní online přepis důležitých bodů (což byly vlastně všechny). A zatímco Fiala tomu předsedal, tak dotační kňůkal se fotil s Orbánem (v Průhonicích) a Macronem (někde na nádvoří) a kňůkal něco o tom, jak by to dělal lépe a jak jednal s nejdůležitějšími státníky.
 • Stanjura navrhuje daň z mimořádných zisků pro banky, petrolejáře, těžaře a energetiky – Novinky (Novinky) – Tak už je to tady. Energetika, banky, rafinerie a těžba. Jako přirážka 60 % z nadměrného zisku. Ten je definován jako zisk těchto firem stanovený jako rozdíl mezi základem daně a průměrem nákladů základu daně za poslední čtyři roky navýšeným o 20 procent. // Vy všichni, jak jste tady, tomu rozumíte? Já moc ne, ale nechám to Stanjurovi, ten má větší hlavu…
 • Třetí nálož Královce. Boj pokračuje! – Novinky (Novinky) – Ona ta blbost neutichá, naopak eskaluje… Tak další výběr z fórů o Královci. Konečně se objevil i klip “Hitler se dozvěděl” a jako třešnička na dortu už je i reportáž ČT se Svěrákem o nově objeveném druhém rodišti Cimrmana… Kde se tohle zastaví???
 • Fiala promluvil k lídrům Evropy: Ukrajina vyhraje, pravda je na její straně – Novinky (Novinky) – Ještě pár postřehů z dnešního sumýše. Zní to hrdě: „Chápeme, že je těžké čelit zlu, ale pravda vítězí. Může to chvíli trvat, ale nakonec všichni ve svých srdcích víme, že Ukrajina vyhraje, protože pravda je na jejich straně,“ dokonce to bylo i česky, což je příjemná změna. No, uvidíme.
 • Teorie o sabotáži se potvrzuje. Nord Stream poničily výbuchy, oznámilo Švédsko (Seznamzpravy) – No, “teorie”… Co jiného to asi mohlo být? Přežužlala to velryba? Nebo že by tím prorostl korál? Otázkou, na kteoru ale asi nikdy nebudeme znát odpověď, je – kdo? Pod vodu satelity nevidí, že ano, takže 🤷‍♂️
 • Lukašenko vyzrál na růst cen. Prostě to zakázal – Novinky (Novinky) – Geniální ekonom! Nicméně přiznejme si, že v Bělorusku by to mohlo fungovat. Teoreticky. Stejně jako teoreticky funguje socialismus. Budu s napětím sledovat. Ten šašek prostě zakázal zvyšovat ceny a zavírat podniky. Tohle bude zajímavý ekonomicko-sociologický experiment, díky za něj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *