20/10/2022 – Čupkejk revival, Balák končí, Lordi Chaosu 2.0 a tak to bychom měli…

 • Tak zase jedeme. Už jsem zdravej a doplňuju, co jsem si zapsal. Potrvá to, ale bude to komplet, tahle turbulentní doba fakt stojí za uchování v archivu :)
 • Kriminalisté navrhují obžalovat Feriho ze tří případů znásilnění. Exposlanec vinu odmítl (Irozhlas) – Takže, dobrý večer. To máme přes rok a čtvrt od konce politické kariéry a tak dva měsíce bude uvažovat státní zástupce. To šlo rychle (ve srovnání s jinými, že). Dekorativnímu keři hrozí až 10 let, ale bere to fér (neb k tomu mlčí) a jediný komentář pro ČTK je – jsem nevinný a obhájím se. Tak uvidíme, jak dobrej právník je.
 • GitHub – cmdr2/stable-diffusion-ui (Github.com) – Netrvalo to dlouho a je tu “AI” pro generování obrázků k instalaci na lokální počítač (Windows, Linux). Snadnější už to být nemůže, jen pár kliknutí. Výhodou je, že si to člověk může nastavit podle sebe a bez omezení počtu výtvorů. Nevýhodou pak náročnost na železo (chce to minimálně 4 GB VRAM, ač to jede i na CPU (ale strašně pomalu)). Model je Stable Diffusion v1.3. Hezkou zábavu přeji ;)
 • Babiš má covid – Novinky (Novinky) – A izolaci do středy. A to zrovna když chtěl zrovna oznámit (teď už fakt jako jo!), koho ANO vyšle do prezidentské volby prohrát a Pavlem… To musí být nějaká účelovka! (ne, tentokrát mrkvový cupcake nefotili)
 • Šéf lánské Lesní správy Balák rezignuje, končí i ředitel Správy Hradu Velíšek – Novinky (Novinky) – Jako blesk z čistého nebe, nebo tak něco. Druhá milost zřejmě nebude (Bubák má z druhé kauzy zatím nepravomocný flastr 840k a dva roky zákaz dělat pro stát), tak “dobrovolně” končí (až na konci roku). Nechoď Vašku s pány…
 • Piráti a Praha Sobě uzavřeli alianci a budou vyjednávat společně. Jednání jsou podle nich pomalá (Irozhlas) – No tak to bychom měli… Hřib tak moc chtěl být primátorem, až bude v opozici… Vítězná Spolu jasně řekla, že s Piráty ano, ale s Praha sobě (Čižinský) ani omylem. Takže teď holt PirPraSo bude s 24 hlasy v opozici a Spolu si plácne s ANO 🤷‍♂️ Kdo chce víc, nemá nic, škoda.
 • České máslo mizí z pultů, nahradily ho zahraniční ležáky s českým přebalem (Seznamzpravy) – Tohle je fakt dobrej rozhovor… Shrnu: klesá čistý zisk (letos jen 80 milionů), neměli fixaci cen energií (nikdo nemohl tušit!), diví se, že nedostane dotaci, ještě v létě prohlašoval, že zavře (nebude mít na energie), ale tím chtěl jen “rozproudit debatu”, prostě: to VONI za to můžou! (Madeta není pod Agrofertem, ale jako by byla 😁). No, bude zdražování. Ovšem my budeme mít levnější sýry z Německa, což není zas tak špatná vyhlídka, že?
 • Debata v přímém přenosu nebyla dobře, kaje se Fiala po výkyvech na pražské burze – Novinky (Novinky) – „To, co se odehrálo včera, jenom potvrzuje moje opakovaná slova a přesvědčení – ze kterého jste vy novináři občas netrpěliví, neklidní –, že máme komunikovat až věci, které jsou rozhodnuty na vládě, a že máme zvlášť u těch citlivých věcí sdělovat veřejnosti až ty výsledky,“ uvedl Fiala. // No nekecej! To je teda objev roku! Akorát, pane profesore, ty bys to měl prosadit a ne to jen říkat… V tomhle totiž oproti předchozí vládě Lordů Chaosu žádná Změna neproběhla…
 • Zeman jmenoval nové soudce, dva navržené odmítl – Novinky (Novinky) – Jezevec se samozřejmě akorát mstí, jeden z nich mu zrušil tu “sabotáž funkce prezidenta” z loňska a s druhým je taky ve při. Ale co jiného čekat, že? Už jen pár měsíců, to pude.
 • V noci vrcholí Orionidy, v úterý nastane částečné zatmění Slunce – Novinky (Novinky) – Přehled meteo úkazů na následující dny, akorát teda bude zataženo, takže uvidíme tak akorát produkt akutního meteorismu, že…
 • Lidovecká nominace Hladíka na ministra platí – Novinky (Novinky) – Situace se mění každou hodinu, takže: „Petr Hladík nám podal informace o tom, jak on vidí celou situaci. Jednoznačně se za něj předsednictvo postavilo, za nás tak nominace na ministra platí,“ oznámil Jurečka. // Tak uvidíme. Ostatně soudím, že do toho hodí vidle hradní strašidlo…
 • Vývoj bojů (238. den): Ruský ústup od Chersonu vypadá reálně, spekuluje se, kdo poškodí přehradu (Denikn) – Ještě souhrn dnešního vývoje války, podrobně (🔓). Už je to šílené, čím dál tím víc.
 • Headliner (Headline.beta.nolog) – A na závěr zajímavý nástroj – monitoring změn novinových titulků na desítkách českých webů. Zlý… nepěkná věc! Velmi zábavné občas 😈

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *