21/10/2022 – Bečve reloaded, 11 uchazečů, až tak nahlazenej Hladík a zdražilo pivo

 • Dáme i pátek (z těch chybějících dní mám zapsáno, ale nepublikováno, přesně 241 záznamů, což není moc, ale stále to stojí za zpracování, tak mi držte palce, ať s tím zase neseknu (nebo něco nesekne se mnou)). Jedeme:
 • Kauza Bečva se vrací k vsetínskému soudu, žalobce uspěl se stížností (Seznamzpravy) – Na podzim se pravidelně vrací nejen havrani, ale také rybe z Bečve… No, takže po 5 měsících rozhodnuto, že policie nebude nic došetřovat (což už stejně nemá smysl, po dvou letech, že) a případ se vrací zpět k soudu. Jo, žalovaná je Energoaqua…
 • Za milion shoďte primátora, posílá mě Pospíšilův Fremr. Pražský hoteliér čelí obžalobě za korupci (Archiv.hn) – To je zase dobrodružství kriminalistiky… Tak jedeme – hoteliér Bauer nabízí úplatky dvěma radním za topku, na doporučení Femra, což je (byl, neb jede v Dozimetru) asistent Pospíšila (z TOP09, radní). Ten magistrát je prostě prokletej…
 • Chaos pokračuje. Piráti trvají na zavedení mimořádné daně od letoška – Novinky (Novinky) – Mno, takže včerejší vyjádření Fialy o nutnosti sjednotit komunikaci bylo opět jen takovým signálkem… Podle víly zubničky byla shoda všech na zavedení WFT (furt se mi to plete s WTF) zpětně i za letošní rok, akorát Stanjura se na tiskovce rozmyslel… Chaos 2.0, no.
 • Hřib s Čižinským hrají vabank. Spolu získalo alibi pro koalici s ANO (Denikn) – Co že jsem to včera říkal? 🤔 No, tak tady jsou ty tři věty rozepsané do celého článku, vyfutrované argumenty a analýzou. Velmi čtivé a povedené. V kostce: vládní strany se perou, Nacher and his banda se připravují do koalice. To bude ještě sranda jak trpajzlík v půlce brodu… (ten fór znáte, ne?)
 • Na nový stavební zákon si stěžují prakticky všichni. Kromě úředníků (Denik) – Začíná to vypadat, že Korzárům se povedlo paskvil, co Dostálové napsali developeři, nejen dohnat, ale i předehnat, což je výkon, který si zaslouží 👐 a protáhnutí pod kýlem… Inu – tak dlouho se podávají pozměňovací návrhy, až je z Oktávie traktor na Sněžce (čti: efekt úžasný, ale k čemu tam, sakra, bude?). No, popojedem… (ze Sněžky).
 • Animace ukazuje možné následky protržení Kachovské přehrady – Novinky (Novinky) – Na té animaci chybí měřítko, takže těžko vidět, jaká neuvěřitelná zkáza by to byla. Šílené. Sice rusáci říkají, že to chce udělat UA, nicméně logicky – komu by to prospělo? UA, která by si zničila vlastní územní a zabila obyvatele, nebo rusákům, co zdrhaj před UA armádou? Odpověď je asi jasná… Rusáci zasraný! No, snad k tomu nedojde.
 • Čtvrtina lidovců pro Hladíka ruku nezvedla. Váhá i premiér (Seznamzpravy) – Ajaj… – Petr Hladík nepřesvědčil všechny straníky, že má být ministrem. Lidovci si navíc ponechali „rezervu“ v podobě přechodného angažmá předsedy Mariana Jurečky. Vyčkávací taktiku zvolil i premiér Petr Fiala. // A to to ještě včera vypadalo tak jednoznačně… Tak prej: vysedíme, uvidíme.
 • Už 11 uchazečů tvrdí, že má dostatek podpisů pro kandidaturu na prezidenta. Někteří počty tají (Irozhlas) – A jsou jimi: Jaroslav Bašta, Vladimír Boštík, Tomáš Březina, Karel Diviš, Pavel Fischer, Jiří Kotáb, Danuše Nerudová, Petr Pavel, Denisa Rohanová, Alena Vitásková a Tomáš Zima. Půlku z nich vůbec neznám (a jsem za to rád). Tu druhou půlku znám (a z toho bych půlku radši neznal…). // V článku medailonky jednotlivých kandidátů, pokud má někdo zájem.
 • Úředníci si mají posvítit na prodeje přes Aukro či Marketplace. Kdo skončí v hledáčku berňáku? (Lidovky) – Tohle je dobrá číčovina (mňau!), pochopitelně z EK… Aukční portály, bazoše a tak by měly hlásit finančákům v EU – kdo a za kolik (a asi i co) na nich střelil. No, nápad jistě dobrý, výsledky nebudou dobré… Pipinka343 zdraví finanční úřad Praha 5… Šílená blbost.
 • Jedna špatná možnost a několik ještě horších. Data ukazují chmurné vyhlídky kandidáta ANO na Hrad (Denikn) – Tohle se mi čte hezky (hlavně proto, že můžu říkat, že jsem to říkal už v květnu 😈). Komplexní analýza, data, grafy, vyjádření politologa, je tam všechno. TL;DR – šance na Hrad pro kohokoliv z ANO jsou v prdeli jak Baťa s dřevákama.
 • Hospody v Česku zdražily: Cena za půllitr Plzně pokořila 60 korun a šplhá dál (Denik) – A sakra… Jako jo, těch 69,- za Plzeň je záležitost Prahy a dalších velkých měst (někde), ono teda na Václaváku byla už před lety za stovku, že, nicméně hezký “bububu” článek. Ano, zdržuje se a bude se krachovat, no. // Z naší vesnice hlásím desítku Gambrinus za 24,-, nicméně všichni tu dáváme 30, ze solidarity.
 • Paměť není přesným odrazem reality. Mozek si vybaví jen klíčové elementy a zbytek dotvoří, říká neurovědec Aleš Stuchlík (Denikn) – Velice dlouhý a zajímavý (odemčeno) rozhovor o našem mozku s předním odborníkem. Přečetl jsem to jedním dechem, výborné. Dejte si! Navíc teda ta fotka je úžasná – nechat se vyfotit s chcípou medúzou na rameni, to chce odvahu! (Jaj, pardon, to jsou vlasy… 😈)
 • A to by stačilo. Tweet na závěr nebude, v pátek jsem byl mimo většinu dne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *