17/11/2022 – 33 let od sametu, mýval, možná to byly naše rakety a na Kavčí hory trefili…

  • Sice víkendy a svátky nepíšu #CDD, ale když jsem včera něco málo napsal, tak proč to nepublikovat. Jen taková jednohubka. Jdeme na to:
  • Za mývala! Na internetu se strhla bitva o šelmu ukradenou ruskými vojáky (Novinky) – Zpráva dne – rusáci při útěku z Chersonu ukradli mývala. Hajzlové. // v článku přehled memů s mývalem. Některé jsou dost dobré ;)
  • 15 let s Kindlem. První verze byla srandovní, ale udělala díru do světa (Živě) – Odbočíme k technologiím. Za 2 dny dostane Kindle občanku a tady je jeho (nebo její?) životopis. Obsáhlý a zajímavý článek, doporučuji. Kindle 1 jsem viděl poprvé teď, děsný monstrum.
  • Demonstranti před ČT žádají demisi vlády. Mění plány, půjdou i na Národní (Idnes) – Vrábelova úderka dorazila. Nálada je dobrá, počasí také (čti: jsou nasraný a leje). Dorazily i ikony současného disentu – Bobo a malá bobo Lipovská – a trošku si kvíkly do mikrofonu. Účast cca 4-6k lidí (a 9-17k exekucí), takže zítra se dočteme na fb, že jich bylo 23k. Požadavky na vystoupení v ČT, demisi (asi vlády, ale možná i ČT) a tak dále. Úplně nejlepší každopádně bezelstné vyjádření jedné účastnice na adresu Vrábela: “No, možná nám lže, ale já mu věřím!”. Ech…
  • VIDEO: Čekali 150 tisíc, Chcípl PES přilákal na Letnou jen desítky lidí (Idnes) – Další obrovský úspěch Jakuba Olberta. Seknul se jen o tři řády. Tato demonstrace nicméně vstoupí do dějin jako koncert Ortela s nejnižší účastí ever. Jo, Hnídek tamto přišel zahrát. Alespoň někdo, no.
  • Thread by @bartkovskym on Thread Reader App (Threadreaderapp.com) – Vlákno měsíce! 😂 Martin Bartkovský nám zprostředkoval živý textový přenos z akce “Vrábel si bere zpět ČT”. Řvu u toho smíchy, naprosto dokonalý (akorát těch pár sprostých slov si mohl odpustit, fungovalo by to i bez nich, ale – jeho volba). Tady jako jeden článek, doporučuji!
  • ŽIVĚ: ‚Češi, pojďte s námi!‘ Vraťte se s rozhlasovou rekonstrukcí Radiožurnálu do 17. listopadu 1989 (Irozhlas) – “Online” reportáž z 17.11. 1989. Už tu podobný projekt byl před 3 lety, tehdy na twitteru, takže kdo to tehdy sledoval, dočte se víceméně to samé (tehdy to taky dělal ČRO), každopádně takhle na jedné stránce se to čte líp. Moc pěkné.
  • Dění ze 17. listopadu v pražských ulicích (Novinky) – Přehled dnešního dění, přehledně. Online reportáž. Děsivá tam je anketa – Chtěli byste opět žít v socialismu? 38 % dalo “ano”. Uf.
  • Zelenskyj zmírnil své tvrzení o raketě v Polsku (Novinky) – No, alespoň že tak. Po tom včerejšku to chtělo vychladnout, takže aktuálně: „Nevím, co se stalo. Nevíme to jistě. Neví to ani svět. Ale jsem si jist, že to byla ruská raketa, jsem si jist, že jsme stříleli ze systémů protivzdušné obrany,“ řekl Zelenskyj. Uf.
  • Dream Studio | StabilityAI (Dream Studio) – Jo a tady je sakra rychlá Stable Diffusion v poslední verzi (neuronka na obrázky). Dává 200 kreditů za registraci (to stačí na 200 obrázků ve výchozí kvalitě (512×512, 21 průchodů), což je na hraní víc než dost). Bavte se ;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *