13/02/2023 – 70letý Dědeček, éra umělé inteligence, zas ten Mynář a ukecanej Nejedlý

 • Nenechme se zmýlit nepřesvědčivým startem. Éra umělé inteligence začala právě teď a změní život miliard lidí (Denikn) – Výborný text (aby ne, psal to Koubský) o současnosti a budoucnosti ChatGPT a spol. (Odemčeno, díky Jirkovi) Stručně – Nástup AI zásadně změní způsob, jakým používáme počítače a internet – dost možná v největší míře od vzniku digitálních technologií. // No a zbytek si přečtěte sami ;) Doporučuju, tohle je dobré znát.
 • Pavel jednal se Zemanem o předání agendy i o kontrole NKÚ. Prezident přijal pozvání na inauguraci (Irozhlas) – Na tiskovku po skončení nepřijel. Podle Pavla se schůzka odehrála v klidné atmosféře, dohodli se na součinnosti a ani tu zprávu NBÚ z loňska prý KPR neskartuje… Jenže z jeho projevu nejde nic poznat, on by byl klidnej i během bombardování…
 • Metrový asteroid proměnil evropské noční nebe v den. Vědci věděli, kdy a kde proletí (Novinky) – V článku videa, zajímavá podívaná. (nikomu se nic nestalo, klid!)
 • Byty poprvé od roku 2013 zlevnily (Novinky) – Pokles o 0,7 %, bude záležet na trendu, víc k tomu asi není co dodat.
 • Mynář byl hlavním podezřelým ze tří trestných činů v Lánech, prověřovala ho NCOZ (Zpravy.aktualne) – Za dva z těch tří si to nakonec vyžral Balák, za ten třetí patrně vyžere taky. Jde o ty čachry za celkem 750 mega v lánské oboře. To je materiál tohleto…
 • Mynář se snažil vrátit šestimilionovou dotaci na penzion, kvůli které je stíhaný (Zpravy.aktualne) – A tady to zkusil uhrát takzvaně “na Andreje” – Vratislav Mynář se loni v prosinci neúspěšně pokusil vrátit šestimilionovou dotaci na dostavbu penzionu, kvůli níž je od začátku roku 2021 stíhán. Uvedl to Deník N. Podle webu si za vrácení peněz kladl Mynář podmínku, že pak ministerstvo financí nebude v případu vystupovat jako poškozená strana. // zpráva z pátku, sem se hodí lépe.
 • Thread by @bartkovskym on Thread Reader App (Threadreaderapp.com) – Tak Bartkovský s těmi vlákny nedá pokoj ani po volbách 😁 A to je dobře. Takže tentokrát reportáž psaná na twitteru z tiskové konference po setkání hradní mumie a budoucího prezidenta.
 • Primátor Prahy, poslanec i šéf výboru. Všechno Svoboda nemůže zvládnout, míní poslanci (Novinky) – Rýsuje se nám tu Havlíček 2.0… // Spoléhá na to, že díky mandátu primátora i poslance bude moct lépe prosazovat zákony pro Prahu. Aby je stíhal, prý bude méně spát. (Krom toho je ještě členem rady VZP a sedí ve sněmovně ve výborech)
 • Nejedlý o Zemanově diplomatickém neúspěchu. „Hned mu sypali hrách pod boty“ (Seznamzpravy) – Místy až neuvěřitelný rozhovor a hradním Pumpařem. O tom, jak nepodlézal Putinovi, Číně, jak mu všichni házeli hrách pod nohy (kolečka), jak byl vizionář atd. Za perlu, byť evidentně nechtěnou, celého rozhovoru považuji: “Největší úspěch je, že Miloš Zeman byl prezidentem všech občanů České republiky, kteří ho volili.” – Kteří ho volili! Shut up!
 • Rýmovat ve spaní je strašně jednoduché. První mi v hlavě běží slova, pak až obrazy, říká písničkář a básník Jiří Dědeček (Radiozurnal.rozhlas) – Rozhovor s mým milovaným Jiřím Dědečkem, který dne slaví 70. narozeniny. Takových lidí je už málo (ne sedmdesátníků, ale geniálních textařů ;)). Všechno nejlepší, Mistře! A z patra zdraví nikoliv ondatra, ale plch (to je občas horší než ten tesák ondatrný…). // Moc hezký rozhovor, doporučuji do oušek.
 • Spisovatel Jiří Dědeček: Není hanba nazvat nesmysl hovadinou (Novinky) – A ještě jeden rozhovor a jubilantem ;) Sorry, já ho mám fakt rád. Aby ne, když kvůli mně dokonce odložil začátek koncertu 😁
  • Že nekecám:
 • Vyzkoušeli jsme nový Bing. Revoluční AI už rovnou odpovídá a má čerstvá data z internetu (M.zive) – 20 stránek (a 300 reklam, jak je u Živě zvykem 🤦‍♂️) více- či méně- zajímavého hraní s Bing AI. Výsledky jsou o něco lepší než u ChatGPT (ač je to stejná technologie, jen novější model) a vypadá to dost dobře. Škoda, že nezkusili programování (já k tomu bohužel ještě přístup nemám, neb můj MS účet nesplňuje podmínky zařazení na waitlist :/). Každopádně to bude dostupné během pár týdnů, tak počkám.
 • Macura končí v hnutí ANO (Novinky) – Naprosto dle očekávání // Ostravský primátor Tomáš Macura oznámil, že k pondělku končí v hnutí ANO, nesouhlasí se směřováním hnutí. // Akorát si ten herberk, pardon – Macuru – nesmíme idealizovat… Žádnej “charakter”, ti už v sektě dávno nejsou, ti odešli už před lety. Prostě teď už jen krysy opouští loď, nic víc.
 • Tajemné objekty nad USA nebyly řízené, mimozemšťani za nimi ale nejspíš nejsou (Novinky) – No nekecej! To by nikoho bez alobalu na hlavě fakt nenapadlo…
 • XIII Století – Ten starý dům se rozpadá – YouTube (Youtube.com) – A hnití ANO posílám písničku. Od mých oblíbených XIII. Století. Tohle byla fakt perla gotického rocku devadesátek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *