23/03/2023 – Nahraný Jurečka, kráva, panspermie a není uran jako uran

 • Von to má napsaný, ale nepublikuje to, ač to je záležitost dvou minut… No nezabili byste ho? Tak doufám, že přežiju… Jedeme:
 • GitHub Copilot X je virtuální kolega programátor. Teď už se postará o celý projekt (M.zive) – Samozřejmě, zase začneme s AI. Copilot prochází evolucí, tato nadstavba je vlastně chat GPT-4 integrovaný přímo do IDE (a githubu), která se postará o celý vývojový cyklus od návrhu přes testy po pull requesty. A samozřejmě vypadá fantasticky.
 • Bill Gates: V životě jsem viděl dvě zásadní technologie. Grafické rozhraní v roce 1980 a umělou inteligenci v roce 2022 (M.zive) – Ještě AI ;) Stručný výcuc z dlouhého a velice zajímavého článku Billa Gatese (odkaz na původní text je hned na začátku, doporučuji přečíst ten). Hodně nadšený a současně opatrný.
 • Ruská agentura TASS otočila: Střely z ochuzeného uranu náhle porušují normy mezinárodního práva (Irozhlas) – Že ve 2018 rusáci naopak tvrdili, že tím nic neporušují, když šlo o jejich zbraně, nepřekvapí. Háček téhle zprávy ve veřejném prostoru leží jinde – píše se tam “uran”, takže naši ruští vlastenci už jedou, že EU dodává na Ukrajinu jaderné zbraně a Putin měl pravdu. A nevysvětlíš… Bude ještě veselo…
 • Icograms 3D Map Online Designer – create maps, diagrams, infographics and illustrations from isometric icons (Icograms.com) – Tohle jsem neznal, krásná hračka, ukládám si ;)
 • Bývalý šéf Úřadu práce Najmon si nahrál rozhovor s Jurečkou. Říká, že mu ministr nabídl ‚držhubné‘ (Irozhlas) – To je vůl jak anděl 🤦‍♂️ Takže Jurečka je Babiš 2.0, alespoň v tomto případě, neb ten taky ve 2018 nabízel šefovi GIBS, že když se dohodnou, bude to bez skandálu… Jenže tenhle si to nahrál, o to je to horší. A teď už jede výmluvy, že to odstupné bylo za dřívější skvělou práci. Tak buď máš důvody jej vyhodit, tak ho vyhoď, nebo nemáš, tak ze sebe nedělej vola, anděli… Změna je tady! 🤷‍♂️
 • ANO vyzvalo k odvolání Jurečky, když se potvrdí nahrávka vyhozeného Najmona (Idnes) – Podle očekávání, ač surikaty by měly tak akorát mlčet a šoupat tlapkama. Tenhle průser maj kredit komentovat akorát ti, co stejně komentovali Burešův průser s GIBS ve 2018, ne surikaty, co tehdy panáčkovaly. Zvláště spravedlivé rozhořčení kmenového Dvojhajzlíčka je úplné chucpe.
 • Jurečkovo vyhození Najmona prověří protikorupční policie. Zajímá se o nahrávku (Idnes) – Stranický tisk se úplně tetelí blahem – „Budeme se zabývat informacemi, které jsou obsaženy v článku. Více to v současné době komentovat nebudeme,“ uvedl pro MF DNES mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Podle něj se nejedná o případ úniku nahrávky, ale skutečně o informace na ní zaznívající. // Bude docela zajímavé to prokazovat, ne že by k tomu průseru anděla nedošlo, ale ten bude samozřejmě tvrdit, že o úplatek nešlo. Horší to bude s tím, jak říká, že když to nevezme, dostane špatné hodnocení, to už Jurečka neokecá. Změna, ty vole, Změna! Kde?
 • ÚOOÚ prošetřuje seznamy s osobními údaji držitelů datových schránek (Lupa) – No, to teda brzo… Co je jednou na internetu, zůstane na internetu. A nejjednodušší způsob, jak zjistit ty nejzajímavější údaje, je udělat prostý diff toho původního seznamu a stavu za cca 14 dní… Jo a perla z článku: Také ministerstvo vnitra na kauzu reagovalo. Místo toho, aby změnilo princip opt-out na opt-in, tedy aby do databáze exportovalo jen ty datové schránky, jejichž uživatelé publikaci dopředu odsouhlasí, zveřejnilo na Twitteru edukační klip, jak v nastavení datovky tento export vypnout…
 • Na planetce Ryugu byly nalezeny základní prvky pro vznik života, potvrdila studie (Novinky) – Ve stínu AI se krčí tento zásadní objev – potvrzeny látky uracil a niacin neboli vitamin B3. Uracil je sloučenina obsahující dusík. Jde o jednu z nukleových bází RNA. // To je z toho odběru vzorků z asteroidu ve 2020. Takže potvrzeno, že ve vesmíru je život i jinde než na Zemi (respektive může být) a teorie panspermie de facto taky potvrzena. Žijeme ve fantastické době objevů.
 • Naměřili mu 235 km/h. Chtěl jsem po zimě provětrat auto, řekl trenčínským policistům (Novinky) – Řešit to bude Řízení letového provozu, neb jde o nízký průlet… 😈
 • V Austrálii objevili nový druh pavouka, buduje si podzemní nory (Novinky) – Zvířátka! Arachnofobové neklikat! Je krásný. A fakt velký. V článku se sice píše, že velikost tohoto obřího pavouka nebyla zveřejněna, ale to je blbě, stejně jako že jde o nový druh. Nejde, jen je vzácný. Redaktoři Novinek evidentně málo googlí a ještě míň se ptají. Takže tenhle krasavec má tělo až 5 cm (samci max 3 cm), s tlapičkami atakuje rozměr 18 cm a samice žijí až 20 let. Nemáte zač, Novinky…
 • Zuzo, jsi kráva. Černochová sepsula Majerovou za její trapnosti (Novinky) – Jak já se těšil na návrat politické kultury… A vono hovno. Tak třeba příště, no. // Černochová tím reagovala na fakt, že Majerová na den Downova syndromu přirovnala Víta Rakušana k lidem s touto nemocí. „V tomhle případě by to vysvětlovalo vše,“ sdílela šéfka Trikolory. // Naprosto netuším, proč má ministryně potřebu reagovat na někoho, kdo, kdyby hloupost nadnášela, už fotí mobilem Saturn…
 • Válka Ukrajině podle odhadu způsobila škody ve výši 143,8 miliardy dolarů (Novinky) – Rusáci zasraný. Už je to přes rok. Ach jo.
 • Nová vlna se starým obsahem — Články (Ceskatelevize) – Pro zajímavost. Přesně před 40 lety vyšel v Tribuně tenhle článek o nové vlně rocku. Strašně zajímavé čtení, esence uvědomělého socialismu. Doporučuju.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *