24/03/2023 – Další a další AI, Jurečka má echt problém, zas ten Mynář a Cermate, asi vítr…

 • OpenPlayground (Nat.dev) – Velice hezká služba, kde lze ten samý prompt zadat více AI současně a porovnat výsledky. Nutná registrace a ověření přes SMS, víc to nechce.
 • Dluhy jsou od toho, aby se odpouštěly (A2larm) – Výjimečně si dáme A2larm, neb u tohoto mi spadla brada pod stůl. Výchozí situace – autorce se snažil dovolat majitel jejího bytu, ona je nad telefon povznesena, tak to nebrala, nakonec se ukázalo, že mu dluží 100k za nájem a služby. Jak k tomu došlo? S kamarády (evidentně se stejným myšlením) si pronajali velkej byt, záměrně neposlali první nájem s tím, že to projde. Pak se skládali na nájem na účet jednoho z nich (ač smlouva je psaná na autorku!) a ten ty prachy za další dva nájmy prostě ukradl (nijak jej autorka nevinní…) a po čase se odstěhoval. Pak následuje mnoho odstavců o dluzích, kapitalismu, vykořisťování, starém Římě atd. A končí to tím, že by se měla zohledňovat situace věřitele a dlužníka. A tím, že zatímco ona dluží, tak majitel bytu si “užívá pasivní příjem ze svých 4 domů”. Neuvěřitelné.
 • Jak umělou inteligenci začleňujeme do designérské praxe (Medium.com) – Velice, ale opravdu velice zajímavé čtení i s praktickými ukázkami. Jsou tam využití ChatGPT, které by mě vůbec nenapadly – od profilování klientů a připrav na schůzku až po vytvoření prototypu webu. A používání markdown v promptech je geniální! Článek týdne, možná i měsíce.
 • V Mynářově shořelém srubu byl nalezen i samopal. Policisté vyšetřují, zda byl funkční a komu patřil (Irozhlas) – Tohle spíš pro pobavení. Zkrátka artefakt po pradědovi, no. Skoro každej máme doma neregistrovaný samopal, že jo. Ještě štěstí, že byl ruskej, bejt to od Wermachtu, byla by větší sranda…
 • „Rezignujte, dobře zaplatíme.“ Vyhozený Najmon si nahrál rozhovor s Jurečkou (Idnes) – Odemčeno. Ono je toho víc, než se píše jinde… Tohle si přečtěte, nebudu dělat souhrn, těch informací tam je strašně moc a jedna větší bomba než druhá. Jako ale fakt – Za vedení Najmona Úřad práce ČR vyšetřoval šikanu podřízených na pobočce v Liberci, jíž v té době šéfovala Kateřina Sadílková. Ta je dnes Jurečkovou náměstkyní. Den předtím, než ji ministr jmenoval, odeslal Najmon na ministerstvo zprávu, že Sadílkovou potrestá za šikanu a že případ si přebírá policie. Zpráva z datové schránky ministerstva ale zmizela a lidé, kteří případ vyšetřovali, přišli o místa. „Na ministerstvo nebyla pošta doručena”. Takže, pokud se toto potvrdí, zůstává jediná otázka – kdy rezignuje Jurečka?
 • ChatPDF – Chat with any PDF! (Chatpdf.com) – Další AI. A naprosto boží. Nahrajete libovolné PDF (s textem, obrázky to pochopitelně neumí) a ono se jej naučí a zodpoví na otázky, provede souhrn a tak dále. Free verze omezena na 120 stran, placená je za $5/měsíc. Perfektní!
 • Mynář získal šest milionů nečestně a nepoctivě, řekl soud. Finanční úřad se ho zastal (Zpravy.aktualne) – Dneska nemá Vlekař dobrej den… Ostatně skoro jako teď už denně. Zajímavá je akorát reakce ministerstva, že to je v pohodě (není), ale je logická – kdyby to chtěli zpět, tak jde část viny za nima. // Podstata příběhu je jednoduchá. V roce 2009 požádala Mynářova firma Clever Management dotační úřad Střední Morava o peníze na dostavbu penzionu. Projekt se původně realizoval coby sportovní ubytovna, na niž získal dotaci 13 milionů korun od ministerstva školství spolek Chřibák. Jedním z jeho zakladatelů byl Mynář. // Nutno podotknout, že v tomhle pokračuje soud, finální verdikt by měl být na přelomu 23/24 (pravda, vleče se to) a Mynářovi v tom hrozí až 8 let. Tak třeba se nějak dohodnou…
 • Šéf Cermatu sám testoval IT systém na přijímačky a maturity. Ten se zhroutil (Denikn) – Česko, země příběhů… To fakt nejde napsat jinak. Blbec si vyžádal admin práva a spustil zátěžáky na produkci. Jen tak 😂🤷‍♂️ Děsivé je, že mu to asi projde… // Ředitel Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) Miroslav Krejčí osobně prováděl zátěžové testy v interním systému, který se následně celý zhroutil. IT odborníci pak Krejčímu odebrali přístup a začali systém opravovat.
 • Jurečka po mně chtěl, abych na úřad práce dosadil „jeho“ lidi, říká Najmon (Idnes) – Ta židle pod Jurečkou se už nehýbe, ta už normálně tančí čardáš… Ten ex-ředitel na férovku říká, že jeho vyhazov byl kvůli dosazení lidí, co půjdou traktoristovi na ruku… Jasně – je to tvrzení proti tvrzení, ale na každém šprochu… To jsem zvědav na pokračování…
 • Teploty ve střední Evropě spadnou, pokryje ji sníh (Novinky) – Jaro! Začalo jaro! Brrr…
 • Novela stavebního zákona prošla sněmovnou. Babišův superúřad stát nebude (Denik) – Velmi neobvyklá shoda napříč sněmovnou – prošlo to hlasy všech přítomných, nikdo nebyl proti. Takže máme stavební zákon v rozumné verzi – bez centrálního megaúřadu a s pozměňováky od všech stran ve sněmovně. Tohle už se zase dlouho opakovat nebude…
 • STAN ukázal miliardy. Daň z příjmu může začít na 17 procentech, řekl Bernard (Idnes) – STAN vypouští zkušební balónek… Shoda na tom rozhodně není, ODS je zásadně proti (aby ne, když jejich hlavní slib je nezvyšovat daně). Návrhy Stanu zahrnují zvýšení zdanění z 15 na 17 %, současně ale navýšení odečitatelného základu o 4500 (takže do 35k mzdy by se nic nezměnilo) a zkouší i nechat dvě sazby DPH a tu 21% zvýšit na 22 %. To bude zajímavé… Prý: Měli bychom se dobrat k nějakému kompromisu, který bude přijatelný pro pět stran.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *