10/07/2023 – Sopka, nedůvěra lidu, huba ho nebolí a balíček in progress

 • Sorry za “pauzu”, musel jsem si vyřešit své démony (a teď nemyslím Kalouska), takže celej červen prostě nevím, co se v politice dělo, nečetl jsem to. No a ten minulej tejden jste byli stejně všichni na dovolený, ne? Tak jdeme na to s novou energií :)
 • Zatím schody, za pár let dům. Saint-Gobain v Česku experimentuje s 3D tiskem, robot má nahradit chybějící zaměstnance (Archiv.hn) – Velmi zajímavý článek (odemčeno) o 3D tisku z “malty”. Je to firma Weber (by to pomalu mělo být bez paywallu, když to je prakticky reklama) a myslel jsem, že už je technologie dál. Není. Barák to ještě nevytiakne a rovné stěny tomu dělají problémy. Ale pěkný i tak. Uvidíme časem.
 • Na Islandu vybuchla sopka. Fagradalsfjall je jen kousek od Reykjavíku, zatím ale moc nezlobí (M.vtm.zive) – To nám to léto pěkně začíná… Ale zase tohle je fakt hodná sopka, její jméno se dá alespoň s trochou dobrý vůle vyslovit, ne jako ta mrcha Eyjafjallajökull…
 • Gott se vrací. V Českém rozhlasu zazní text, který načetla umělá inteligence hlasem hudební legendy (Irozhlas) – Existuje ta technologie? Ano. Je úžasná? Ano. Měli bychom ji používat? Ne, sakra, ne! Tohle prostě, ač jsem nadšenec do nových technologií, je přes čáru. Tam není žádná pozitivní přidaná hodnota, žádný společenský zájem, nic takového. Jen neúcta k mrtvým. Nedělá mi to dobře…
 • Evropské unii nevěří podle průzkumu polovina Čechů, nejvíce od roku 2016. Klesá i důvěra v NATO a OSN (Irozhlas) – Ten propad je šílený, ačkoliv se není tak nějak čemu divit. Dřív jsme se různým mašíblům typu Rajchl, Peterková apod. smáli, tak neměli dosah, teď je tu snaha o dialog. Jenže – pokud se s blbcem hádáte déle než půl minuty, tak už se hádají dva blbci… Na tohle dojedeme, no. // Důvěru k NATO nemá 36 a k OSN pak 37 procent. Podíl důvěřujících u NATO i OSN klesl proti loňsku shodně o 11 procentních bodů. Před rokem v červenci Severoatlantické alianci věřilo 67 procent a OSN 63 procent Čechů.
 • S ANO nikdo nebude vydrbávat, jsme největší strana v Česku. Síkela a Stanjura jsou arogantní, říká Havlíček (Irozhlas) – Karel a Havlíček se rozhovořili pro Rozhlas. Zejména první polovina rozhororu je naprosto neuvěřitelná. Že jsou oba Karlové slizkej hajzl, to vím dávno, ale oni se tím ještě chlubí a otevřeně říkají – když jsme byli ve vládě, tak to, co dělala opozice, bylo fuj. My teď děláme to samé, mnohem více, ale to je dobro, protože jsme v opozici… Doporučuju přečíst (raději nalačno). // Otevřeně říkám, že mám ke Sněmovně trošku jiný vztah, než jsem měl jako ministr. Dřív jsem tam chodil trochu z povinnosti, nějak to tam protrpět, říkal jsem si: Oni se vykecají a já to tam snad potom uhraju.
 • Dvě třetiny stanic zaznamenaly teplotní rekordy. V Doksanech naměřili 36,4 stupňů Celsia (Irozhlas) – Teplíčko. A první tropická noc za námi. Pijte hodně (vodu!).
 • Poslanci otevřou jednání o vládním konsolidačním balíčku. ‚Budeme mluvit dlouho,‘ vzkazuje opozice (Irozhlas) – Ale to budou ty hodné obstrukce, jak pravil 2K… To se těším na steno teda…
 • Kryjí Ukrajince, viní žena strážníky. Do sporu se vložil starosta Novotný (Idnes) – Tohleto je vlastně strašně smutný. Paní Soukupová, hlava vymazaná (jak napovídají desítky jejích příspěvků na FB), se tetelí z pocitu, že někoho zajímá (4k sledujících, co to je? To má i leckterý robotický vysavač), a proto stále stupňuje své příspěvky a rétoriku (kdyby teda věděla, co to je, že ano). Dostane pár srdíček, podobní tací ji tam napíšou komentář a život jde dál. No jo, ale teď to vynese jedna s větším dosahem na Twitter, tam si toho všimne Novotňák s ještě větším dosahem a už to jede, už se to šine i do iDnes, takže ze zanedbatelnýho tisíce přečtení jsou najednou statisíce… Ignorovat, proboha, ignorovat tyhle mašíbly! // „Nyní jsem mluvila s měšťáky v Liberci o situaci u nás s Ukrajinci. Na rovinu mi potvrdili, že se záměrně nesmí mluvit o svinstvech, která tu dělají, že je to na příkaz ze shora přímo od Rakušana, že vše je pod jeho krytím! A že se toho děje fakt hodně moc,“ píše Helena Soukupová, kterou sledují téměř čtyři tisíce lidí, na svém Facebooku.
 • Odbory a podnikatelé připraví spolu návrh změn balíčku, předají ho koalici (Novinky) – …a ta jej pečlivě uloží a tím to hasne. Tolik k dnešnímu jednání tripartity.
 • Zátěžový týden. K tropickým vedrům se přidají silné bouřky (Novinky) – Ještě dáme rosničky na tento týden, ono se to zase změní, hned zejtra… Nicméně má být vedro a bouřky, jako by snad ani červenec nebyl…
 • Expert na ohýbání ústavy aneb Před 10 lety jmenoval Miloš Zeman úřednickou vládu Jiřího Rusnoka (Reflex) – Trocha historie. To výročí bylo včera. Naštěstí teď už mám k tomu článku jedinou otázku: Miloš kdo?
 • Martin Bartkovský: Soud Jirásková vs. Etzler. Rajchl si pletl soud s mítinkem, mluvilo se i o hippies a Spartě (Reflex) – A na závěr ještě trochu humor. Zcela výjimečně je Jordanka žalující stranou a Rajchl jejím zástupcem. Žalovaný je novinář Etzler za „prokremelskou svoloč” a „kolaborantku” na adresu té prokremelske kolaborantky. Největší sranda tam byla, když Jordanka (jako svědek) pravila, že je proti Ruský a na Ukrajinu posílá příspěvky. Od té doby nedělá nic jiného, než že tyhle citace u sebe na Facebooku maže a jejich autory blokuje 😂 Bloček už mám taky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *