08/08/2023 – Furt brněnská lajna, Fremr game over, zadej IMEI a Agráč ve vatě

 • Ale tak už! Jedeme:
 • Pokuta za Žlutého barona neplatí. Nejvyšší správní soud zrušil sankci za kritiku Babiše před volbami (Irozhlas) – Tak definitivní tečka za rozdáváním Žlutého barona před volbami. Stihli to před podáním kandidátek, takže: I kdyby tedy inzerce obsahově naplnila pojem volební kampaně, tak Babiš ještě nebyl formálně kandidátem a spolek se tedy nemohl dopustit přestupku. // To bude zase kňů…
 • ChatGPT analyzuje více souborů najednou a má nové klávesové zkratky. Přišlo však o adresu AI.com (M.zive) – Tyhle novinky jsou zajímavé, ale hlavně to ukazuje, jak rychle zastarávají informace… Měl jsem rozepsaný článek “jak tam narvat víc souborů v jedné reakci” a lup, už to umí samo ;)
 • Vítěz krize: Babišova vertikála a jeho Agrofert – (Neovlivni) – Překvapí to někoho? Nasrat na našilidi, že. Vertikální holding – kontroluje celý zpracovatelský řetězec – od osiva a hnojiv až po produkci potravin. // Telegraficky: Jeho firmě Vodňanská drůbež loni meziročně vzrostl zisk po zdanění na 240 milionů, tedy o 165 procent. Výrobce hnojiv Lovochemie dokonce počítá meziroční nárůst o 1225 procent. Zemědělská společnost Farmtec zase zaznamenala meziroční nárůst tržeb o 56 procent na 1,12 miliardy korun.
 • Okradli ho na internetu, rozjel proto databázi bazarových podvodníků. S nákupem nespěchejte, radí aktivista (Denikn) – Plaváček odemkl s tím, že je potřeba šířit mezi méně internetově gramotné a seniory. Souhlasím, šířím. Dobrý rozhovor o podvodech v online prostředí (bazary a tak).
 • Ukrajinci se probili na okupovaný břeh Dněpru, bijí na poplach Rusové (Novinky) – Něco se děje a rusáci zasraný maj vítr. Uvidíme, optimismus je předčasný. // Ukrajinské jednotky severně od Chersonu prolomily první linii ruské obrany, když překročily řeku Dněpr a zaujaly tam pozice ve vesnici Kozači Laheri.
 • Praha bude zase naše, blouznil propagandista v ruské televizi (Novinky) – Pro pobavení. Ostatně soudím, že Nikolaj Vavilov by měl ten koks už trošku omezit…
 • Případ bílého prášku. Brněnská primátorka udržela důvěru spolustraníků (Seznamzpravy) – Zahrála to takzvaně “na Blažka” – je to kampaň a nepamatuje si to… Na základě těchto průkazných tvrzení dal klub hlavy dohromady a jednomyslně se shodl, že na to serou stejně jako Pekarová na voliče. Závěr: „Oblastní rada konstatuje, že uvedené vysvětlení je dostatečné a vyslovuje primátorce Markétě Vaňkové a náměstku Robertu Kerndlovi podporu a nedoporučuje jejich rezignaci,“ a zhasli.
 • Po těžké nemoci zemřel český diplomat Martin Povejšil (Seznamzpravy) – Čest jeho památce.
 • Fotogalerie: Samička luskouna krátkoocasého Šiška dosáhla věku šesti měsíců, přešla z… (Idnes) – Zvířátka! Splněno.
 • Perseidy vyvrcholí v noci ze soboty na neděli (Novinky) – Letos to vyšlo krásně na víkend, tak teď ještě to počasí aby vyšlo. Tak deku, partnera/ku a šup na mez za městem ;)
 • Vobořil: Je to strašně trapná situace, že se představitel města musí testovat na drogy (Novinky) – Čím dál lepší… Pan Vobořil je z ODS, takže pochopitelně problém nemá, naopak ji chválí… To je bordel tohleto… // Dodal, že je pro něj jako pro národního koordinátora důležité, jestli se daný člověk zabývá prevencí závislosti. „A ona na tuto oblast navýšila rozpočet,“ to fakt vylepšil…
 • Dokument ČST zachytil Fremra při vynášení rozsudku ve zmanipulovaném procesu (Novinky) – No tak to bude ke kauze Fremr asi tak všechno, že. // Nominant na ústavního soudce Robert Fremr figuruje v propagandistickém dokumentu, který tehdejší Československá televize natočila o kauze Olšany. Při té Fremr v roce 1988 ve zmanipulovaném procesu odsoudil tři mladíky za poškození hrobu sovětských vojáků.
 • Pražská policie nově přijímá už i uchazeče bez maturity (Novinky) – Policistů je nedostatek, jen nevím, zda tohle je cesta… Nic proti učňákům, i skladník ve šroubárně si může přečíst trestní zákoník v originále… // „Nikde není psáno, že když člověk nemá maturitu, tak nemůže být dobrý policista,“ dodal s tím, že v případě přijetí bude těmto policistům umožněno si maturitu dodělat.
 • Zkrachovalý e-shop Mamut: Koukněte na číslo svého iPhonu a můžete dostat až 100 tisíc korun odměny (Irozhlas) – A na závěr tahle sranda. Zmizelo přes 100 tisíc telefonů, ok. Hledají je přes web, to už je zajímavé. Chtějí zadat do formuláře sériové číslo (ok) a IMEI (WTF???). Naprosto nechápu. Pokud mají SN, tak to najde bez problémů operátor. Kdo příčetný jim to dá do formuláře i s IMEI? Podmínky na tom webu doporučuji k přečtení, je to zábavné…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *