19/01/2024 – Průšvih v daktyloskopii, gorily, eDoklady a jedna fiala netleská

  • Otisky prstů nemusí být jedinečné. Umělá inteligence nabourala desítky let starý předpoklad (M.vtm.zive) – AI jede. Nadpis je dost zavádějící a i článek se do toho zamotal, každopádně – dosud se předpokládalo, že je jedinečný otisk každého prstu jedné osoby, jenže AI dokázala najít podobnost a s úspěšností (zatím) 70 % spojit otisky různých prstů s jednou osobou. Působivé hlavně proto, že se učila jen na malém vzorku (60k sad otisků).
  • Fiala: Nehraju na to, aby mi lidé zatleskali (Novinky) – Tak to potom hraješ správně, profesore… Dlouhý rozhovor, nemám na to nervy, tak poprosím AI:
  • Většina goril horských žije bez problémů s tasemnicí (Novinky) – Zajímavé zjištění, ale nejvíc se mi líbí titulek. Čeština je prostě kouzelná.
  • Sněmovní volby by v prosinci ovládlo ANO s 35 procenty, uvedl Median. Klesla podpora druhé ODS (Irozhlas) – Jediná dobrá zpráva je, že klesla podpora SPD. S 9 % je až čtvrtá za ANO, ODS a Piráty. Nicméně to vyluxovalo ANO. Klesla i podpora ODS, nutno podotknout, že po zásluze…
  • Změna v hodnocení na školách. Projekt Vysvědčení JINAK si dává za cíl komplexní zhodnocení žáků (Irozhlas) – Makali na tom 3 roky, výsledkem je osm stran místo dvou a jsou tam i kolonky pro nakreslení obrázků a sebehodnocení žáka. Jo a známky tam volitelně můžou být taky… Nejvíc mě dostala část, ve které “poskytuje zpětnou vazbu” žákovi a rodičům celý pedagogický sbor. To bude sranda…
  • Poněvadž já mám děsnýho pamatováka. Prezident vyrazil na oblíbené Cimrmany (Idnes) – To někdy tak vyjde, no (viz můj tweet tady na konci).
  • Pornoherečka Rika Fane porodila, spojovali ji s Vémolou (Idnes) – Pracovní úraz…
  • Představujeme nejočekávanější RPG hry letošního roku, vybere si každý (Idnes) – Překvapilo mě, že mě nic nezaujalo. Asi stárnu… Ale hezký obrázky tam jsou.
  • eDoklady přicházejí. Proč je používat a co naopak neumí? (Lupa) – Hezký souhrn, stručně: aktuálně to moc smysl nedává, počkám tak půl roku. Ale je fajn, že alespoň jeden ICT projekt ve státní správě dorazil dle plánů.
  • Vysmívají se obětem, chválí vraha. Střelby zneužívají proruští aktivisté a ‚bojovníci‘ proti systému (Irozhlas) – Klasika: A zakládá se tohle všechno vůbec na pravdě? Mám na to svůj vlastní subjektivní názor a hotovo. A protože je svoboda slova, tak jsem se takhle projevil! // Ona by fakt idiocie neměla být trestná. Sám mám jednoho známého, který od té tragédie furt tvrdí, že “tam něco nesedí”, načasování “je podezřelé” a tak dále. A odvolává se na zdravý rozum a mediální manipulace, které prohlédl… Nicméně je dostatečně inteligentní na to, aby se držel mimo paragrafy… Ach jo.

Discover more from Co Den Dal

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *