15/04/2019 – Dokojeno, opice, hoří Quasimodo a zřejmě slušnej oddíl

 • Hoří nejen horní heršpická hospoda, ale také katedrála Notre-Dame. (iRozhlas) Uhašeno jest, naštěstí nejsou škody tak masivní, jak se zprvu zdálo. Většina stavby zůstala zachována, díky Bohu a hasičům.
 • Doťokáno jest, z koho si teď budu dělat srandu? Kalamitní ministr chce složit i poslanecký mandát (iRozhlas). Je unavenej… (Andrej říkal)
 • 85. narozeniny slaví Josef Somr. Legenda, neuvěřitelný talent a hlavně zlatý člověk. (iRozhlas) Mistře, všechno nejlepší! (Už je to mnoho let, co jsem měl tu čest se s panem Somrem potkat, naprostou náhodou, na place, jako komparzista. Hulil jsem zrovna za karavanem, pan Somr šel kolem, pozdravili jsme se. “Mladíku, to je součást role?” – “Ne, mistře, to je závislost, típnu a půjdu na plac.” – “Herec mizerný, ale upřímný, líbíte se mi! Nemáte jedno navíc?” a to je celá historka. Kouřili jsme mlčky.)
 • Kojící gorila to vzala dneska zkrátka, přišlo jen pár matiček, několikrát více bylo fotografů od tisku. (iDnes) A to je vlastně dobře. Tak snad dokojeno… (jo a ta paní Veronika, hned na začátku videa, je neskutečně sexy a nádherná holka (a to je tam oblečená…))
 • V Číně vyšlechtili opice s lidským mozkem. Experiment je značně kontroverzní, ale jde o obrovský pokrok (VTM). S cestou prezidenta tamtéž to nijak nesouvisí.
 • Finální potvrzení cenzurní směrnice (jako ten internet a tak) radou EU proběhlo. (iRozhlas) Naši nebyli proti, byli pro. Což nezabránilo, aby si šéf TOPky pospíšil na Twitteru s ujištěním, že se zasadí o to, aby směrnice nedopadla na běžné uživatele. A to jako asi jak uděláte, vy Pospíšil? (zeptal jsem se, žádná reakce)
 • Jaj, Venezuela. Paní Maláčová to aktuálně schytává ze všech stran. Dneska to byla bankovní daň (sektorová, ať jsem přesný). Ještě před měsícem ji navrhovala Klekánice, dneska od toho dává ruce pryč a prej ať si to vyžere ČSSD. (iDnes) Ale tak – kdo si pamatuje něco před měsícem, že ANO? Je mi jí líto…
 • Zvířátko! Pejsek otevřel dveře paničce! Šikovný kluk (iDnes)
 • Mirka Spáčilová sice neviděla předchozí díly Hry o trůny, ale udělala recenzi. (iDnes) Hodnocení tam není, na šedesát procent by to stejně nebylo, ale ta baba je za zenitem tak daleko, že už může z první ruky popisovat horizont událostí.
 • Workoholik na ministerstvu. Nastupující Havlíček tvrdí, že pracuje 16 hodin denně, 7 dní v týdnu. (iRozhlas). Takovému manažerovi se říká, stručně a jedním slovem, neschopný… Čím víc hodin, tím víc manažer tady neplatí. Ale tak on sám říká: “Můj talent taky není nějaký extra nebo mimořádný, ale všemu jsem vždy dával maximum úsilí a tvrdě jsem pracoval. Vytrvalost, důslednost a píle jsou někdy lepší než nadání a genialita.” Potěš koště…
 • Rittig, Dvořák. Pět let natvrdo a 10 mega pokuty. Za DPP. (iRozhlas) Člověk by tu pomalu začal věřit v nezávislou justici. Pomalu.
 • Opět Havlíček a Kremlík. Starej jezevec je jmenuje do funkce 30. dubna (a že takhle rovnou na Čarodějnice, to nebude náhoda…) (iRozhlas) Megamanažer má jako prioritu levná data, Kremlík zase zrychlení staveb (za rychlost nedávno chválil Čapiš Ťoka, ne? No, tak teď už to fakt asi začne lítat. TGV do tří let, D1 do deseti, nebo tak něco).
 • Nedaj pokoj s tím Koudelkou (asi dobrej oddíl). Potřetí bude navržen vládou na generála. Potřetí jej Emzák pošle do… (jo, přesně tam) (iRozhlas)
 • Střet zájmů našeho slunka jasného, řepkového, by měl být z EU komunikován (ne exkomunikován, to je něco jiného) do 15.5. (iRozhlas) Ale jenom neveřejně, vládě, ta má na reakci další dva měsíce. Bude to v červenci ještě někoho zajímat?
 • Jo tak za tohle byla ta chvála surikaty Charanzové v nedělním Čaulidi! Nádherný rozhovor pro (Novinky). Panáčkuje naprosto skvěle, jeden by jí hodil i piškotek. Prej: “Nejprve jdu za panem Babišem, potom do médií.”, nebo: “Pan premiér je zdravě kritický. Je to člověk, který si vzal evropskou agendu k srdci, je velmi aktivní.” Bříško vystrčit a drbat! Zlatá! :)
 • No, to by pro dnešek snad opravdu stačilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *