17/02/2023 – Je pozdě, spacáky připraveny, Hladík a zase ten Mynář

 • Spolu vyloučilo Marvanovou ze zastupitelského klubu v Praze. ‚Vyjádřila neloajalitu,‘ sdělili v odůvodnění (Irozhlas) – Pozvolná ANOfikace ODS… // Důvodem je to, že při volbě primátora nehlasovala pro lídra Spolu Bohuslava Svobodu a posléze nehlasovala ani pro jednoho z kandidátů na náměstky primátora a radní. Poškodila tak jméno Spolu…
 • Na důchodovou reformu je pozdě. Teď je třeba řešit peníze na penze dnes narozených, říká ekonom (Irozhlas) – Shrnutí aktuální show od ekonoma. Říká víceméně to samé, co tady píšu týdny ;) Rozhodnutí mělo padnout už před půlrokem, tedy změnit systém mimořádných valorizací; parciální změny bude muset dělat už každá vláda; úniky pracovních návrhů jsou zlo; stávající systém je neudržitelný; na drastickou reformu chybí odvaha.
 • Pavel se v Mnichově sešel s Macronem (Novinky) – Tak Pavel už má taky fotku s Macronem. Zajímavé je, že o schůzku požádala Francie. Příjemná změna.
 • Opozice chystá kvůli penzím obstrukce. Spacáky má (Novinky) – To bude zase kabaret… Čekají nás asi nejdelší obstrukce v dějinách, protože je šance, že tu změnu valorizace úspěšně pohřbí. Zákon musí být podepsán do 21.3., aby hned 22.3. mohl začít platit, jinak je pozdě. Bude to veselé…
 • Středočeský kraj od dubna zkrátí platnost jízdenek PID (Novinky) – Ale opravdu masivně – U jednotlivého jízdného dochází ke sloučení stávajícího jízdného za 14 Kč a 22 Kč (dvoupásmové jízdenky na 15 a 30 minut) do jedné jízdenky s jízdným za 20 Kč a časovou platností 15 minut. Ty vole!
 • Plyn dál zlevňuje, cena spadla pod 50 eur za MWh (Novinky) – Vrátila se tak na úroveň ze září 2021 a dále klesá. Díky bohu za mírnou zimu.
 • Jak vidí umělá inteligence média: I novinář je člověk s názorem, úplná objektivita je nereálná — HlídacíPes.org (Hlidacipes.org) – Zajímavý nápad – udělali rozhovor s ChatGPT na téma média a novináři. Je z toho poznat, že to psala ChatGPT, ale je to zajímavé.
 • Chystá se i změna podpory u důchodového spoření (Novinky) – Zase nějaký únik návrhů… Podle něj by se hranice pro státní příspěvek měla zvýšit z 300 na 500 (90 Kč příspěvek) a současně strop z 1000 na 1500 (a tím i příspěvek na až 270 Kč). Je to ale ve hvězdách.
 • Soud zasáhl do případu dotace pro Mynářovu firmu (Seznamzpravy) – Jo tak proto to vlekař zahrál “na Andreje” a dotaci zkusil vrátit… Asi tušil…
 • Senátorka chce omluvu po Válkovi. Do jména ji vložil nelichotivou vsuvku (Seznamzpravy) – Barbra Streisand’s efekt v praxi 😂 Teď už se té přezdívky nezbaví… Takže ten tweet zněl: Kdyby si Jana ‚Dezinfo‘ Hamplová zkusila aspoň jednou poslechnout nebo přečíst, co říkám o nedostatku léků a jaké jsou jeho příčiny, nemusela by si vymýšlet hlouposti o nefunkčním očkování. Škoda, že radši volí jednodušší cestu a snaží se podbízet lidem lacinými konspiracemi.
 • Na Evropu se žene vichřice. V Česku bude větrná a velmi teplá sobota (Novinky) – V sobotu budou padat teplotní rekordy (a místy stromy…). Typickej únor prostě.
 • Ministerstvo zahraničí hledá národního experta v globálním partnerství pro umělou inteligeci (Lupa) – Zase další komise, co zrovna hledá budovu… Ale to unijní ptydepe je nádherný, hele: Cílem je podpořit umělou inteligenci založenou na lidských právech, začlenění, rozmanitosti, inovacích a hospodářském růstu a přispět tak ke splnění cílů udržitelného rozvoje OSN…
 • Česko odebere Rusku majetek, který patřičně neslouží, a utne staré smlouvy (Lidovky) – Že to trvalo… Jde o bezplatné užívání státních nemovitostí na základě dohody ze sedmdesátých let minulého století. A část z toho rusáci využívají komerčně… Docela velký portfolio nemovitostí: celková rozloha pozemků bezplatně užívaných Ruskou federací v České republice (92 001 metrů čtverečních, z toho 87 863 m2 státních) a Českou republikou v Ruské federaci (26 875 m2) zdaleka nerespektuje princip reciprocity.
 • Rusko vypovědělo dohodu o konzulátu v Jekatěrinburgu, MZV o tom neví (Lidovky) – Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Akorát my ten konzulát nevyužíváme, neb tam nemáme lidi a agendu.
 • Černé díry rodí do našeho vesmíru temnou energii. Nová studie popírá, že jde o singularity (Ct24.ceskatelevize) – Tohle jsem četl dvakrát a furt tomu nerozumím… Ale prý jde o velice významý objev, tak musím sdílet ;)
 • Když obsluhuje velociraptor. Japonský hotel vsadil na robotické zaměstnance (Denik) – Pro odlehčení. Děsná sranda ;) Já bych se tam teda nedokázal ubytovat, protože odezírat ze rtů velociraptorovi jaksi nejde, ale hezký to je!
 • Velký zmatek při zřizování datovek: Podnikatelé kvůli nim masově ruší živnosti (Denik) – Protože to oznámení o zřízení chodí i těm, co maj pozastavenou živnost. Klidně i desítky let. Katastrofa, jak by mohlo plynout z nadpisu, to není, ale otravné ano. No a jediný způsob, jak zrušit datovku, je zrušit pozastavenou živnost. Zbytečná práce pro lidi i pro stát, jako obvykle.
 • Budoucí ministr Hladík: Voda, odpady, auto na jiný pohon? V Brně víme, jak na to (Denik) – První delší rozhovor s Hladíkem, který asi fakt bude ministrem (ač před tím varuju, pravděpodobnost skandálu je vysoká, čistej stůl fakt nemá). Vypadá, že do KDU přešel ze Zelených, podpora Green dealu a tak. A auta na bioplyn z biomasy (jako bych slyšel Kateřinu Jauvajs). Tak snad s ním alespoň bude sranda…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *