22/02/2023 – Šumí, legislativní nouze, don Pablo zasahuje a Vondrák kňůčí

 • Kauza Julius Šuman u konce. Případ s tajnými nahrávkami Babiše generální inspekce odložila (Irozhlas) – Šuman vyšuměl. V článku je soupis všech nahrávek, což je fajn pro připomenutí. Jinak nic nového.
 • Policie šetří příspěvek senátorky Zwyrtek Hamplové jako šíření poplašné zprávy (Irozhlas) – Sice u nás blbost není trestná, ale její projevy ano. Tu blbost o výzvě hygieny k mimořádnému testování na TBC v souvislosti s výcvikem UA vojáků u nás už smazala a “omluvila” se (zajímavě: přišlo jí to z “důvěryhodné adresy” a zpětně to hodnotí jako záměrnou provokaci s cílem ji disktreditovat, haha), ale policajti už konají.
 • Žábry ryb z Bečvy nenasvědčovaly otravě kyanidem, svědčil rybář u soudu (Irozhlas) – Naopak Bečva šumí dál a je to zajímavé. Dneska svědek obhajoby Stanislav Pernický doslova rozcupoval obžalobu, tady bude ještě sranda.
 • Vláda sáhla ke stavu nouze, aby včas ‚přiškrtila‘ důchody. ‚Protiústavní amatérismus,‘ reaguje opozice (Irozhlas) – Vláda nechce riskovat, že by nestihla ve Sněmovně schválit snížení valorizace důchodů, sáhla proto po vyhlášení stavu legislativní nouze. // Protože na to rok kašlali (respektive nevěděli, nebo věděli, ale báli se), tak teď šup legislativní nouze. Nepěkné. Navíc hrozí, že to bude protiústavní. Vláda Lordů Chaosu 2.0.
 • Stáli tam tak šťastní. Propagandisty v Rusku cloumá Bidenův „výsadek“ v Kyjevě (Novinky) – Solovjov nasranej, to je krásný pohled. A že mu to tentokrát nesežrali ani ostatní přítomní rusáci, to je ještě lepší. Krásný video, krásný.
 • Blažek chce od žalobců informace ze živé kauzy. Týkají se i jeho známé z byznysu (Seznamzpravy) – Ministr spravedlnosti za ODS Blažek se pokouší získat informace z vyšetřování, kde je mezi osobami policejního zájmu primátorka Vaňková (rovněž ODS). „Zda je to standardní, to nevím,“ reagoval nejvyšší státní zástupce Stříž. // Tak na dona Pabla to standardní je. Zlatá Maruška Benešová… Jinak teda článek doporučuji přečíst celej, je to “poněkud” zvláštní celé. Byť ministr na ty informace (některé) ze spisů právo má. Jo a to jsem se chtěl zeptat paní Pekarové – kdy odvoláte toho Stříže? 🤔
 • Šéf wagnerovců nařkl Šojgua ze zrady (Novinky) – Situace je stále lepší a lepší. Očekávám další oslavu ruského Dne otevřených oken.
 • NSZ znovu zasáhlo do brněnských kauz, zrušilo další dvě obvinění (Novinky) – Toho Stříže… ale, co to kecám… Takže další dva z kauzy bytů v Brně kvůli procesní chybě. Za chvíli tam nezůstane žádný obviněný…
 • Jak zregulovat umělou inteligenci? OpenAI a další navrhují omezit přístup k výkonnému hardwaru (M.zive) – Hodně zajímavý dokument. I článek. Úvahy o omezení dostupnosti generativních modelů (respektive možností jejich tréninku) pro zneužití. Krom kontroly superpočítačů i povinnost vkládat do generovaných dat identifikační značky (což u textu moc nejde, u grafiky ano) a kam až to může dojít. Akorát se obavami, že tohle omezí tak akorát normální využití, jako každej podobnej zákaz.
 • Moře vyplavilo v Japonsku podivný předmět. Spekuluje se o UFO i dračí kouli (Idnes) – 1,5metrová dutá železná koule asi není zrovna typický příklad bóje, ale dračí vejce to fakt nebude. Ale hezký to je, to jo.
 • Jurečka přiznal, že kvůli vysokým nákladům může koalice přehodnotit výchovné (Idnes) – Přehodnotit znamená zrušit. To je těch 500 k důchodu za dítě, co začalo platit letos. Zatím teda Jurečka akorát “vysílá signály” a jak jim nedošlo, že se to taky musí valorizovat atd. No, dobrá změna teda… My nevěděli, ono samo… Herberk, fakt už.
 • PSVR 2 je skvělou evolucí, která přináší virtuální realitu ve smysluplné kvalitě i na konzole  (Games.tiscali) – Dorazila PSVR2. Na první pohled to vypadá daleko lépe než předchozí pokus, na který se mi už od půlky 2017 akorát práší, ale počkám, hodně počkám, technologie pokročila, jenže musí pokročit i hry, jinak z toho bude zase jen lapač prachu za desítku…
 • Březen může být nejchladnějším obdobím této zimy (Novinky) – Už je to taková klasika. V únoru jaro a pak – březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem, květen, topím jak kretén… I letos to tak vypadá…
 • Vondrák: ANO mě lynčovalo (Novinky) – Kňů… Ono to prozřelo… No, to brzo… A že by to možná šlo i do klubu ODS… Kňů! Tak doufám, že to dostane přes pysk. Je to něco odporného, tahle věc Vondrák. Ale kňůčí krásně, to zase jo. Rozhovory, krátkej.
 • 89 tanků, obrněnce, houfnice. Fiala zveřejnil rozsah české vojenské pomoci Ukrajině (Novinky) – Konečném neláká čísla. // Vojenská pomoc podle premiéra byla v celkové hodnotě kolem 40 miliard korun. Ta vládní byla v rozsahu 10 miliard, zbraně za 30 miliard poslal obranný průmysl. // Což ale poněkud neodpovídá těm 47 miliardám, co šlo medii před pár dny. Nevím, jak to uchopit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *